'Berlin draaft alweer fris rond' Veel belangstelling voor duel Groot Goes-Feyenoord Executieverkoop Oranje oefent tegen Australië Dara Torres ziet af van 100 vrij 36 1 Dinsdag 8 juli 2008 PZC OMAHA - Dara Torres zal tijdens de Olympische Spelen niet starten op de 100 meter vrije slag. De Amerikaans kampioene liet dat gisteren, na dat ze ook een olympisch ticket had verdiend op de 50 vrij, weten. De 41-jarige zwemster wil zich op haar vijfde Spelen helemaal concentreren op de sprint en de 4x100 vrij estafette. Lacey Ny- meyer zal haar op het individuele nummer ver vangen. Torres, die 24 jaar geleden in Los Ange les haar olympisch debuut maakte, pakte na de 100 vrij op de slotdag ook de titel op de halve af stand in 24,25 seconden, een Amerikaans record. In Peking zijn Marleen Veldhuis (24,09) en Libby Trickett-Lenton (23,97) haar belangrijkste riva len. foto Mark J. Terrill/AP Barcelona-preses overleeft stemming Barcelona - Voorzitter Joan La- porta van FC Barcelona heeft ternauwernood een motie van wantrouwen overleefd. De 46-jari- ge bestuurder kreeg 60,6 procent van de stemmen tegen, van 37,75 procent mocht hij aanblijven. Voor zijn aftreden was een meer derheid van tweederde nodig. Zijn rivaal Oriol Girait vroeg des ondanks om Laporta's ontslag. De preses weigerde, maar kondigde wel een koerswijziging aan. Lapor ta's criticasters vinden dat de voor zitter trainer Frank Rijkaard veel eerder had moeten ontslaan. Bettini wint eerste etappe in Oostenrijk toblach - Wereldkampioen Paolo Bettini (34) heeft gisteren de eer ste etappe in de zestigste editie van de Ronde van Oostenrijk ge wonnen. De Italiaanse wielrenner was in een bergrit van Klausen naar Tob- lach over 171 kilometer de sterkste sprinter in een kopgroepje van ze ventien man. Hij greep ook de lei derstrui. De Oostenrijker Gerrit Glomser eindigde achter Bettini als tweede, de Italiaan Davide Rebellin kwam als derde binnen. Zenit wijst bod op Andrej Arsjavin af sint petersburg - Zenit St Peters burg heeft het bod van 15 miljoen euro dat FC Barcelona heeft uitge bracht op Andrej Arsjavin afgewe zen. „Barcelona is bij zijn oude aanbie ding gebleven en niet met iets be ters gekomen. Daarom hebben we de onderhandelingen met de Spaanse club gestaakt", staat op de website van Zenit te lezen. „We hebben geen bod gekregen van an dere clubs, dus de discussie over een eventuele transfer is op dit mo ment gesloten." Waterpolosters verliezen van Rusland malaga - De Nederlandse water- polovrouwen hebben gisteren hun laatste groepswedstrijd op het EK in Malaga met 8-7 (3-2 r-2 2-2 2-1) verloren van titelverdediger Rus land. Vijf seconden voor het eindsignaal van het spannende duel scoorde Nedezda Glyzina het winnende doelpunt voor de Russinnen. Ne derland eindigde achter Spanje en Rusland als derde in de groep. Van daag speelt de ploeg tegen de num mer twee van groep B, om een ticket in de halve finale. Operatie Ronaldo in AMC geslaagd amsterdam - De operatie van top- voetballer Cristiano Ronaldo in het Academisch Medisch Centrum (AMC) van Amsterdam is gisteren goed verlopen. Een woordvoerder van het ziekenhuis heeft dit laten weten. Vermoedelijk mag de Portu gees vandaag naar huis. De speler van Manchester United had al enige tijd last van zijn rech- terenkel. Volgens bronnen in Enge land gaat het herstel een week of zes in beslag nemen. Ronaldo mist daardoor waarschijnlijk de start van het seizoen. Ruiter Gerco Schroder blijft ook na val nuchter en optimistisch. door Fardau Wagenaar enschede - Waar is springruiter Gerco Schroder maandagmorgen, de dag na zijn val tijdens de Grote Prijs van Aken? „Ik zit op een paard. Nee, er is niet zo veel aan de hand. Ik ben een beetje stijf na de val, meer niet. Met Berlin gaat het goed, die draaf de vanmorgen alweer fris rond. Het is een hard paard. Nee, ik maak me geen zorgen over de ko mende week", zegt de ruiter uit Tubbergen, drie dagen voor het be gin van het CSI in Geesteren. Het concours dat hij vorig jaar won. Het was flink schrikken zondag. Op de hindernis voor de waterbak wankelde de