Zeeland PZC111 Ciooo op Molenplein wordt Aldi Veere zoekt 'dorpsouders' BEVELANDEN-THOLEN 15 PP Vrouw in Goes mishandeld Heilige koe De massa moet Onderstroom nog ontdekken Jonge cabaretier Nick Dijkstra wint finale Kunstbende Maandag 7 juli 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Personeelsleden kregen vrijdag te horen dat de winkel is verkocht. door Lilian Dominicus GOES - Wat is er aan de hand bij de Ciooo op het Molenplein in Goes? Aldi heeft de supermarkt overgenomen, kregen personeelsle den vrijdag te horen. Nee hoor, klopt niets van, beweert een woordvoerder van Aldi. En Schui- tema, de organisatie achter de win kelketen Ciooo, hult zich in rook wolken met algemene uitspraken over het huidige beleid. „Vandaag hebben we van onze be drijfsleider te horen gekregen dat we zijn overgenomen door Aldi", bevestigt een medewerkster vrij dagavond bij het sluiten van de winkel, voordat ze op haar fiets naar huis snelt. „Hij was eigenlijk met vakantie, maar is speciaal te ruggekomen om het nieuws te ver tellen. Voor mezelf is het niet zo erg, ik ben maar een hulpkracht, maar ik heb te doen met de men sen met een vaste aanstelling." Acht medewerkers zonder een vast dienstverband mogen sowie so op zoek naar een nieuwe werk gever. „Maar dat worden er nog wel meer", voorspelt Piet Willems van de aanpalende slijterij Mitra. „Wat gaan ze anders doen met het personeel dat van de Aldi zelf komt?" De verwachting is dat de Aldi-vestiging aan de Oostsingel, onder de openbare bibliotheek, verdwijnt. Twee vestigingen op Een woordvoerder van Aldi ont- kent dat de C1000 in Goes is overgenomen. Volgens C1000 is het algemeen beleid winkels te verzelfstandigen ofte verkopen. zo'n korte afstand van elkaar, zijn niet rendabel. Willems: „Er zijn al zoveel supermarkten in Goes." De slijter wist al langere tijd dat er een overname aan zou komen. „Ze praten er al anderhalf jaar over. Er zijn al zoveel kandidaten voorbijgeschoven: Agrimarkt, Al- bert Heijn, om er maar een paar te noemen. Vrijdag is het nieuws be kend gemaakt. Vooral voor de oudere personeelsleden is het een ramp. Waar moeten ze nu naar toe? Ze werken hier al zolang." Willems, die zichzelf een 'kleine zelfstandige in loondienst' noemt, verwacht dat de Mitra bij de over name blijft bestaan. „In november zit ik hier 25 jaar. Ik hoop dat ik mijn jubileum nog mag vieren." Projectmanager Raimond van Os van Aldi ontkent glashard dat er sprake is van een overname. „Als het waar was, zou ik degene zijn die een contract heeft getekend. Dat is niet zo. Het Molenplein ligt veel te dicht bij de huidige vesti ging. Ik zou wel interesse hebben in een vestiging in de nieuwe woonwijk Goese Schans. Daar voor voeren we gesprekken met de gemeente. Maar er zijn meer kandidaten. Albert Heijn wil er ook zitten." Schuitema, de organisatie achter de winkelketen C1000, bevestigt noch ontkent dat Aldi de vestiging op het Molenplein heeft gekocht. „We willen in dit stadium geen uit spraken doen over specifieke win kels", zegt een woordvoerster van het hoofdkantoor in Amersfoort. „Wel kan ik zeggen dat het alge meen beleid is sommige vestigin gen ofwel te verzelfstandigen of wel aan derden te verkopen. Daar van hebben we indertijd een pers bericht laten uitgaan." HEiNKENSZAND - Chris Steenbakker (10) uit 's-Heeren- hoek doet zaterdag in clownstenue een greep naar een plaats bij het NK Bommetje, tijdens de Zeeuwse voor rondes in het zwembad van Heinkenszand. Hij sleepte er een originaliteitsprijs mee in de wacht. Die moest hij delen Lisanne Rijk (13) en Rosan Vette (13) uit Hein kenszand. Zij deden mee in speciaal voor het evene ment ontworpen