Luxe op de rustige Prins Willem Platform laakt mast 'Kwaliteit buitengebied verzekeren' Heilige koe 1 2 Maandag 7 juli 2008 PZC Z Mini-camping in Schoondijke mag uitbreiden. door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - T\vintig kampeer- boeren in de gemeente Sluis wil len uitbreiden van vijftien naar maximaal 25 eenheden. Na het positieve besluit van de ge meenteraad hebben ze zich bij het gemeentebestuur gemeld voor een gedoogbeschikking. Vooruitlo pend op de vaststelling van een nieuw kampeerbeleid, dat nog eni ge tijd op zich zal laten wachten, mogen ze vanaf 2 juli dit jaar meer tenten en caravans op hun terrein hebben staan. Tenminste, als ze aan alle voorwaarden voldoen. Een van hen is Maarten Deege. Sa men met zijn partner An Martens runt hij voor het vierde seizoen minicamping Prins Willem aan de Sasputsestraat in Schoondijke. De ze camping, op een terrein van 2,5 hectare, breidt uit naar maximaal twintig eenheden. Prins Willem ligt een beetje ver scholen achter bedrijventerrein Techno Park. Eenmaal op de cam- 'Het ging heel moeizaam, maar de uitbreiding is uiteindelijk toch geregeld' ping zie je echter niets meer van deze bedrijven. De voor- en zij kant zijn omsloten door hoge bo men en struiken, de achterkant kijkt uit op de landerijen. „We wo nen in ons eigen bos. Een stukje paradijs", zegt An. „Onze gasten vinden het leuk de gewassen te zien groeien. Dat zie je niet in de Randstad." Op het terrein staan al een paar kampeerders, maar volgende week begint het zomerseizoen pas echt. Dan is de Prins Willem vrijwel vol geboekt. „Maar we hebben altijd nog wel plek voor mensen die op de bonnefooi komen. Dat zijn vooral veel Engelsen die op door- rijs zijn vanaf Oostende of juist weer naar huis gaan. Ook hebben we wel eens Italianen en ook Fran sen. Vooral in 2006, toen veel Fran sen benieuwd waren naar het land dat nee had gezegd tegen de Euro pese grondwet." De mini-camping is vernoemd naar de Generale Prins WillempoT der, ingepolderd in 1652 door Prins Willem de Tweede. De boerderij is van 1655, een van de oudste in West-Zeeuws-Vlaanderen. Die boerderij wil Deege verbouwen. De camping krijgt ook nieuwe douches en toiletten. En een sau na. Want de toerist, ook diegene die de rust en de ongerepte natuur van een mini-camping verkiest bo ven de reguliere camping met zwembaden en disco, wil tegen woordig luxe. De bouwaanvraag ligt bij de gemeente Sluis. Maarten Deege is voorzitter van de Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo). Vanuit die hoedanig heid wees hij het Sluise gemeente bestuur meerdere keren op de noodzaak van de standplaatsuit breiding. Sluis hield echter jaren lang vast aan maximaal vijftien eenheden, totdat de druk te groot werd. Het provinciaal omgevings plan staat de uitbreiding immers toe en steeds meer gemeenten in Zeeland gaven de kampeerboeren toestemming om uit te breiden. Sluis kon niet achterblijven. Dus besloot de gemeenteraad vorige maand de uitbreiding nog vanaf dit zomerseizoen toe te staan. Deege is blij. „Het ging heel moei zaam, maar het is uiteindelijk toch geregeld. En de Recron heeft ons hierin heel hard gesteund. Dat mag ook eens worden gezegd." Terneuzen moet kritisch kijken naar risico's gezondheid. door Frank van Cooten terneuzen - Het Zeeuws Platform Stralingsrisico's roept de gemeente raad van Terneuzen op zeer kri tisch te kijken naar de bouwaan vraag voor een nieuwe KPN-mast nabij de sportvelden in Terneu zen. Dit platform, vorig jaar opgericht door burgers en burgergroepen in Zeeland, vindt dat te weinig aan dacht is voor stralingsrisico's van dit soort masten. „De ene mobiele toepassing na de andere verschijnt in rap tempo in onze leefomgeving, zonder dat hel der is wat dit met de gezondheid doet." De geplande zendmast op de hoek van de Rooseveltlaan met de Ka- merlingh Onnestraat in Terneuzen staat op 215 meter afstand van be woning. „De ervaring leert inmiddels dat mensen gevoelig kunnen reageren op de elektromagnetische velden