Zeeland PZCI21 Kinderopvang breidt flink uit 'Bioscoop blijft wel bioscoop' Verwarring waterschapslij sten Terneuzen negeert risico's zendmast ZEEUWS-VLAANDEREN 29 27 Zeldzame gouden tor duikt op in Zeeuws-Vlaanderen Biologisch rozen kweken is een uitdaging Dinsdag 8 juli 2008 Jaap Ventevogel weg als voorzitter van De Levende Delta Tip? redtern@pzc.nl Stichting gaat ook kinderen opvangen bij glastuinbouwcomplex. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Stichting Kinderop vang Zeeuwsch-Vlaanderen breidt de komende maanden flink uit met nieuwe opvanglocaties. Zo wordt er in een opleidingskas van het glastuinbouwcomplex in de Smidsschorrepolder bij West- dorpe een kinderdagverblijf inge richt. „We gaan op deze werkloca- tie aan de slag, om het de werkne mers wat makkelijker te maken", zegt Monique Dingenouts van de Stichting Kinderopvang Zeeuwsch- Vlaanderen. De uitbreiding betreft zowel de op vang van kinderen van nul tot vier jaar als de buitenschoolse opvang (bso) van kinderen van vier tot dertien jaar. De toename van het opvangaanbod na schooltijd is, net als bij de Zeeuws-Vlaamse concur rent Juultje, vooral een gevolg van de verplichting van basisscholen om buitenschoolse opvang te bie den. De motie Van Aartsen-Bos heeft ervoor gezorgd dat scholen sinds vorig jaar een wettelijke verplich ting hebben om de aansluiting met kinderopvangorganisaties te regelen. Staatssecretaris Sharon Dijksma stelt dit jaar bovendien 28 miljoen euro beschikbaar om de wachtlijsten in de buitenschoolse opvang aan te pakken. Stichting Kinderopvang investeert in de Kanaalzone en West-Zeeuws- Vlaanderen in veertien locaties. In Axel is bij basisschool De Waran- De Stichting Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen breidt de komende maanden flink uit, on der meer bij het glastuinbouw complex bij Westdorpe. de op 1 januari de nieuwbouw klaar voor veertig buitenschoolse opvangplaatsen. In de Terneuzense wijk Othene komt in de nieuwe brede school ruimte voor drie kinderdagverblijf- groepen, drie groepen buiten schoolse opvang en een peuter speelzaal. Basisschool De Oude Vaart in Terneuzen krijgt een bso met twintig plaatsen. Buitenschoolse opvang De Ture luur verhuist in december of janua ri van de Dokweg in Terneuzen naar een stek in de Lievenspolder. Ook basisschool De Zeemeeuw in de havenstad krijgt een bso. Basis school 't Kompas in Hoek is in de herfst een bso met twintig plaat sen rijker. Datzelfde geldt voor de buurtschap Zandstraat. De bestaande locaties in Biervliet en Breskens worden flink uitge breid. De bso in Aardenburg wordt in samenwerking met de plaatselijke peuterspeelzaal aange vuld met een kinderdagverblijf De peuterspeelzaal in Eede wordt omgeturnd tot een kindercen trum. Na de herfstvakantie start de stich ting ook nog een bso en kinderdag verblijf bij de bassischool in Cad- zand. Eigenaar cinema in Terneuzen wil verkoop vandaag afronden. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De bioscoop in Ter neuzen blijft ook na de overname door een nieuwe eigenaar rolpren ten vertonen. Dat verwacht de hui dige eigenaar van de Merral-cine- ma René van Steen. Hij drukt daarmee geruchten over een andere invulling de kop in. „Het zou heel raar zijn om na 4,5 jaar vechten voor een bioscoop in Terneuzen er opeens een fietsen stalling van te maken. Dat is in elk geval niet de insteek van de onder handelingen over een verkoop", zegt Van Steen. De Amsterdam mer wil van de bioscoop af, nadat kritiek over de invulling van het restaurant bij de bioscoop hem te veel werd. Van Steen heeft zich als ondernemer in Zeeuws-Vlaande ren nooit geaccepteerd gevoeld. Hij hoopt vandaag de onderhande lingen met een nieuwe eigenaar om te zetten in een schriftelijke CADZAND - De gouden tor is opgedoken. Op ver schillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen werd de afgelopen dagen een aantal exemplaren aange troffen, terwijl het andere jaren om hooguit één melding gaat. Natuurvorser Alex Wieland uit Hulst ontdekte zes exemplaren in natuurgebied De Knokkert bij Cadzand. Ze zaten op een veldje met akkerdistels. Volgens Wieland komen nooit meldingen binnen van boven de Westerschelde en is het diertje ook elders in Nederland zeld zaam. „De twee centimeter grote torren zie je vooral als ze nectar zoeken op akkerdistels, ro zen en liguster. De larven leven in vermolmd wil gen- en populierenhout, dat je veelvuldig in de re gio aantreft", legt Wieland uit. De insectenwerk groepen van 't Duumpje en de Steltkluut vragen meldingen door te geven via hun website, ff) www.steltkluut.nl overeenkomst. Wie zijn onderhan delingspartner is, wil hij nog niet zeggen. „Er zal wel sprake zijn van een separate bedrijfsvoering van de bioscoop en de horecavoorzie- ningen", aldus Van Steen. terneuzen - Het Zeeuws Platform Stralingsrisico's heeft bezwaar ge maakt tegen de voorgenomen afgif te van een bouwvergunning voor een nieuwe KPN-mast bij het Ter neuzense voetbalcomplex in het Zuiderpark. De zendmast van KPN komt 215 meter van de bebouwing af te lig gen en het platform vindt dat te dichtbij, omdat uit diverse onder zoeken gebleken is dat zendappara tuur biologische effecten teweeg kan brengen binnen een straal van 400 meter. Volgens het platform wegen econo mische belangen vaak zwaarder dat risico's voor de volksgezond heid. Dat zou ook nu het geval zijn. Het platform verzoekt burgemees ter en wethouders en de gemeente raad om de bouwaanvraag in her overweging te nemen. Namen van een aantal partijen lijken erg veel op elkaar. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het is straks in no vember goed opletten in het stem hokje voor de verkiezingen van het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren. De namen van een aantal par tijen die aan deze verkiezingen mee wil doen, lijken we erg veel op elkaar. Wat bijvoorbeeld te denken van de Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen met los Verdurmen als lijsttrekker en de landelijk ope rerende Algemene Waterschaps partij die zich in dit gebied profi leert als Algemene Waterschaps partij Zeeuws-Vlaanderen. En daar was ook nog de Zeeuws-Vlaamse Waterschapspar tij met William Gijsel als lijsttrek ker. Snapt u het nog? Om verwar ring te voorkomen heeft het water schap inmiddels ingegrepen. De Zeeuws-Vlaamse Waterschapspar tij, die van Gijsel, is de Onafhanke lijke Waterschapspartij geworden. Zowel Gijsel als Verdurmen kun nen met deze naamsverandering leven. Maar dan is er nog altijd de landelijke Algemene Waterschaps partij. Deze partij komt op voor een goed waterbeheer. Maar dat doet de partij Water Natuurlijk ook al. Verdurmen maakt zich niet druk. „Ik verwacht niet dat die landelij ke partij in Zeeuws-Vlaanderen meedoet. Het gaat ook niet zozeer om de naam, maar om de mensen die de partij vertegenwoordigen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65