Z-Vlaanderen nog lang niet vol Scheldeboulevard ademt weer kunst Icilariil PZC111 Mulder wijst voorstel CDA af Deel Vroon in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 15 De echt grote vakantiedrukte komt steeds later op gang. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De tijd van een 'uit verkocht' Zeeuws-Vlaanderen ge durende de zes zomerweken (juli en de eerste twee weken van au gustus) ligt nu echt achter ons. Ondanks de formele start van het hoogseizoen, is er nog voldoende plaats op campings, in hotels en in pensions. Dat meldt directeur Nyn- ke van der Ploeg van de VVV Zeeuws-Vlaanderen. „Het komt al lemaal wat later en langzamer op gang. De tijd dat er gedurende zes weken geen kip meer bij kan, is nu echt voorbij. Dat komt ook door de vakantiespreiding. Het sei zoen duurt langer. Het voor- en na seizoen worden steeds belangrij ker. En veel mensen gaan korter op vakantie dan vroeger. Een week je, of hooguit twee. Ondernemers moeten inspelen op de kortere ver blijfsperiode. Ze moeten meer moeite doen om toch hun bezet tingsgraad te halen." Van der Ploeg verwacht daarom veel van het aanboren van nieuwe markten, zoals zorgtoerisme. Men sen krijgen de broodnodige zorg op de camping, in het hotel of in de buurt en kunnen daarom toch op vakantie. Onlangs was over de mogelijkhe den van zorgtoerisme een startbij eenkomst in het Oostburgse Anto- nius ziekenhuis. Ondernemers in de toeristen branche moeten steeds meer moeite doen om hun bezettings graad te halen. Mensen gaan kor ter op vakantie. Volgens de Zeeuwse Kamer van Koophandel levert zorgtoerisme Zeeland veel extra overnachtingen op. Vroeger werden tegenvallende be- zettingscijfers vooral toegeschre ven aan de goedkope vliegvakan ties naar met name Turkije waar je voor een appel en een ei 'all in clusive' kan verblijven. Dat is voor een deel nog wel zo, maar de Zeeuws-Vlaamse VW zet nu meer in op verbetering van de kwaliteit. Zo is de VW begonnen met een klassificatie-systeem in de gids. „De toerist krijgt eerlijke en helde re informatie over de accommoda tie. Omgebouwde garageboxen, zo als die in Cadzand-Bad nog steeds worden aangeboden, kom je niet meer tegen in onze gids. Dit soort rotte appels zijn slecht voor het imago van onze streek." Volgens de VW directeur wordt het komend weekeinde pas echt druk in Zeeuws-Vlaanderen. „De echte piek is nu drie tot vier we ken. Zeg maar de bouwvakvakan tie. Buiten deze periode is altijd een plekje te vinden in ons ge bied." De massa moet Onderstroom nog ontdekken Jonge cabaretier Nick Dijkstra wint finale Kunstbende Maandag 7 juli 2008 Tip? redtern@pzc.nl Tot en met zondag 21 september zijn twintig beelden te zien. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Je kunt de klok er zo langzamerhand op gelijk zetten. Zomer betekent kunst op de Schel deboulevard in Terneuzen. Nu al weer voor de negende keer. Wethouder Cees Liefting opende zaterdagavond de speciale beelden route 'Beelden op de Scheldeboule vard'. Twintig beelden zijn te be wonderen. De beeldenroute is een samenwerkingsverband van de ge meente met kunstenaar Chris Fer- ket, waarvan diverse kunstwerken in de route zijn opgenomen. Ook bestaande beelden zijn in de route te vinden. Voor het eerst geldt dat voor 'Het Vesalius Beeld' van Thom Puckey, onder aan de boule vard bij het stadhuis. Ferket liep zaterdagavond alvast vooruit op het tienjarig jubileum van de beeldenroute, volgend jaar. Dan wil hij een beeldenfestival or ganiseren. Hij laat zich inspireren door de beelden aan de Schelde bij de haven, met een keltische uit straling. „Hij heeft er al een beeld bij. Een Keltisch feest met muziek en andere vormen van expressie. Het jubileum is natuurlijk een pri ma aanleiding voor een dergelijk feest", zei Liefting. Ferket deed zaterdagavond weder om een beroep op Terneuzen om een aantal beelden aan te kopen. Mensen langs de beeldenroute bekijken de kunstobjecten aan de Scheldeboulevard in Terneuzen. foto Peter Nicolai Hij wees op het armlastige Sluis, uitspraak over. „De kunstenaars dat onlangs twaalf beelden heeft hebben met de Scheldeboulevard gekocht. Liefting deed daar geen een prachtige locatie om te expose ren. Wellicht is dat aanleiding 'Beelden op de Scheldeboulevard' voor Sluis geweest beelden aan te is te zien tot en met zondag 21 sep- kopen." tember. Burgemeester Hulst laat wethouders niet keuren op stressbestendigheid. door Frank van Cooten HULST - Burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst pie kert er niet over wethoudersprofie len op te stellen. Het CDA in Hulst wil dat Mulder hierin het voortouw neemt, om te voorko men dat in de toekomst nog meer wethouders uitvallen. „Moet ik wethouders medisch la ten keuren op stressbestendig heid? En hoe zit het dan met raads leden. Moet ik daar dan ook func tie-eisen aan gaan stellen? Dacht het niet. Dat is iets voor de poli tiek zelf, waarmee een burgemees ter zich niet moet bemoeien. Een burgemeester moet zich niet bezig houden met de vorming van een coalitie." Het CDA vindt het de hoogste tijd voor competentieprofielen voor wethouders, door het uitvallen van twee wethouders (Paul Wee- maes en Toon Maas) binnen twee jaar. „Dit beschermt niet alleen be trokken wethouders voor een per soonlijk drama, maar beschermt ook de gemeente", stelt fractievoor zitter Denis Steijaert. Mulder vindt dit onnodig grie vend voor beide wethouders. „Zo heeft Paul in de afgelopen jaren be wezen een prima wethouder te zijn. Ik snap de relatie met een pro fiel daarom niet zo goed." Mulder wijst het voorstel daarom af. „Be langrijker is hoe we met elkaar om gaan. Door op personen te spelen, ontstaan dit soort situaties." Kantoor Breskens te klein geworden wegens groei onderneming. door Frank van Cooten BRESKENS - Een deel van rederij Vroon is verhuisd van Breskens naar het schuttershofgebouw in Terneuzen. Het gaat om de afdeling 'shipmana- gement' waar twintig medewer kers van Vroon werken. Volgens een woordvoerder van Vroon is ruimtegebrek in het kan toorpand in Breskens de reden voor de verhuizing. „Vanwege de groei van onze onder neming zijn we in Breskens uit ons jasje gegroeid. In Terneuzen hebben we de best mogelijke kan toorruimte gevonden. Als die in Breskens voorradig was geweest, waren we in Breskens gebleven." Een centralere liggen van Terneu zen ten opzichte van de bedrijfsac tiviteiten van de rederij zijn niet de oorzaak van de verhuizing. „On ze schepen varen immers duizen den kilometers verderop."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51