Sport Domme fout kost Mentsjov 38 seconden U fm» 33 40 37 Roger Federer is na zijn nederlaag op zoek naar eerherstel Dinsdag 8 juli 2008 Trampolinespringer Dwight Baltus komt tot grote hoogte Tip? sport@pzc.nl foto Valerie Kuypers/ANP Denis Mentsjov wordt, voor zover mogelijk, bij de journalisten weggehouden na de derde etappe. Daarin kwam hij op enige achterstand binnen. Kopman Rabobank zit bij breuk van peloton te ver achterin. door Ad Pertijs nantes - Doorgaans gebeurt er niet veel in La Croix-Morzel, een dorpje aan de monding van de Loire, halverwege Saint-Nazaire en Nantes. Gisteren verloor Rabo- bank-kopman Denis Mentsjov er mogelijk de Tour. De Rus zat er iets te ver van achteren toen het peloton er ouderwets op de kant werd gezet. Met het schaamrood op de kaken en met een boze ploeg in zijn kiel zog kwam Mentsjov 24 kilometer verder pas 38 seconden na zijn be langrijkste concurrenten over de meet in het natte Nantes. „Bocht naar rechts, wind op kop, vier kilometer verder haaks links, wind schuin van achteren. Gevaar lijker kan het niet", schetste ploeg leider Erik Breukink de situatie in La Croix-Morzel. Hij had het zijn renners vooraf ook al nadrukke lijk laten weten. Alle ploegen wisten in feite dat het daar zou gaan gebeuren. „Wij dus ook", zei Breukink. „Als het ergens vandaag ergens mis kon gaan, was het daar." Nederlanders weten als geen an der wat er gebeurt als de wind plots uit de andere hoek waait. De meesten zaten dan ook voorin toen dé bocht van de etappe na derde. Alleen de kopman liet zich in de galop naar hét moment suprè me wegzetten. Laurens ten Dam was de eerste die nattigheid voel de. „Ik wilde hem even ervoor nog vlug naar voor rijden, maar Denis wilde geen risico's nemen." Bram Tankink zag het onheil ge beuren. „CSC gooide de boel di rect na de bocht op de kant. Een enorm lint was het gevolg. Het brak en Denis zat er niet bij." Breukink reed er in zijn wagen ver achter. „In de auto word je gek als je door de radio een paar jon gens hoort roepen dat er op Denis gewacht moet worden. Dan weet je dus dat het op het beslissende moment toch fout is gegaan." Rabobank hergroepeerde zich Rabobank-kopman Denis Mentsjov verliest in de derde Touretappe 38 seconden op tal van andere klassements- snel. Jongens lieten zich afzakken om mee te helpen in de achtervol ging. Tankink: „Maar op het mo ment dat je kunt gaan rijden is het gat al groot." Mentsjov reed schuldbewust ook hard mee. Het resultaat was dat de schade beperkt bleef tot 38 se conden. Na afloop was bij de bus van Rabobank de verwarring groot. Hoe het kunnen gebeuren? „Denis is nu eenmaal geen wrin ger. Dat kun je hem niet verwij ten", probeerde Van Dam de boos heid nog enigszins in te dammen. „Hij is een goede klimmer en tijdrijder, maar dat hectische ge doe ligt hem minder." Breukink zei niet goed te weten wat de gevolgen zijn. „Hij verliest in ieder geval kostbare tijd, maar of het hem de ronde kost, kun je nu nog niet zeggen." De Rus heeft na gisteren een achterstand van 45 seconden op Alejandro Valver- de en enkele tellen minder op Ca- del Evans, Damiano Cunego en de broertjes Schleck. Omdat hun ploegen na de breuk niet meere den op kop van het eerste gedeel te van het peloton, valt de schade volgens Breukink nog mee. De vraag is wel of Mentsjov van daag in de tijdrit niet alsnog de tol betaalt voor zijn foutje. De Rus moest erg diep gaan in de laatste 20 kilometer en kreeg er een ge voelige mentale tik bovenop. Hoe denkt Breukink hem daar over heen te krijgen? „Door hem nu even met rust te la ten. Hij moet nu snel een douche nemen en deze 38 seconden verge ten." Evans blijft ongedeerd bij vroege valpartij nantes - Tourfavoriet Cadel Evans is gistermiddag tijdens de derde etappe van de Ronde van Frank rijk al na één kilometer ten val ge komen. De Australische kopman van Silence-Lotto bleef daarbij na genoeg ongedeerd. De Tourarts meldde na afloop van de rit dat Evans een sneetje in zijn linker hand had opgelopen. De Australiër finishte als 39e in het eerste peloton. Ongelukkige Gomez klapt op verkeersbord nantes - De Spaanse wielrenner Angel Gomez heeft gisteren de Ronde van Frankrijk moeten verla ten. De coureur van Saunier Duval kwam in de derde rit van Saint- Malo naar Nantes frontaal in bot sing met een verkeersbord en werd behoorlijk gehavend afge voerd naar een ziekenhuis. Gomez is - na Hervé Duclos-Lass- alle - de tweede uitvaller in de Tour. Freire geniet volop van Spaanse sportzomer saint-malo - Spanje werd Euro pees kampioen voetbal, tennisser Rafaël Nadal won Wimbledon en Alejandro Valverde veroverde in de Tour de gele trui. Rabo- bank-renner Oscar Freire heeft de tijd van zijn leven. „Viva Espana!" De Spanjaard kon zondag nog een klein stukje meepakken van de tennisfinale. „Ik was uiteraard een groot supporter van Nadal, mooi dat hij heeft gewonnen." Zeven wielrenners in voorselectie Peking nieuwecein - Bondscoach Egon van Kessel heeft gisteren de voorlo pige wielerselectie voor de olympi sche wegwedstrijd bij de mannen bekendgemaakt. Stef Clement, Laurens ten Dam, Thomas Dekker, Robert Gesink, Karsten Kroon, Joost Posthuma en Bram Tankink maken kans op olympische deelname. Van de ze ven namen moeten er nog twee af vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35