Baltus stijgt tot grote hoogten Van der Meulen gewekt loor vroege duiven Ereplaatsen Zeeuwse zwemmers s PZC Dinsdag 8 juli 2008 37 Trampolinespringer uit Vlissingen wil naar WK in Sint Petersburg. door René van Stee goes - Wat is goed is, komt snel. Voor Dwight Baltus gaat dit ge zegde zeker op. Hij is met afstand de beste trampolinespringer van Zeeland. In een kleine drie jaar sprong de 14-jarige havo-scholier uit Vlissingen zich naar de landelij ke top. Zijn voorlopige hoogtepunt beleef de Baltus enkele weken geleden op het NK. In Hoogezand haalde hij de tweede plaats bij de junio ren A, het hoogste niveau voor jon gens tot en met 17 jaar. Dit resul taat smaakt naar meer. „Volgend jaar ga ik voor de titel. Als ik er al les voor opzijzet, is het haalbaar", klinkt het stellig. Gelet op de con currentie die Baltus volgend jaar ontmoet, streeft hij een reëel doel na. Want twee sterke opponenten, titelhouder Djarley Zeilmaker uit Den Bosch en Mentor Palokaj uit Apeldoorn, maken de overstap naar de senioren. „Normaal gezien ben ik dan één van de favorieten." Het succes is Dwight Baltus niet komen aanwaaien. Want met uit zondering van de zomervakantie traint hij wekelijks meer dan tien uur bij Forza Gymnastica in Goes, de club waar hij betere mogelijkhe den ontmoette om zich verder te ontwikkelen dan bij zijn oude ver eniging in Vlissingen. 's Zaterdags is er onder leiding van de Neder landse bondscoach en oud-spinn ig Na een tweede plaats op het re- cent gehouden NK mikt trampoli nespringer Dwight Baltus vol gend jaar op de titel. Ook wil hij naar het WK in Rusland. ger Lennart Villafiierte, de broer van voormalig wereldtopper Alan Villafiierte, een training in Zoeter- meer. Een 'uitje' dat weliswaar veel opoffering vergt, maar waar Dwight Baltus altijd naar uitziet. „Het is prettig om samen met springers van hoog niveau te trai nen. Het is goed voor je ontwikke ling. Je leert ook veel van elkaar." Vooralsnog hebben de oefeningen van Baltus - die vorig jaar in zijn leeftijdscategorie ook de beste van Nederland op de dubbele mi- nitrampoline was - een moeilijk heidsgraad van 11.2. Dit betekent dat er bij een oefening van het standaardaantal van tien sprongen acht dubbele moeten zitten. Ter verduidelijking: sprongen met dub bele salto's, eventueel gecombi neerd met schroeven, ofwel draaien om de lengte-as. En daar zou iemand best wel eens draaierig van kunnen worden. Zoniet Baltus. Een echte 'klapper' heeft hij ook nog niet gemaakt. Wel stijgt hij letterlijk naar grote hoogten. Tijdens de training tikt hij regelmatig het zeven meter ho ge plafond in de trainingshal van Sportpunt Zeeland aan. Baltus werkt toe naar een moeilijk heidsgraad van 12. Dit betekent dat er negen dubbele sprongen in een oefening van tien sprongen beho ren te zitten. Het ultieme doel is de drievoudige sprong, een vaardig heid waarover alleen senioren be schikken. Een oefening moet er altijd 'strak' uitzien. Of zoals Baltus' trainer Martin Wissekerke het zegt: „De tenen strekken, goed spannen, rechte benen, op hoogte blijven en goed in het midden springen. Dat levert veel punten op. Daar werken we dus ook keihard aan." De moeilijkheidsgraad van 12 wil Baltus niet voor niks halen. Want volgend jaar staat het WK in Sint Petersburg op het programma. Als het even kan, wil hij daar ook heen. Voor dit doel moet hij zijn niveau nog verder zien op te krik ken. Baltus kwam in Gent ooit al eens uit tegen cracks uit toplanden als Rusland en China. Hij haalde bij die wereldbekerwedstrijd de elf de plaats tussen 43 leeftijdsgeno ten. „Het ging daar dus heel goed. Maar dat is geen enkele garantie voor deelname aan het WK. De li miet ligt namelijk heel erg hoog." eiker uit Sirjansland •eft eerste vier op -ernachtconcours. -r Fred Rabout •STBURG - Kwart voor vijf afgelo- n zaterdagmorgen. De 39-jarige 'alter van der Meulen slaapt og. De duivenmelker uit Sirjans land droomt wellicht nog van suc ces op het concours vanuit Mon- tauban. Zijn 27 duiven zijn de vrij dag ervoor om 13.00 uur gelost met 2700 andere Zeeuwse duiven. De wekker staat om zes uur, maar dat blijkt niet nodig. „Ik hoorde wat gekoer en