Tijdrijden is een vak apart Wolfert wint dubbeltitel in Souburg Roy Cijsel superieur in RES-cross 32 Maandag 7 juli 2008 PZC Z axel - Met nog drie wedstrijden voor de boeg ligt Roy Gijsel uit Heikant op titelkoers bij de licen tiehouders. Zaterdag was de 17-jari- ge coureur in de zesde RES-cross wederom de sterkste op een mo tor die in allerijl opgehaald moest worden. De reden voor deze haastklus was het vastlopen, tijdens de training, van de motor waarop Gijsel eigen lijk van start had moeten gaan. Het ongemak deerde de kam pioenskandidaat weinig. „Hoe het ook zij, ik ga in alle wedstrijden de baan op met de intentie te win nen", reageerde hij en maakte die uitspraak waar door de eerste man che op overtuigende wijze te win nen. In de tweede manche had Gij sel iets meer moeite, maar sloeg naarmate de finish in zicht kwam hard toe en zette zijn naaste bela ger Arno Ruttinger uit 's-Heeren- hoek op een fikse achterstand. Gijsel verstevigde daarmee zijn koppositie in het algemeen klasse ment. Temeer daar concurrent Martin Stroo uit Oost-Souburg als derde eindigde. Opmerkelijk in de ze klasse was de opmars van Cas per Ovaa uit Oost-Souburg in de tweede reeks. Vanuit het achter veld stoomde hij op naar de vierde plaats. In de categorie MX 2 (125 cc) stond het gevecht tussen de klassements leiders Kevin Matthijs uit Poeder- lee en Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe centraal. Matthijs stootte in de vorige editie de Zuiddorpenaar- van de troon en wist dat hij alles uit de kast moest halen om Van damme achter zich te houden. Aangezien de twee kemphanen zich in aparte reeksen, die zij won nen, moesten plaatsen voor de fi nale steeg de spanning. Vandam me nam in de finale de leiding met Matthijs als aan een elastiekje hangend achter hem aan. Tot na vijf rondjes van 1700 meter de zui derbuur onderuitging en zijn twee de plaats verspeelde aan Kevin de Beer. Matthijs zag zijn zeven pun ten voorsprong op Vandamme slin ken tot twee punten verschil. Jong Ambon wint eerste oefenwedstrijd middelburg - Het eerste team van long Ambon heeft de eerste wed strijd op Ambon gewonnen. Te gen Amboina Seleksi PSA werd het 1-4 door treffers van Josimar Pattinama (penalty) en Martin Waisapy (3x). De veteranen van de Middelburg se voetbalclub leden leden een i-o-nederlaag tegen de lokale Am- bon 'Old Stars'. long Ambon verblijft ruim twee weken op de Molukken. Derde plaats voor George van Koeveringe kapelle - George van Koeveringe uit Kapelle is derde geworden in een wedstrijd voor nieuwelingen in het Belgische Herenthout. De renner van Theo Middelkamp was de gehele wedstrijd actief en kwam in de slotfase voorop te zit ten met nog drie renners. In de sprint kwam de Zeeuwse renner net tekort. De zege ging naar Glenn van Laer uit Turnhout. Franklin Klaasse best geklasseerde Zeeuw bij Amateurs A. door Wim de Vos waarde - Het ontbeert de Zeeuw se wielersport nog altijd aan tijdrit specialisten. Dat werd zaterdag nog maar eens onderstreept tij dens tijdrit in Waarde voor vrije renners. Bij de amateurs A ontbraken de echte favorieten en in die hoogste categorie was Franklin Klaasse met een derde plaats de best ge klasseerde provinciale coureur. De deelname aan de tijdrit in Waarde stond voorop, ook al om dat de rit tegen de klok meetelt voor het klassement van de Trim- belangen Midden-Zeeland (TMZ). En dat kan aan het eind van het seizoen bij de afrekening belang rijk zijn, zo oordeelden verschillen de coureurs. Daarom vertelde Franklin Klaasse na afloop dat hij met de derde plaats best tevreden was. „Al staat het me niet aan dat er nog drie ren ners uit de categorie 40+ sneller zijn dan ik." In het overallklassement eindigde de coureur uit Heinkenszand pas op de zesde plaats. Franklin Klaasse registreerde overi gens niet de beste tijd van de Zeeuwse deelnemers. Die was weg gelegd voor Kees Elenbaas. De cou reur uit Kloetinge eindigde als der de bij de amateurs 40+ en vond zich in het overallklassement, vlak voor Klaasse, op de zesde plaats te rug. „Tijdrijden is