Promotie van regio gaat door Zeeland Scootersprint trekpleister van Molenstraatfeesten Een nostalgisch tintje PZC Maandag 7 juli 2008 1 3 Drie burgemeesters zien kans voor nieuwe organisatiestructuur. door Frank van Cooten terneuzen - De drie Zeeuws- Vlaamse burgemeesters gaan on danks afwijkende standpunten van met name de gemeenteraden van Terneuzen en Sluis door met de vorming van een organisatie structuur voor de promotie van Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeesters Jan Lonink (Terneu zen, Jaap Sala (Sluis) en )an-Frans Mulder (Hulst) concludeerden tij dens een gezamenlijk overleg dat daar wel een mouw aan te passen is. Iets concreets is echter nog niet uit het overleg gekomen. Half juli wordt verder gesproken. Het oorspronkelijke idee was de oprichting van een stichting. Voor al het bedrijfsleven hecht daar van wege de juridische status veel waarde aan. De gemeenteraad van Terneuzen ziet echter geen meerwaarde in de oprichting van een promotiestich ting omdat al veel organisaties in Zeeuws-Vlaanderen op dat vlak ac tief zijn. Terneuzen opteert voor een taskforce. De Sluise gemeenteraad wil de per- pri Vanwege afwijkende standpun- ten tussen met name Terneuzen en Sluis onderzoeken de drie bur gemeesters een andere structuur voor de promotie van de regio. soneelsleden van deze stichting slechts een dienstverband van maximaal twee jaar geven. Als de resultaten immers tegenvallen, blij ven de personeelslasten dan niet als een molensteen om de nek van de drie gemeenten hangen. Het doel van de promotiecampag ne is om meer inwoners naar Zeeuws-Vlaanderen te halen. Be volkingsprognoses van de provin cie Zeeland tot 2030 laten zien dat met name Terneuzen en Sluis met een forse bevolkingsafname te ma ken krijgen. Alleen Hulst zit in de lift. „We kijken nu naar andere vor men om ons doel te bereiken", zegt burgemeester Jan-Frans Mul der van Hulst. „Er zijn mogelijkhe den. We proberen de gemeente raden op één lijn te krijgen. We kiezen voor een vorm om elkaar een beetje tegemoet te komen." Burgemeester Mulder betreurt de teneur dat er door raadsleden an dere argumenten bijgehaald wor den om de samenwerking op het gebied van promotie te dwarsbo men. Zoals de kritiek op Terneu zen over de invulling van de skihal met grootschalige detailhandel. De ze ontwikkeling dwarsboomt soortgelijke ontwikkelingen in Hulst. Mulder: „We moeten stoppen met het afschieten van allerlei kanon nen op elkaar. Anders belanden we weer in de situatie als toen met zeven gemeenten. Dat wil nie mand." Met kermis en braderie volop vertier in Kloosterzande. door Edy de Witte kloosterzande - Het Nederlands kampioenschap scootersprint was gisteren de trekpleister van de Mo lenstraatfeesten in Kloosterzande. Circa honderd mensen deden er aan mee. Over 150 meter op de Hulsterweg bepaalden de scooter- rijders twee aan twee wie de snel ste was in diverse categorieën. Met verder de kermis en de tweedaagse braderie in de Cloosterstraat was er volop vertier in het dorp. Het feest kwam zaterdag langzaam op gang. Er was Naast een rommel markt stonden er zo'n dertig kra men opgesteld van ambulante han delaren. Plaatselijke verenigingen kwamen met ludieke acties naar buiten om de kas te spekken. De kinderen konden meedoen aan het brandweerspel. Ronkende scooters waren gisteren de trekpleister. De Cloosterstraat telde die dag ruim vijftig kramen. Ballonnenclowns lieten zich van hun vrolijke kant zien. Vanuit de cafés klonken allerlei muziekstij len als rock, covers, goud van oud en Hollandse meezingers. De koninklijke harmonie St.Ceci- lia maakte een rondgang. „Als van ouds gezellig en lekker druk. Vol gend jaar, bij de 25e editie, gaan we eens extra uitpakken", aldus de tevreden voorzitter Peter Ferket