Zeeland 'CDA Hulst verziekt verhoudingen' Beeldenstorm op de Scheldeboulevard Vlaamse havens niet blij met voorstel Peeters Motorsportdag gehandicapten PZC Dinsdag 8 juli 2008 25 Optreden van christen-democraten valt slecht bij coalitie. door Conny van Gremberghe hulst - Het CDA in Hulst is bezig de politieke verhoudingen te ver zieken. Dit stelt fractievoorzitter Fons Dobbelaer van Algemeen Belang/Groot Hulst naar aanlei ding van de voorstellen van de christen-democraten om burge meester Jan Frans Mulder in te zet ten voor het opstellen van wethou dersprofielen. Mulder nam daar dit weekeind overigens terecht afstand van. Te recht, omdat - zo voerde Mulder aan - burgemeesters geen zeggen schap hebben over wethoudersbe noemingen. „Dat is een zaak van de politieke partijen die een coali tie vormen. Die dragen hun kandi daten voor en als de andere raads fracties moeite hebben met de voordracht, dan kunnen ze dat bij stemming laten blijken", zegt Dob belaer. De voorman van Algemeen Belang/Groot Hulst is verbolgen over het optreden van het CDA. „De politieke accu van onze wet houder Toon Maas is leeg, die moet opgeladen worden. Dat vergt wat tijd. Het CDA moet daar be grip voor kunnen opbrengen. We zijn allemaal mensen. Wat die frac tie nu doet, is de tijdelijke afwezig heid van de wethouder aangrijpen om zijn functioneren aan de orde te stellen. Dat is de voorbije ander- Hpi Algemeen Belang/Groot Hulst vindt dat het CDA de politieke verhoudingen verziekt door de tijdelijk afwezige wethouder Toon Maas te bekritiseren. half jaar nooit gebeurd en nu op eens zou een parttime wethouder schap in Hulst niet kunnen. Dat hadden ze dan wel eens eerder kunnen aankaarten. Om dat nu te doen, dat is onkies." Het CDA roert zich in Hulst de voorbije maanden behoorlijk. Be gin dit jaar waren de christen-de mocraten niet bepaald gechar meerd van de nieuwe PvdA-wet- houder Diana van Damme-Fas- saert, die Paul Weemaes opvolgde. Vorige maand werd Frans de Vries (Progressief Hulst) buitensporig fel bekritiseerd over het expansie-op zetje voor Reynaertland en nu richt het CDA de pijlen op Maas. Volgens Dobbelaar doet het CDA er goed aan 'een beetje te dim men'. „In de politiek is het zo dat je elkaar vaak nodig hebt. Het CDA moet dat beter beseffen." Dobbelaer en zijn achterban heb ben wethouder Maas twee weken de tijd gegeven om te bepalen of hij zelf zijn politiek-bestuurlijke werk weer oppakt of niet. „Toon bepaalt dat zelf. Stel dat hij ermee ophoudt, dan blijven we deel uit maken van de coalitie en gaan we op zoek naar een goede opvolger." Vandalen leven zich uit op twee kunstwerken op zeedijk Terneuzen. door Raymond de Frel terneuzen - Vandalen hebben zich de voorbije nachten uitge leefd op twee beelden op de Schel deboulevard in Terneuzen. In de nacht van zaterdag op zondag werd een stenen vrouwentorso van kunstenaar Nand Huyghe aan puin geslagen. Een dag later was het beeld De Kapitein van Antoon Mahieu kwijt. De mondhoeken zouden er nog van kunnen krullen. De begelei dende tekst van het werk van Huyghe luidt immers 'Consuming images of art'. Maar organisator Chris Ferket van de negende beel denroute op de Scheldeboulevard is niet in voor een grapje. En me de-organisator Bram Stoffels van Coördinatie Management is ook allesbehalve in zijn element: „Dit beeld is op brute wijze van zijn sokkel geslagen." Inmiddels is het beeld De Kapitein weer boven water. Het ligt nu op het politiebureau. Ook het kunst werk van Huyghe ligt daar. Er wordt bekeken of restauratie moge lijk is. „Het weegt zo'n duizend ki lo. Dit moet met ontzettend veel geweld zijn gebeurd. Het is boven dien extra vervelend voor Huyghe, omdat vorige week bij het installe ren van de beelden op de boule vard al een van zijn kunstwerken is gebroken", zegt Ferket. „We zullen zo snel mogelijk voor vervanging moeten zorgen, want de route trekt duizenden bezoe kers." Ferket schat de schade op zo'n achtduizend euro. De Kapi tein, een ellipsvormige stalen con structie was een van de lichtste beelden op de route, aldus Ferket. De beeldenroute