Federer is op zoek naar eerherstel Krajicek valt van 49e naar 113e plek Nadal neemt rust 40 Dinsdag 8 juli 2008 PZC Nederlaag tegen Nadal maakt tweestrijd nog boeiender. door Jeroen Mascini LONDEN - Rafael Nadal zit hem na zijn Wimbledonzege dichter op de hielen dan ooit, maar schrijf Ro ger Federer niet af Björn Borg speelde nooit meer in Londen na dat John McEnroe hem van zijn zesde Wimbledontitel had afge houden. Federer, niet meer onom streden als beste tennisser van de wereld, kan niet wachten om zijn eer te herstellen. Officieel is hij het nog niet, maar sinds de memorabele avond van zondag 6 juli 2008 geldt Rafael Na dal als de beste tennisser ter we reld. Het verschil met Federer op de wereldranglijst is kleiner dan ooit. En in de komende periode tot en met de US Open heeft Fede rer, op papier nog koploper, veel meer punten te verdedigen dan Nadal. De tijd lijkt rijp voor een wisseling van de wacht in de top van het mannentennis. Maar kan de Spanjaard op het Noord-Amerikaanse hardcourt, waarop hij de laatste twee jaar een stuk minder presteerde, wat hij op zijn geliefde gravel en gras kan? Na dal won nog nooit een grandslam op hardcourt. En kan de 22-jarige tennisser die in Londen al kniepro blemen had het straks allemaal fy siek nog aan? Zijn overwinning op Federer leidde tot zijn vierde toer nooizege op rij. De koek moet een keer op zijn. In de fantastische finale van bijna vijf uur liet Federer zien waarom het ook een zware kluif wordt voor Nadal om de Zwitser in te ha len op de wereldranglijst. De 26-ja- rige inwoner van Basel leek op weg naar een bijna even pijnlijke nederlaag als op Roland Garros te gen dezelfde Nadal. Tot hij in de derde set zijn rug rechtte. Hij toon de na de regenonderbreking een niet meer verwachte veerkracht en speelde, net als zijn rivaal, gewel dig. Zo goed zelfs dat er niet aan getwijfeld mag worden dat Fede rer ook in de toekomst nog grands- lamtoernooien zal winnen. rn Roger Federer verloor dan zon- dag wel de finale van Wimble don, hij mag nog niet worden af geschreven. De Zwitser is nog al tijd eerzuchtig. Natuurlijk heeft zijn nederlaag op het centre court dat hem jarenlang alleen maar roem bracht pijn ge daan, maar de Zwitser is nog lang niet klaar. Het record van zes Wim- bledonzeges op rij is uit zijn hoofd, maar Federer is nog steeds slechts twee titels verwijderd van het recordaantal van veertien ge wonnen Grand Slamtoernooien van Pete Sampras. Vorige week nam hij al een voor proefje op zijn verlies van zondag: „Mocht ik niet winnen, dan pro beer ik het volgend jaar weer. Ik heb nog vijf tot tien jaar tennis in me." Of hij het zo lang volhoudt, valt te betwijfelen, maar Federer heeft al aangekondigd er sowieso bij te zijn als Wimbledon de ten- nisarena is van de Olympische Spe len in 2012 in Londen. Eerst wachten hem de Spelen in Peking en vlak daarna de US Open in New York, zijn laatste kans om dit jaar een van de vier grote toer nooien te winnen. Sinds 2003 won Federer er elk jaar minimaal één. Met de hijgende Spanjaard in zijn nek zal de Zwitser op zoek gaan naar eerherstel, en na zijn ne derlaag in Londen zal hij alleen maar nog meer gebrand zijn op nieuw succes. Je kunt gerust stellen dat de zege van de man van Mallorca een ze gen voor het tennis is, omdat het verschil tussen de twee rivalen zo klein is geworden dat elke ontmoe ting een fascinerend gevecht op kan leveren. Sinds de doorbraak van Nadal op gras is de strijd tus sen de twee alleen maar boeiender en heftiger geworden. foto Vassil Donev/EPA Roger Federer toonde zondag in de Wimbledon-finale een niet meer verwachte veerkracht. LONDEN - Michaëlla Krajicek is gis teren uit de top honderd van de WTA-ranglijst geduikeld. De Ne derlandse tennisster viel van 49e plaats helemaal terug naar plek 113. De vrije val was mede het ge volg van haar snelle uitschakeling op Wimbledon. De negentienjari ge ging in de eerste ronde al onder uit tegen haar Nieuw-Zeelandse dubbelpartner Marina Erakovic (7-6 (3) 7-6 (6)). Krajicek begon dit jaar op positie 33, maar zakte door een polsblessu re en een mentale crisis steeds ver der weg. Ze is voor de US Open aangewezen op de kwalificaties. De Servische Ana Ivanovic blijft de ranglijst aanvoeren. Haar land genote Jelena lankovic steeg van plek drie naar twee. Zij wisselde van positie met de Russische Ma ria Sjarapova. Venus Williams blijft op de zevende plaats staan, ondanks haar winst op Wimble don. Zus Serena, verliezend Analis te, steeg een plek en staat nu vijf de. Bij de mannen komt Rafael Nadal steeds dichter in de buurt van Ro ger Federer, aanvoerder van de ATP-ranglijst. De Spanjaard ver sloeg de Zwitser zondag in de fina le op Wimbledon, maar blijft tweede op de wereldranglijst. Robin Haase daalde drie plekken naar de 67e plaats. De 21-jarige Ha genaar werd op Wimbledon ook in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij gaf echter prima partij tegen oud-winnaar Lleyton Hewitt: 7-6 3-6 3-6 7-6 2-6. Rafael Nadal STUTTGART - Rafael Nadal heeft gis teren afgezegd voor het ATP-toer- nooi in Stuttgart. De Spanjaard heeft last van zijn knie en neemt op aanraden van zijn arts rust. De nummer twee van de wereld veroverde zondag in een bloedstol lende vijfsetter zijn eerste Wimble- don-titel. De 22-jarige Nadal ver sloeg Roger Federer. Nadal, die het Duitse toernooi vo rig jaar won, was nog wel naar Stuttgart gevlogen. Hij vertelde zelf het teleurstellende nieuws op de persconferentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42