die de talloze elektrische en mobie le toepassingen uitzenden. De economische belangen lijken tot nu toe belangrijker te zijn dan de risico's voor de volksgezondheid. Deze ontwikkeling is verontrus tend." Water Natuurlijk doet mee aan verkiezingen voor waterschap. door Frank van Cooten terneuzen - Om de bijzondere kwaliteiten van het Zeeuws-Vlaam- se buitengebied te waarborgen, is Water Natuurlijk opgericht. Deze partij doet mee aan de verkiezin gen voor het nieuwe bestuur van het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren. „D66, GroenLinks en de SP doen bewust niet aan de verkiezingen mee, omdat ze het waterschap geen politieke organisatie vinden. Water Natuurlijk vult de leemte- op", zegt woordvoerder Adri Paau- we. Het waterschap besteedt vol gens Paauwe sporadisch aandacht aan de belangen van het buitenge bied. „De dijk bij Terneuzen wordt versterkt met betonblok ken. De dijk bij Saeftinghe is ver sterkt met klei en schor. Water Na tuurlijk kiest duidelijk voor de laat ste optie." Water Natuurlijk gaat volgens Paauwe ook voor gezond, veilig, schoon en betaalbaar water in het buitengebied. „Water Natuurlijk streeft naar een buitengebied waar van we met z'nl, allen ongestoord kunnen genieten. Om dit te berei ken, moet er een redelijke verde ling van waterschapslasten komen en aandacht voor een gezond leef milieu." Water Natuurlijk krijgt steun van onder andere recrea tie-ondernemers, natuurverenigin- gen De Steltkluut en 't Duumpje, de Zeeuwse Milieufederatie en Stichting het Zeeuwse Landschap. De partij maakt waarschijnlijk eind augustus de kandidatenlijst bekend. Paauwe zelf staat daar niet op. Hij is voorgedragen voor een zogenaamde 'geborgde zetel' na mens het Bosschap. pW De onlangs opgerichte partij Na- tuurlijk Water neemt deel aan de waterschapsverkiezingen. De par tij wil de kwaliteiten van het bui tengebied waarborgen. Hij is verslingerd aan zijn auto, die Goesenaar. Zeker nu hij sinds kort in Zierikzee werkt. Met triviale za ken als een busverbinding of strip penkaart heeft hij zich dan ook nooit beziggehouden. Tot afgelo pen week. Toen begaf zijn heilige koe het. Opgewekt belde hij zijn collega's: ik pak de bus, dus ik ben er zo. Dat blije gevoel verdween Tipredactie@pzc.nl snel. Bij het busstation was ner gens een strippenkaart te koop en dus moest hij terug naar het cen trum en miste de bus. De terugweg verliep mogelijk nog rampzaliger. Na een lange dag werken ontdekte hij dat de laatste bus vertrokken was. Gelukkig reed het vehikel van zijn collega nog wel. Nieuw winkelcentrum Breskens brandveilig breskens - Het nieuwe winkelcen trum op het Spuiplein in Breskens kan brandveilig worden verklaard. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis heeft besloten een gebruiksvergun ning brandveilig gebruik, inclusief de voorschriften, af te geven voor dit nieuwe winkelcentrum. In dit winkelcentrum zijn een su permarkt, een boekhandel en een drogisterij ondergebracht. Motoren ten val op Zeelandbrug zierikzee - Drie motoren zijn gis termiddag rond drie uur ten val ge komen op de Zeelandbrug. De brug is tot circa half vijf gesloten geweest. De motoren moesten worden weggetakeld en de brand weer heeft het wegdek schoonge maakt. Omdat verschillende auto mobilisten probeerden te keren, ontstond er chaos. Eén motorrij der raakte gewond aan zijn arm. Overig letsel is nog niet bekend. Terneuzenaar tracht politie te ontlopen terneuzen - De politie heeft gister ochtend rond half drie een 37-jari- ge Terneuzenaar aangehouden aan de Rozenstraat in Terneuzen. Kort daarvoor hadden agenten hem een stopteken gegeven. De man stopte wel, maar stapte meteen uit en wilde een woning inlopen. De agenten hielden hem tegen, waar op hij zich verzette. Na een blaas- test bleek dat hij te veel had ge dronken. Hij werd aangehouden. Maarten Deege en zijn partner An Martens (rechts) van minicamping Prins Willem zijn in gesprek met een van hun gasten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52