Zeeland je de soepmannen weer!' Gevaarlijke kruising is nu rotonde Ringrijdster Diana Wisse oppermachtig Orgelconcert PZC Maandag 7 juli 2008 I 1 3 Met oldtimer trucks is de rotonde boven de A58-afslag Kruiningen-Yerseke in gebruik genomen. Van rechts naar links in de bak: burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal, Marco Heijdens van Rijkswaterstaat en gedepu teerde Toine Poppelaars met zijn zoontje. foto Willem Mieras Nieuwe situatie zou veiligheid op kruispunt Zanddijk verbeteren. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Met luid toeterende oltimer vrachtwagens en een con cert van de Bouw- en Infra Harmo nie Nederland is zaterdag de roton de Zanddijk, bovenaan de afrit van de A58 bij Yerseke en Kruinin- gen, officieel in gebruik genomen. Aannemer KWS begon de werk zaamheden op 19 mei en leverde enkele weken later een nieuwe ro tonde, een aansluiting van bedrij venterrein Nishoek op de A58 en een uitbreiding van de carpool plaats tot dertig parkeerplekken af De nieuwe rotonde, met diagonaal door het midden een rij imposan te strandpalen, is in de plaats van de gekomen van de beruchte en onoverzichtelijke kruising van de Zanddijk, waar al ettelijke malen ongelukken en bijna-ongelukken zijn gebeurd. 'De onveiligste roton de van Zeeland', zo werd het kruis punt Zanddijk/Oude Rijksweg (N673 tussen Kruiningen en Yerse ke) genoemd. In de afgelopen zes jaar zijn er vijftig ongelukken door de politie geregistreerd. „Een belangrijke en feestelijke dag", zo typeerde burgemeester 'Velen zijn de kruising gaan associëren met zwaailichten en hulpverleners' ]an Huisman van Reimerswaal de ze zaterdag dan ook, voor een ge hoor van een paar honderd men sen. „Veel mensen zijn deze krui sing gaan associëren met zwaailich ten en hulpverleners. Niet vreemd, want aanrijdingen waren bijna letterlijk aan de orde van de dag." Huisman was verder ook erg in zijn nopjes met de aansluiting op de A58 van de uitbreiding van bedrijventerrein Nishoek. Hij meldde dat circa zes hectare, de helft van de beschikbare grond, zo goed als zeker al is verkocht. „Na de vakantieperiode zal het zover zijn dat de definitieve koopcontrac ten met potentiële gegadigden ge sloten kunnen worden." De bur gervader opperde nog een alterna tief gebruik van de nieuwe roton de: het kampioenschap paalzitten. Zie www.pzc.nl voor filmpje van de opening van de rotonde Zanddijk. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl door Marlies Lampert MELISKERKE - Bij het ringrijden in Meliskerke was Diana Wisse op permachtig op haar oude getrou we trekpaard Vanessa. Ze miste de hele dag geen enkele ring, ook niet in de strijd om de eerste beker en de pollepel. Met 29 ringen werd gastrijdster Rian janse uit Zoutelande tweede. Ze won ook de gastenbeker en de versieringsprijs. Ranni Wisse werd derde met 28 ringen. Zijn broer johnny won de tweede beker, maar reed met zes missers een zeer matige wedstrijd. Joany Rotte stak in haar eerste wedstrijd 10 rin gen en won de debutantenbokaal/' In Aagtekerke behaalde Johan van de Broeke op het nippertje het dag kampioenschap. Richard Moens leek op de overwinning af te steve nen, tot hij in de laatste twee beur ten miste. Hierdoor won Johan van de Broeke alsnog met 28 rin gen. Rinus Moens moest de twee de plaats delen met Gerard Krijger en Freddy Blaas. Elk misten ze drie ringen. Rico Wisse (26 rin gen) bleek het sterkst in de beker kamp. Hij won de jeugdbeker, maar ook de eerste beker van het hele klassement. De tweede beker was voor Freddy Blaas en de derde voor Petra Coppoolse. Tjirke Blaas won de damesbeker. Verrassing van de dag was janine Brouwer die in de laatste vier beurten haar pony moest inruilen voor een groot trekpaard. Dit ging zo goed dat zij er met de pollepelprijs van door ging. In Ritthem deden twaalf paren mee aan de sjezenwedstrijd. Digna de Visser en Martin Brouwer sta ken alle ringen. Evenals vorig jaar werden ze eerste. Ze werden op de voet gevolgd door Leo de Visser en Linda Zijl (één ring mis). Dit paar won ook de boerenronde. De prijs voor de versiering was voor Conny en Marco den Boer. Bij wedstrijden zaterdag in Wemel- dinge werd Claudia van de Berge uit Kapelle eerste. Inge Rottier uit Hoedekenskerke en Coby de Oude uit Yerseke werden respectievelijk tweede en derde. De winnaar van de pollepel was Henk van de Guchte uit Schore en Leo Wabeke uit Wemeldinge won het stoeltjes rijden. Daisy Eijke uit Wemeldin ge won de eerste prijs voor de ver sieringen, Ilona Rottier uit Wemel dinge werd tweede en Christa van Boven uit Yerseke derde. GOES - Organist Kees van Eersel geeft op zaterdag 12 juli een orgel concert in de Grote of Maria Mag- dalenakerk in Goes. Er zullen werken te horen zijn van Engelse componisten als Stanley, Whitlock, Thalben-Ball en Willan. Aanvang: 13.30 uur. Voor de wandelaars van de 50 kilometer is de soepkraam van rechts) inmiddels een vast rustpunt geworden. Rien (midden) en Marco (tweede van rechts) Goedegebure en Gerrit de Gast (uiterst foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59