van het Molenstraatfeestcomité. Braderie, rommelmarkt en een zweefmolen op de Absdaalse feesten. foto Peter Nicolai Buurtschap loopt uit voor driedaagse Absdaalse feesten. absdale - In buurtschap Absdale waren dit weekend de traditionele Absdaalse feesten. „Ook van bui ten het dorp komen flink wat be zoekers", zegt Jeanne Knoops van het paatselijke feestcomité. Vrijdag werd bij de feesttent aan de Riet en Wufsdijkweg het spits afgebeten met een levend tafelvoet balspel. T\vaalf teams bonden bij dit hilarisch spektakel de strijd met elkaar aan. In de categorie jeugd won het team 'Weet ik niet'. De ploeg van Wim Vael trok bij de senioren aan het langste eind. Vijftig deelnemers kwamen aan de start voor het bierfietsen. Zater dagavond was er een barbecue en aansluitend een beachparty. Giste ren bemande een tiental hobbyis ten een kraampje bij de braderie. Op het feestterrein stonden land bouwwerktuigen en tractors uitge stald. Verder trok het schapen drij ven veel bekijks. Met het wol spin nen kreeg het Absdaalse feestje ook nog een nostalgisch tintje. Aanleg van kikkerput in Aardenburg aardenburc - Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Sluis begint een aanleg- vergunningprocedure voor het af dekken van een stortplaats, het rooien van bomen en het graven van een kikkerput aan de Bogaard straat in Aardenburg. Er zit echter nog wel een addertje onder het gras, dat het opstarten van de pro cedure kan dwarsbomen. Eerst moet archeologisch onderzoek aan tonen namelijk dat de werkzaam heden het gebied geen schade be rokkenen. Augustus orgelfestival in diverse kerken aardenburc - De Stichting Histo rische Kerkorgels Zeeuws-Vlaande ren houdt een orgelfestival. Het fes tival begint op vrijdag 1 augustus met een concert van Erwin Neve en Marcel van Westen, in de Sint Baafs in Aardenburg. Op vrijdag 8 augustus geeft Ben van Nispen een concert in de kerk van Sint An na ter Muiden, op vrijdag 15 augus tus is er een concert door Bart Nae- ssens in de kerk van Cadzand en op vrijdag 22 augustus een concert door Paul Demayer in de katholie ke kerk van IJzendijke. Alle concer ten beginnen om 20.00 uur. Kaart jes kosten acht euro. Schouwse ballon vliegt naar Noorse Moss nieuwerkerk - De ballon die Jacob Kik heeft losgelaten tijdens de voorjaarsbeurs in Nieuwerkerk heeft 1429 kilometer afgelegd en is geland in het plaatsje Moss in Noorwegen. De ballon van Lydia van Klinken landde 1322 kilometer verder, in Vi- kingstad in Zweden. Derde werd Dylan van der Reest met een landing in het Duitse Schönkirchen. De Nieuwerkerkse Ondernemers vereniging heeft de winnaars met prijzen beloond. Vrouw in Goes mishandeld goes - Een 30-jarige vrouw uit Goes is zaterdagmiddag in de Ap pelstraat in haar woonplaats mis handeld. Rond kwart over twaalf liep de vrouw met haar fiets aan de hand langs een groepje mensen dat vlakbij geparkeerde auto's aan het voetballen was. Toen ze hier wat zei, werd ze door een vrouw geslagen. Daarna sloeg een man haar. De Goese hield aan de mis handeling pijnlijke plekken in het gezicht en op haar lichaam over. In verband met de mishandeling zijn een 29-jarige man uit Goes en een 22-jarige vrouw uit de gemeen te Noord-Beveland aangehouden. Zomeractiviteiten mensen met dementie hoofdplaat - Organisatie 'aan Z' houdt zomeractiviteiten voor men sen met dementie en hun mantel- zorgers. Zo wordt vrijdag 18 juli schapenboerderij Goede Hope in Hoofdplaat bezocht. Op vrijdag 22 augustus is een muzikale avond op de kinderboerderij Terneuzen. www.aan-z.eu Vlietstraat 15. Terneuzen Tel 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Veel rook en lawaai tijdens de scooterraces bij de Molenstraatfeesten in Kloosterzande. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53