combinatie Schrö- der/Berlin al, na de waterpartij ging het mis. Paard en ruiter vie len op de grond. Schroder greep meteen naar zijn kin, hij was hard terechtgekomen. De schimmel draaide zich om en stond binnen een paar tellen weer overeind. Niets aan de hand op het eerste ge zicht. Maar kan het paard mentale problemen aan de val hebben over gehouden? „Ik denk niet dat hij bang is geworden. En ik hoop het ook niet", zegt Rob Ehrens, bonds coach van de springruiters. „Berlin is een toppaard." Ehrens heeft een zware week voor de boeg. Na Geesteren moet de coach bepalen welke combinaties Het paard van Gerco Schroder ondervindt geen nadelige volgen meer van de val tijdens de Grote Prijs van Aken. Ook met de rui ter gaat het goed. er meegaan naar de Olympische Spelen in Hongkong en wie er af vallen. Gerco Schroder is een grote kanshebber, hij behoorde ook tot de Oranje-equipe die Europees en wereldkampioen werd. En net in Aken overkomt hem deze pech. Ehrens: „Dit kan altijd gebeuren. Als je loopt, kun je ook een mis stap zetten en je enkel breken. Ik denk dat er geen vuiltje aan de lucht is en dat zowel ruiter als paard er niets aan heeft overgehou den. Wat dat betreft is Geesteren een mooie test, dan weten we het zeker." Organisatie heeft al 1000 kaarten verkocht voor oefenwedstrijd. goes - Er bestaat veel belangstel ling voor de voetbalwedstrijd Groot Goes tegen Feyenoord. De organisatie heeft een week voor de ontmoeting 1000 kaarten ver kocht. De wedstrijd wordt dinsdag 15 juli op het Wesselopark in Kloetinge gespeeld. De aanvang is 19.00 uur. Feyenoord zal onder anderen met de nieuwelingen Ion Dahl Tomas- son en Karim El Ahmadi aantre den. Het duel staat onder leiding van scheidsrechter )o-Annes de Bat. Hij wordt geassisteerd door de heren Kenson (Kloetinge) en Ge- leijnse (Kapelle). De vijf Goese voetbalverenigingen leveren in totaal negentien spelers, die tegen Feyenoord mogen aantre den. Ter voorbereiding op de wed- Op dinsdag 8 juli 2008 om 10.00 uur, vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: De Boeketterie VOF en Mw. F.J.C. Mallee te Terneuzen, Alvarezlaan 86. Te koop wordt aangeboden: een inventaris van een bloemenzaak w.o. Deense karren, kassa, etagieres. tafels enz. Een tandemasser met opbouw type, Bergwerf. De plaats van verkoop is Terneuzen, Alvarezlaan 86(winkelcentrum Zuidpolder). Bezichtiging van 9.30. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest/kantoor Terneuzen, Rosegracht 1Voor inlich. 0115-681513 Of 06-18607336. De deurwaarder belast met de executie. Belastingdienst strijd wordt er vrijdag 11 juli een training georganiseerd op het kunstgras van sportpark Het Schenge in Goes. De selectie staat onder leiding van coach Karl Ver gouwen. De wedstrijd wordt georganiseerd door zes voetballiefhebbers onder de naam werkgroep Groot Goes-Feyenoord. De vrijwilligers komen voort uit de sponsorstich tingen van Kloetinge en SSV'65. Tot vrijdag u juli zijn er kaarten te koop op diverse voorverkoopadres sen in de hele provincie. Maandag 14 juli zijn er van t9.oo tot 20.30 uur nog kaarten te koop op het Wesselopark in Kloetinge. Ook op de dag van de wedstrijd zijn de kassa's van het sportpark geopend. Omdat er een grote toeloop van publiek wordt verwacht, zullen er verkeersmaatregelen genomen worden. Zo zal er eenrichtingsver keer worden ingevoerd vanaf het dorp Kloetinge naar het sportpark. sydney - Het Nederlands elftal speelt op 6 september in Eindho ven een oefenduel met Australië. Beide teams bereiden zich daar mee voor op hun WK-kwalificatie wedstrijd vier dagen later. Oranje speelt dan uit tegen Mace donië, het officiële debuut van de nieuwe bondscoach Bert van Mar wijk. Het is de eerste kwalificatie wedstrijd voor het WK in 2010. Pim Verbeek bereidt zich met Aus tralië voor op het duel met Oezbe kistan. De Australiërs spelen op 19 augustus ook nog een oefenduel met Zuid-Afrika in Londen. De oefenwedstrijd in Eindhoven begint om 20.45 uur. Die aanvangs tijd geldt voortaan voor alle thuis duels van Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38