'Ze kijken hier drie maanden naar uit' PZC 21 'Frank, stap terug naar het oude' WALCHEREN 29 27 Oefening Ouders geven gehoor aan oproep om op huttenterrein te blijven. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Ze zou het verschrik kelijk vinden als de Bouwspeel plaats in Middelburg zou verdwij nen door gebrek aan vrijwilligers. „Mijn jongens vinden het té leuk! Ze hebben hier al drie maanden naar uitgekeken", zegt Marie-Loui- se Fijneman uit Middelburg, moe der van drie zonen van 5, 7 en 9. De huttenbouw aan de Geeresweg was bijna niet doorgegaan door ge brek aan vrijwilligers. Uiteindelijk werden er net genoeg mensen ge vonden, maar de organisatie heeft ook aan ouders gevraagd op het terrein te blijven om mee een oog je in het zeil te houden. Marie-Louise heeft daar gehoor aan gegeven. „Vandaag blijf ik de hele dag. Wat ik de komende da gen doe, weet ik nog niet. Mis schien dat ik morgenochtend ook nog even blijf Maar ik moet zeg gen dat ik het wel erg leuk vind. Ik denk erover me volgend jaar aan te melden als vrijwilliger." Pieter van der Meulen, vader van twee dochters van 7 en 11 jaar, is 'Zelf heb ik als klein kind ook altijd hutten gebouwd. Dat mag niet verdwijnen' maandagochtend fanatiek een dak aan het zagen. „Het echte zaag- werk kan je niet aan kinderen over laten", zegt hij. Van der Meulen is ook bij de Bouwspeelplaats geble ven. „Ik heb overwogen me op te geven als echte vrijwilliger. Dat heb ik uiteindelijk niet gedaan om dat ik zelf ook vakantie heb en me niet helemaal wil vastleggen. Ik heb wel aangegeven dat ik deze week een paar dagen zal komen helpen. Want ik vond het triest om te horen dat er zo weinig vrij willigers waren. Zelf heb ik ook al tijd hutten gebouwd. Dat mag niet verdwijnen." Volgens René Koster, organisator van de Bouwspeelplaats, hebben op het laatste moment toch nog wat mensen zich aangemeld als vrijwilliger voor een aantal dagen. Zo kon het evenement gisteroch tend alsnog van start gaan met een net iets ruimere bezetting dan het verantwoorde minimum. „Toch hoop ik dat mensen zich vol gend jaar willen aanmelden als vrijwilliger in plaats van meedoen als alerte ouder. Als vrijwilliger zijn ze namelijk verzekerd en kun nen wij ze ook beter aansturen. Maar dat het evenement toch door ging, is natuurlijk hartstikke fijn." Biologisch rozen kweken is een uitdaging Jaap Ventevogel weg als voorzitter van De Levende Delta Dinsdag 8 juli 2008 Ouders helpen hun kinderen bij het bouwen van hutten in Middelburg. De ouders ondersteunen zo de dun gezaaide vrijwilligers. foto Ruben Oreel Betrokken Vlissingers over Onderstroom, dat geen Straatfestival is. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De festivalgangers die de naamsverandering naar Onder stroom trotseerden, die genoten. Voor ondernemers leverde Vlissin- gen afgelopen weekend niet meer op dan andere zomerdagen. De ware ontdekking van het vere delde straatfestival is toch echt de 'groene boule'. Toeristen maar ook Vlissingers vergaapten zich aan dat prachtige plekje en de voorstellin gen bovendien. Bruisen deed het Bellamypark niet. En dat was in de tijd dat Klaas Overdam het Straat festival organiseerde wel even an ders. Over Onderstroom oordeelt de pionier echter liever niet. „Dat zou niet zo aardig zijn." Rik Lingier, van bourgonderie 't Zottekot aan het Bellamypark, her innert zich de beginjaren ook nog goed, toen zijn vader de catering deed en zijn moeder kaartjes ver kocht. Hij durft de kritiek aan. „Ik had mensen uit Venlo in de zaak, die zeiden: hier gaan we niet meer voor rijden. Vroeger was het veel levendiger. Als je zag wat daar op afkwam... En de binnenstad heeft het al zo moeilijk. Frank van Iersel Voor horeca en winkeliers waren het gewone zomerdagen, tijdens Onderstroom. Extra gasten had den ze niet. Onder de noemer Straatfestival was dat anders. (huidige organisator, red.) kan de optredens wel uit de stad wegha len omdat hij denkt dat wij niets willen bijdragen, terwijl wij wel binnenlopen, maar we hebben er ook de hele week last van." Jeannette Stolk van eetcafé Roots aan de Nieuwendijk had als hore cazaak meer betrokken willen wor den. En niet alleen voor haar eigen boterham. „Vroeger kon je op het festival inspelen. Nu had dat geen zin, want het was verspreid over de hele stad. En dat het vuurwerk is afgelast, is helemaal één grote sof als je kijkt naar de reden." Tijdens het Straatfestival verkocht Albert Slinger altijd minder tassen omdat iedereen in de Walstraat was. Nu verkocht hij evenveel als op een gewone zaterdag. Toch is hij ontevreden. „Ik miste die gezel ligheid. Ik heb een enkel iets, een autootje ofzo, zien voorbijkomen. Meer niet. Ik ga liever terug naar het oude. Dan hoef je de naam ook niet steeds uit te leggen." Om die metamorfose had Rescue- organisator Albert Dijkstra niet door dat het om het straatfestival ging. „Maar anders was ik ook niet gegaan hoor, ik had het druk." Niek Peters, van de Small Sail, denkt dat het met de naam van zelf wel komt. „Je moet er alleen niet gelijk veel van verwachten. Ja, het was stiller dan in voorgaande jaren. Er waren inderdaad ook wel acts, en die rare containers op de groene boule, dat ik dacht van hè!? Maar je moet ook af en toe iets nieuws durven te doen." Tip? redactie@pzc.nl Nog geen week oud is het rook verbod in de horeca, maar on danks de voorspellingen van rampspoed is het in het Vlissing- se café drukker dan het lang is geweest. Buiten roken, afgewis seld met binnen drinken, lijkt nu al uitgegroeid tot een attractie. Alleen de biljarters vinden het maar lastig. Roken deden ze al tijd als de tegenstander aan de beurt was. Nu vluchten ze na een mislukte bal meteen naar buiten om een sigaret op te ste ken. En nu ook valt pas goed op hoe slecht die tegenstanders ei genlijk zijn. Grootmoedig klinkt het steeds van buiten: „Speel nog maar een keer hoor, je kunt wel wat oefening gebruiken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23