werd in de begin jaren meerdere keren door vanda lisme geteisterd. De laatste edities bleven alle beelden heel. |TI De beeldenroute op de Schelde- boulevard in Terneuzen is de voorbije dagen ontsierd door ver nielingen aan beelden van An toon Mahieu en Nand Huyghe. Premier wil dat de havens meebetalen aan nieuwe infrastructuur. door Wout Bareman cent - De vier Vlaamse havens rea geren terughoudend op de uit spraak van Vlaams minister-presi dent Kris Peeters dat ze in de toe komst moeten meebetalen aan grootschalige infrastructurele pro jecten. Volgens Peeters zit de Vlaamse re gering te krap bij kas om de aanleg van nieuwe sluizen en insteekha- vens versneld uit te voeren. Daar om moeten de havens (Antwer pen, Zeebrugge, Gent en Oos tende) zelf bijpassen. Voor Antwer pen heeft een tweede sluis in de Waaslandhaven prioriteit, Gent wil snel een nieuwe zeesluis en Zeebrugge pleit voor snelle besluit vorming over de verbreding van het Schipdonkkanaal dat de haven een rechtstreekse verbinding biedt met het Schelde-Seinetracé. Oos tende krijgt een diepere vaargeul. De Antwerpse havenschepen Marc Van Peel wil best meeden ken over een oplossing, maar vol gens hem moeten dan wel eerst de wettelijke regels worden aange past, waarin de participatie van het Vlaams Gewest is vastgelegd. Er kan bijvoorbeeld per project een speciale vennootschap wor den opgericht. De Gentse haven schepen Sas van Rouveroij vindt dat eerst geregeld moet worden dat alle Vlaamse havens een gelijke behandeling krijgen van Brussel. Gent vindt al jaren dat de Vlaamse regering de haven van Antwerpen voortrekt. axel - Met als motto 'een avond om nooit te vergeten' krijgen de bewoners van De Okkernoot in Schoondijke en De Tragel in Clin- ge op maandag 14 juli voor het ze vende achtereenvolgende jaar een ontvangst op het Finlandcircuit tussen Axel en Westdorpe. Het bestuur van dit circuit laat de ze dag mensen met een verstande lijke of lichamelijke beperking ken nis maken met de motorsport. Het programma begint om 15.30 uur met korte toespraakjes Aanslui tend kunnen de gasten zich met de motorsport bezighouden, on der meer met ritjes als buddy in een zijspan. Zevenvoudig Nederlands cross kampioen Jan Bakens is ook aan wezig, evenals een aantal andere kopstukken uit Nederland en Bel gië. Er is muziek van onder meer De Maffoos. Het evenement wordt rond 22.00 uur afgesloten. Sluis stopt verkoop van het Zoute Vestje sluis - De verkoop van het Zoute Vestje in Sluis is stopgezet. Het col lege van burgemeester en wethou ders geeft hiermee gehoor aan een motie van de raad. De raad wil eerst weten of dit voormalige ge meenschapshuis een rol van bete kenis kan spelen in het econo misch actieplan voor de stad Sluis. Dit plan is een alternatief voor het afgeschoten Sluis aan Zee. Fietsen langs de schaapskuddedijken oostburg - Natuurbeschermings vereniging 't Duumpje houdt maandag 14 juli een fietstocht van twaalf kilometer langs enkele schaapskuddedijken. Er is dan aan dacht voor de typerende flora. De start is om 19.00 uur bij het infor matiepunt bij de Schaapskooi aan de Mosterdweg bij Oostburg. Meer info via: 0117-453584. Waterschap kiest voor hybride dienstauto terneuzen - Dijkgraaf Wiebe de Graaf van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen krijgt deze week de sleutels van de eerste hybride auto die het schap aanschaft. De wagen - een Toyota Prius - wordt als dienstauto gebruikt. Het schap wil de komende jaren meer dieselau to's vervangen door hybride voer tuigen als blijkt dat de eerste goed functioneert. Dorpsraad Sluiskil wil betere voorzieningen sluiskil - De dorpsraad Sluiskil wil dat de gemeente Terneuzen voor de kanaalzonekern een groei model volgt. De raad is bezig met het opstellen van een dorpsplan en gaat er vanuit dat Sluiskil de ko mende jaren groeit met vijfhon derd zielen. In het plan dat dit jaar gereed moet zijn, wordt ingezet op betere voorzieningen. Vandalen hebben een beeld van kunstenaar Nand Huyghe met veel geweld van zijn sokkel getrokken. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69