rokjes. In de categorie 16-plus won Emiel Joosse (26) uit 's-Heer Arendskerke. In de catego rie 10 tot 12 jaar sleepte Mees Raas (11) uit Lewedorp de eerste prijs in de wacht, en in de categorie 13 tot 15 jaar won Jurian Hage (13) uit Nieuwdorp. Zij gaan door alledrie naar de landelijke finale op 5 september in Wer kendam. foto Willem Mieras emm s GOES - Een 30-jarige vrouw uit Goes is zaterdagmiddag in de Ap pelstraat in haar woonplaats mis handeld. Rond kwart over twaalf liep de vrouw daar met haar fiets aan de hand langs een groepje mensen dat aan het voetballen was, dicht bij enkele geparkeerde auto's. Toen ze hier wat van wilde zeggen werd ze eerst door een vrouw ge slagen en aan haar haren getrok ken. Daarna sloeg een man haar. De 30-jarige Goese hield aan de mishandeling pijnlijke plekken in het gezicht en op haar lichaam over. In verband met de mishandeling zijn een 29-jarige man uit Goes en een 22-jarige vrouw uit de gemeen te Noord-Beveland aangehouden. Ouders gezocht om toezicht te houden op de uitgaansjeugd. door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere zoekt 'dorpsouders' die bij toer beurt de jeugd in de gaten hou den. Het idee is van de SGP-Chris- tenUnie. Fractieleider René de Vis ser lanceerde het tijdens de behan deling van de voorjaarsnota in de gemeenteraad. Burgemeester Rob van der Zwaag had er meteen oren naar. Hij zegde toe het idee te be spreken in de dorpen. De SGP-ChristenUnie vindt dat burgers de verantwoordelijkheid voor hun jeugd en hun veiligheid wat al te gemakkelijk op het bord je van politie en gemeentebestuur leggen. „Wat ons betreft", zegt De Visser, „is de tijd rijp voor het aan stellen van 'dorpsouders' die bij toerbeurt een stuk toezicht voor hun rekening nemen, bijvoorbeeld in de weekenden, tijdens oud en nieuw en met feestdagen." Hij wil dat daar eens goed over wordt ge sproken met de dorps- en stadsra den. Ook de jeugdraad zou daarbij dan een stem in het kapittel kun nen hebben. Burgemeester Rob van der Zwaag hoefde er geen moment over na te denken. „Het is een creatief idee." Hij beloofde er zo snel mogelijk Burgemeester Rob van der Zwaag is enthousiast over het idee van de SGP-CU om 'dorps ouders' in te zetten voor het in de gaten houden van de jeugd. werk van te maken. Helemaal nieuw is het fenomeen van 'dorps ouders' volgens hem nu ook weer niet. Sterker nog, er zijn in de ge meente her en der al volwassenen die een oogje in het zeil houden. Maar die doen dat op eigen hout je. Dat is volgens de burgemeester een goed vertrekpunt voor over- leg. De Visser benadrukt dat de ge meente moet blijven investeren in jeugdwerkers, en dat ook de poli tie een taak heeft in het terugdrin gen van overlast en vandalisme. Maar burgers kunnen zelf ook heel goed de straat op. Hij ziet het zo: „Dorpsouders maken een rond je door het dorp, gaan in gesprek met jongeren en kunnen een sig naalfunctie hebben naar politie en jongerenwerkers." Tip? redactie@pzc.nl Hij is verslingerd aan zijn auto, die Goesenaar. Zeker nu hij sinds kort in Zierikzee werkt. Met tri viale zaken als een busverbin ding of strippenkaart heeft hij zich dan ook nooit beziggehou den. Tot afgelopen week. Toen be gaf zijn heilige koe het. Opge wekt belde hij zijn collega's: ik pak de bus, dus ik ben er zo. Dat blije gevoel verdween snel. Bij het busstation was nergens een strippenkaart te koop en moest hij terug naar het centrum en miste de bus. De terugweg ver liep mogelijk nog rampzaliger. Na een lange dag werken ontdek te hij dat de laatste bus vertrok ken was. Gelukkig reed het vehi kel van zijn collega nog wei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57