een duif op en neer fladderen. Ik ging mijn bed uit en het bleek geen droom. Mijn drieja rige krasdoffer was er." Van der Meulen, die nog traditio neel met de gummiring en die 'goeie ouwe benzing' klokt, moest er dus zijn bed voor uit. Hij deed het graag, want tien minuten later meldde zich al een blauwe jaar ling duivin. Voor hij het wist had hij vier duiven binnen. Het waren gelijk de vier eerste op het over- nachtconcours vanuit Montau- ban. Het was een uitslag waar ie dere duivenliefhebber van kan dromen. Van der Meulen: „Ik heb toen gelijk maar het meldingsadres uit bed gebeld en dan volgt het wach ten." Het verlossende woord kwam 's middags van afdelings penningmeester Theo Oudeman uit Kapelle. Je hebt de vier eerste van Zeeland, luidde het bericht. Er waren afgelopen weekeinde meer gelukkigen in de dui vensport. Er werden niet minder dan vier concoursen afgewerkt. Maarten van Alphen uit West- kapelle was één van de winnaars. Hij had acht duiven ingekorfd voor het provinciaal midfondcon- cours vanuit Sens. Een blauwe we duwnaar doffer, in 2005 als laat Walter van der Meulen uit Sir- jansland heeft de winnende duif op het overnachtconcours vanuit Montauban. Zijn eerste is al om kwart voor vijf binnen. jong gekregen van Fred Slager, meldde zich. Van Alphen; „Het is een duif die geluk heeft gehad dat ik hem van Fred heb gekregen, an ders was hij al lang voltooid verle den tijd geweest. Hij vloog tot dit seizoen geen prijs, maar nu laat hij zich ineens zien. Noem het een toevalstreffer, maar ook dat is een geldig doelpunt. Hij heeft me in elk geval beloond voor het ge duld dat ik al die tijd met hem ge had heb." Het was voor de 54-jarige van Alp hen de eerste provinciale zege in zijn twintigjarige loopbaan als dui venmelker. De snelste van Zeeland bij de jon ge duiven op het concours vanuit Peronne kwam eveneens uit West- kapelle. De eigenaar is Pieter van de Woestijne. Op nationaal vlak werd het ZLU-concours vanuit Barcelona gevlogen. De combinatie Hoek uit Sint-Philipsland nestelde zich met een achtste plaats keurig in de top tien. De winst was hier voor Ad de Jong uit Gouda. OSS/BODEGRAVEN - Bij openwater wedstrijden in Oss en Bodegraven hebben de Zeeuwse zwemmers van zich doen spreken. Charles Po- tin en Judith Stap tekenden in Bo degraven voor de beste prestaties. Stap won bij de meisjes-jeugd, Po- tin kwam tot de derde plaats bij de senioren. Ook Levy Kort, Wou ter Stap, Lotte Dalmeijer, Jaimy Kort, Eline Nijskens, Anouk Mee- sen, Romy Hoogendijk, Nikita van den Ouden, Priscilla Meerman en Manon Minneboo behaalden ere plaatsen. Op de 2500 meter vrije slag in Oss haalden Niek en Carmen de Rid- Tommy Staal wint finale Runaway-circuit AMSTERDAM - Tommy Staal was de sterkste bij de finale van het ïK Ru naway-circuit. Dat is een wedstrijd- reeks voor jonge atleten. Tommy Staal, die lid is van Delta Sport, won in Amsterdam de wed strijd bij de 12-13-jarigen. Hij reali seerde en tijd van 2.52 minuten op de 1000 meter. Wouter Verstraate (Westkapelle) werd in de categorie jongens 10-11 jaar tiende. der (De Bruinvis) respectievelijk de zevende en vierde plaats. Bij de jeugd werd Judith Stap tweede. Nathan Tramper (Bevelanders) won in Oss de 2000 meter school slag jongens-jeugd. Jaimy Kort (De Stormvogel) behaalde een tweede plaats bij de meisjes-jeugd. Eline Nijskens was de beste Zeeuwse met de vierde plaats bij de senio ren. Meer eremetaal was er voor Rowena de Kok, Lotte Dalmeijer, Priscilla Meerman, Manon Minne boo, Nikita van den Ouden, Shani- ce Beekman, Tim Tramper, Simon Edenburg, Casper Zwiers en Ju dith Stap. Motorcrosser Spruijt is de nieuwe leider GOES - Motorcrosser Kevin Spruijt is de nieuwe leider in het natio naal kampioenschap motorcross van de Belgische liefhebbersbond. Tijdens de cross in Oostkamp kwam de belofte uit Meliskerke in de eerste manche als 10e over de fi nish. In de tweede manche nam hij sportieve revanche door als eer ste de finishvlag te bereiken. Bij de veteranen werd Peter Maranus vijf de. rjoSy 'A Trampolinespringer Dwight Baltus wil naar het WK in Sint Petersburg. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63