niet echt mijn specialiteit, maar ik doe dit wel graag", zei Elenbaas na afloop van zijn 27,6 kilometer lange rit door de polders in de omgeving van Waarde. Elenbaas realiseerde een tijd van 38.10.4 en was daarmee zestien seconden sneller dan Klaas se. Vlak voor de start van de wed strijd werd de titelstrijd bij de ama teurs A ontdaan van de grootste fa voriet voor de eindoverwinning. Specialist Henny Rovers uit Tijdrijden is niet echt de speciali- teit van de Zeeuwen. Dat blijkt bij een wedstrijd tegen de klok in Waarde. Franklin Klaasse wordt 'slechts' derde. Oud-Gastel behaalde in het verle den mondiaal al grote successen in deze discipline van de wielersport (onder meer wereldkampioen bij de masters), had zich ook aange meld ,maar kwam zich afmelden omdat hij zondag deel zou nemen aan de strijd om het Nederlands kampioenschap bij de masters in Steenwijkerwold. Nu ging de overwinning naar zijn streekgenoot Tonny Verschuure uit Fijnaart. Hij reed de rit met een gemiddelde snelheid van ruim 45 kilometer per uur. Overigens was er nog wel Zeeuw se winst in de andere categorieën. Nationaal studentenkampioen Jor- dy Meerman won bij de amateurs B en in de beginnersklasse S/P was Gerard Wisse de snelste. Michel Pateer de sterkste op Open Vlastoernooi Koewacht. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Bij het Logus Open Souburgtoernooi heeft Man- dy Wolfert de tennistitel gepakt in de derde categorie van het ge- mengddubbelspel. De speelster uit Breskens won sa men met Rogier van Housselt gis teren de finale in drie sets van San ne Louwers en Marco van der Wal. Het werd 6-3 2-6 6-2. Lou wers en Van der Wal hadden in de halve finales nog gezorgd voor de uitschakeling van Marianne Fraan- je en Bernd van Quekelberghe. In het nationaal ranglijsttoernooi be reikte Mandy Wolfert de tweede ronde, maar verloor daarin kans loos van Jade Schoelink (0-6 1-6), de latere winnares. Bij het Open Vlastoernooi in Koe wacht sleepte Michel Pateer in een lange wedstrijd de titel binnen in de vijfde categorie van het man- nenenkelspel. Tegen de als tweede geplaatste Ivo Wouters stond favo riet Pateer de tweede set af, maar toonde in de derde set aan over de langste adem te beschikken: 6-4 3-6 7-5. Ook in de 6 won het plaat- singshoofd. Randy Boddaert ver sloeg in de finale Mare Valent op eenvoudige wijze: 6-3 6-1. Bij het Sluuskille Rabodubbeltoer- nooi konden Abi van Lare en Ro bert Zegers niet aan de verwachtin gen voldoen in het mannendubbel- spel 6. Zij wonnen 's ochtends nog wel in de halve finales met 6-1 6-3 van Marco van Avermaete en Ab- don Pieters, maar in de middag bleken Johnny Bleyenberg en John Epskamp een maatje te groot. Zij wonnen de eindstrijd met 6-2 6-1. Het vrouwendubbelspel 6 ging naar Miranda van der Schelling en Judith Versluis. Een 10-8-eind- stand in de supertiebreak bracht de beslissing in de partij van giste ren tegen Marianne Kriekaard en Janet van Lare. Het werd 5-7 6-2 en 10-8 voor Van der Schelling en Versluis. Het gemengddubbelspel 6 ging naar Janet van Lare en Rien Kriekaard. WRj Mandy Wolfert uit Breskens is sa- men met haar partner Rogier van Housselt in drie sets te sterk voor Sanne Louwers en Marco van der Wal. In Schoondijke gingen Rowin Ta- zelaar en John de Waele er met de titel vandoor bij het Gravelsteps Rabodubbeltoernooi. In de 5-cate- gorie wonnen Tazelaar en De Wae le in de finale met 6-4 6-2 van Jür- gen en Norbert Willemsen. Het ge mengddubbelspel 5 was een prooi voor Lieke Scherbeijn en Koen Naessens. Zij stonden aan hun drie poulegenoten geen enkele set af Een spannende partij was die in de 6-categorie bij de mannen. Jan Goethals en Arne Riemens moesten alle zeilen bijzetten om aan hun plaatsing te voldoen en de titel te pakken. De dubbelpartij, die vooral vanuit achteruit werd gespeeld, eindigde in een 6-4 7-5-zege voor Goethals en Rie mens tegen het koppel Cees en Kwintum de Rijk. Rob Swenne uit Wissenkerke eindigde op de vijfde plaats bij de amateurs 40+. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56