Zeeland PZCI21 Brede school flink duurder Hakenkruizen schokken Alitjan BEVELANDEN-THOLEN 29 27 Toerist kan internetten op hotspot Oefening Dinsdag 8 juli 2008 Biologisch rozen kweken is een uitdaging Jaap Ventevogel weg als voorzitter van De Levende Delta Tip? redgoes@pzc.nl •lieuw- en verbouw cholen Wolphaartsdijk kost Goes 3,9 miljoen. 'oor Frank Balkenende olphaartsdijk - De brede :hool in Wolphaartsdijk wordt een stuk duurder dan was ge raamd. Ging de gemeente Goes be gin vorig jaar nog uit van twee mil joen euro, eind vorig jaar was het 3,6 miljoen en inmiddels 3,9 mil joen euro. De gemeente wil dat niet wijten aan het rapport van onderzoeksbu reau DHV, dat aangaf dat een bre de school voor twee miljoen euro te doen is. Volgens wethouder Ri- nus Dieleman ging DHV vorig jaar nog uit van een (veel) kleinere school. Ook was in die rapportage geen rekening gehouden met de stijging van de btw per 1 januari 2009: van negentien naar twintig procent. Overigens is die btw-stij- ging uitgesteld. Inmiddels is een nieuw rapport op gesteld dat moet leiden tot een pro gramma van eisen. Daaruit blijkt dat voor de totale operatie 3,9 mil joen euro nodig is. Alle betrokken partijen hebben gekeken of bespa ringen mogelijk zijn. Op zich zijn die mogelijk, maar dat zou de meerwaarde van (toekomstige) sa menwerking teniet doen. Het colle ge van B en W wil daarom het plan volledig uitvoeren. De brede school komt op de ka vels van de Ichthusschool en de Jo hannes Calvijnschool, tussen de Van der Baanstraat en Henry Du- nantstraat. De reformatorische Cal vijnschool neemt geen deel aan IJl De brede school in Wolphaarts- dijk kost de gemeente Goes 3,9 miljoen euro, bijna het dubbele van het bedrag dat begin vorig jaar nog werd geraamd. het brede schoolproject en ruilt daarom van gebouw met de open bare basisschool Achthoek aan de Gardeniershof. In de brede school zitten de Ichthusschool en de Achthoek bij elkaar. Momenteel wordt de versleten Ichthusschool gesloopt. Leerlingen moeten gedu rende de bouw in noodlokalen bi vakkeren. De brede school her bergt straks ook kinderopvang en een jeugdhonk. Jongerenactivitei- ten zijn nu in het dorpshuis, maar zouden er te veel overlast geven. In de toekomst ziet Goes meer functies, als biblioservicepunt en loket centrum Jeugd en Gezin. PZC Rolant Quist Brede school WOLPHAARTSDIJK Locatie brede school Alitjan Ozcelik toont een schild en een bord waarop hakenkruizen zijn gekalkt. foto Dirk-jan Gjeltema Ondernemer roept ouders in Hansweert op alert te zijn. door Rob Paardekam HANSWEERT - Alitjan Ozcelik werd zondag gebeld. Dat hij maar beter even naar Hansweert kon komen. Om wat hij daar aantrof, is hij een dag later nog steeds boos. Op ver schillende verkeersborden en afeet- schilden zijn hakenkruizen gezet. „Dit is diep triest." Alitjan is de eigenaar van het gelijknamige bestratingsbedrijf uit Wemeldinge. Zijn mannen zijn momenteel aan het werk in Hans- weert, waar ze bestratingswerk zaamheden uitvoeren. Een paar weken geleden werd hij al gecon fronteerd met baldadigheid, maar afgelopen weekend zijn jongeren wat hem betreft te ver gegaan. Alitjan weet zeker dat de haken kruizen te maken hebben met zijn allochtone achtergrond. „Die gas ten hebben natuurlijk de naam Alitjan zien staan, waarna ze dach ten: 'Dat zal wel een buitenlander wezen'. Dit doen ze echt niet bij Van der Straaten, hoor. En dat ter wijl mijn bedrijf net zo Zeeuws is als alle andere bedrijven. Dat geldt ook voor mijzelf Ik zit nota bene in de Oranjevereniging." De bedrijfseigenaar wil een drin gende oproep doen aan de inwo ners van Hansweert. Of ze hun kroost een beetje in de gaten kun nen houden. Want behalve het te kenen van de hakenkruizen is er ook een aantal afzetschilden weg gehaald. „Die zullen ze ergens an ders wel weer weggegooid heb ben", denkt Alitjan. „Maar we heb ben ze niet allemaal teruggevon den. En die dingen kosten toch tachtig euro per stuk." Met dit soort diefstallen heeft de Wemeldinger overigens wel vaker te maken gehad. „Vooral die bor den met zo'n rode rand en het ge tal vijftig erop zijn altijd heel popu lair", zegt hij. „Die hangen men sen dan in de tuin bij een familie lid dat vijftig wordt." Toch valt dit wat Alitjan betreft in het niet bij de hakenkruizen. „Dat is gewoon beschamend. Ik vraag me af of de mensen die dit doen wel weten wat het betekent. Ik hoop dat de inwoners van Hans weert vanaf nu een beetje alert wil len zijn, zodat dit nooit meer ge beurt." Alitjan heeft aangifte gedaan bij de politie. kortcene - Ze hebben geen kan toortje meer van de VW, maar wel genoeg toeristen die een digita le gastheer kunnen gebruiken. Kortgene, Colijnsplaat en Dishoek krijgen volgende week een hotspot. Een hotspot is een plek waar men sen draadloos kunnen internetten. VW Walcheren en Noord-Beve land richt op drie locaties een Vip (VW Informatie Punt) in, met een digitale hotspot. Waar het ta feltje, met ook brochures en wan- delkaarten, komt te staan in Dis hoek wordt maandag bekend. Co lijnsplaat krijgt hem bij het benzi nestation aan de Hoofdstraat en in Kortgene komt het in cafetaria De Linde in de Voorstraat te staan. De hotspot is voor mensen met een eigen laptop 24 uur per dag te gebruiken, tegen een tarief van één euro per dag. Datzelfde beta len mensen die gebruik willen ma ken van de computer die er staat, maar dan voor een half uur. Websi tes als die van de VW en vervoers bedrijven zijn gratis. Uitprinten ook. De hotspots kosten 2500 euro per stuk. De VW betaalt de helft, de gemeenten de rest. WHUVHf ll'M'H Tip? redactie@pzc.nl Nog geen week oud is het rook verbod in de horeca, maar on danks de voorspellingen van rampspoed is het in het Vlissing- se café drukker dan het lang is geweest. Buiten roken, afgewis seld met binnen drinken, lijkt nu al uitgegroeid tot een attractie. Alleen de biljarters vinden het maar lastig. Roken deden ze al tijd als de tegenstander aan de beurt was. Nu vluchten ze na een mislukte bal meteen naar buiten om een sigaret op te ste ken. En nu ook valt pas goed op hoe slecht die tegenstanders ei genlijk zijn. Grootmoedig klinkt het steeds van buiten: „Speel nog maar een keer hoor, je kunt wel wat oefening gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45