Reisbeperking hiv gaat op de schop 'Eindelijk is een aanslag op Adolf Hitier geslaagd' Betancourt wil gijzeling als toneelstuk Nederlanders ontsnappen uit brandende bus Surfen op wilde paarden PZC Maandag 7 juli 2008 7 Wereldleiders drie dagen in Japan voor grootste G8-top ooit. toyako - De leiders van de G8-lan- den willen reisbeperkingen voor mensen met hiv herzien. Dat zeg gen bronnen die betrokken zijn bij de onderhandelingen in )apan, waar wereldleiders vanaf vandaag drie dagen vergaderen. De herziening wordt onderdeel van een pakket maatregelen op het gebied van volksgezondheid dat de leiders woensdag willen aannemen, aldus het Japanse pers bureau Kyodo gisteren. Naar schatting beperken zeventig landen op een of andere manier de toegang voor mensen met het virus dat de ziekte aids kan veroor zaken. Strenge visaregels hebben onder meer de G8-leden Rusland en de VS. De Verenigde Naties noemen de reisbeperkingen discri minatie en willen er vanaf De wereldleiders verzamelden zich gisteren in Japan. Ruim twin tigduizend politieagenten hebben het afgelegen vakantieoord Toyako in de bergen afgesloten om te voor komen dat antiglobalisten de top van rijkste industrielanden versto ren. Op de top worden de knellende problemen van de wereldecono mie besproken, zoals de hoge ener gie- en voedselprijzen en de daar door verergerde honger in arme landen. De wereldwijde klimaat verandering komt ook aan de or- Op de G8 in Japan bespreken de wereldleiders de energie- en voedselprijzen, klimaatverande ring, Zimbabwe en nucleaire plan nen van Iran en Noord-Korea. de, evenals de onderdrukking in Zimbabwe en de problemen met de nucleaire programma's van Iran en Noord-Korea. Voor de aankomst van de Ameri kaanse president George Bush in Toyako sloot Japan gisteren het luchtruim boven het noordelijke eiland Hokkaido af. De politie houdt demonstranten ver van het conferentieoord. De meesten kwa men niet verder dan Sapporo, de grootste stad in de regio op 150 ki lometer van Toyako. Het gehele weekeinde hielden de monstranten protestbijeenkom sten in Sapporo tegen de top. Over het algemeen verliepen die rustig. Behalve Bush - voor wie het de laatste G8-top is - nemen onder anderen de nieuwe Russische pre sident Dmitri Medvedev en de Duitse bondskanselier Angela Mer kel deel aan het overleg. Ook de lei ders van Frankrijk, Italië, het Vere nigd Koninkrijk, Canada en gast land Japan maken traditioneel deel uit van het G8-overleg. Te vens zijn andere leidende politici uit Afrika, Azië en Latijns-Ameri- ka uitgenodigd, waardoor er spra ke is van de grootste G8-top ooit. berlijn - „Eindelijk is een aanslag op Adolf Hitler geslaagd." Dit heeft de Joodse Duitse schrijver en journalist Henryk Broder gezegd in een reactie op de 'aanslag' op het wassen beeld van de voormali ge nazi-dictator. Een bezoeker van Madame Tus- sauds beschadigde zaterdag op de openingsdag van het nieuwe was senbeeldenmuseum in de Duitse hoofdstad Berlijn, het beeld van Hitier. Na een handgemeen met twee sup poosten, van wie er een gewond raakte, sprong de man plotseling achter het bureau waaraan het beeld Hitier zat, riep 'nooit meer oorlog' en trok met een ruk het hoofd eraf Meerdere aanslagen op de echte Hitier faalden. Zo probeerde een groep hoge Duitse officieren op 20 juli 1944 vergeefs een einde te ma ken aan het bloedvergieten van de Tweede Wereldoorlog door bij een stafbespreking een bom onder ta fel te plaatsen. Hitier overleefde de explosie, de pleger van de aanslag, kolonel Claus von Stauflcnbcrg, SABUCEDO - Een man springt op de ruggen van een kudde wilde paarden tijdens het festival 'Rapa des Bestas' in de Spaanse stad Sabucedo. Tijdens dit werd standrechtelijk doodgescho- festival, dat al vierhonderd jaar bestaat, worden paarden vanuit de bergen naar de stad gedreven. Daar worden hun manen geschoren. foto Lalo Villar/AP ten. parijs - De vorige week bevrijdde Frans-Colombiaanse gijzelaar In- grid Betancourt wil over een paar dagen terugreizen van Frankrijk naar Colombia. Daar gaat zij een toneelstuk schrijven over haar zes jaar durende gevangenschap in oer woudkampen van de Farc-rebel- len. In de tussentijd wil Betan court door Frankrijk reizen en al leen zijn met haar kinderen en fa milie, vertelde zij de krant Le Jour nal du Dimanche. Betancourt werd tot haar eigen ver bazing zaterdag door Franse dokto ren compleet gezond verklaard. „De artsen overspoelden mij met goed nieuws", zei de oud-politica voor een Franse televisiezender. Betancourt vertelde dat zij na een goede nacht in een hotel in Parijs 's ochtends opstond met enorme rugpijn. „Ik, die altijd sliep op de grond in wrede omstandigheden, had rugpijn toen ik uit een ge woon bed kwam." Man ouder dan veertig is minder vruchtbaar parijs - Een vrouw wordt minder snel zwanger en heeft een grotere kans op een miskraam als de va der van de baby ouder dan veertig jaar is. Dit is het eerste onderzoek dat aantoont 'dat je als een oudere man direct invloed uitoefent op de vruchtbaarheid van het stel', aldus het onderzoek. Het was al bekend dat vrouwen vanaf hun 35e min der vruchtbaar zijn en een grotere kans op een miskraam hebben. 'Vijf- tot zesduizend ontslagen bij Alitalia' milan - Bij Alitalia worden moge lijk vijf- tot zesduizend banen ge schrapt als onderdeel van een red dingspoging voor de noodlijdende vliegtuigmaatschappij. Dat meldde de Italiaanse krant Corrière della Sera gisteren. Alitalia, voor onge veer de helft in handen van de Ita liaanse regering, krijgt volgens de krant ook een kapitaalinjectie van 700 tot 800 miljoen euro van onge veer tien Italiaanse zakenmensen. Noodtoestand in Mongolië opgeheven ulaanbataar - De noodtoestand in Mongolië is opgeheven. In het land keerde gisteren de rust terug. Na de verkiezingen van acht dagen geleden was het tot rellen geko men, waarbij vijf doden vielen. Volgens de officiële verkiezingsuit slag heeft de regerende Mongoolse Revolutionaire Volkspartij de ver kiezingen opnieuw gewonnen, maar de oppositie zegt dat met de uitslag is geknoeid. Broers pogen bruiloft broer te verhinderen brussel - Drie Belgische broers hebben zaterdag geprobeerd hun andere broer te ontvoeren toen hij op het punt stond in het huwelijks bootje te stappen. Zij waren het niet eens met het huwelijk. De bruidegom stond klaar voor de ceremonie toen zijn drie broers hem aanvielen, probeerden vast te binden en in een auto te duwen. Getuigen voor het huwelijk wisten een ontvoering te voorkomen. Verdachte moorden Londen vrijgelaten londen - De 21-jarige verdachte van de ongekend brute moord op twee Franse studenten in Londen is gisteren vrijgelaten. Hij is geen verdachte meer, aldus de politie. De twee 23-jarige studenten werd een week geleden gevonden in een uitgebrande flat in de Britse hoofdstad. Een lijkschouwer telde 243 steekwonden. Het duo studeer de biochemie en was voor een on derzoeksproject in Londen. Aanslag in Islamabad eist ruim vijftien levens islamabad - Een zelfmoordaan slag in de Pakistaanse hoofdstad Is lamabad heeft gisteren aan meer dan vijftien mensen het leven ge kost. De aanslag werd gepleegd voor een politiebureau. Er vielen zeker 36 gewonden. Elders in Isla mabad herdachten islamisten giste ren de gewelddadige ontruiming van de Rode Moskee door het le ger, waarbij een jaar geleden meer dan honderd doden vielen. hagen - Een bus die negentig Ne derlandse toeristen vervoerde, is zaterdag op de Ai bij het Duitse Hagen compleet uitgebrand. Alle inzittenden konden op tijd de bus verlaten. Dat heeft de politie in Dortmund bekendgemaakt. Sommige inzittenden sloegen een raam van de bus in en brachten zichzelf zo in veiligheid. Tien inzit tenden liepen snijwonden op of verkeerden na afloop in shock. Automobilisten maakten de bus chauffeur er attent op dat zijn mo tor in brand stond. De man zette zijn voertuig daarop op de vlucht strook. De brandweer kon niet voorko men dat de bus volledig uitbrand de. De schade wordt volgens de po litie geschat op driehonderddui zend euro. De snelweg was in de richting van Keulen drieënhalf uur lang afgeslo ten. Hagen ligt in de deelstaat Noordrijn-Westfalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7