Tijdrijden is een vak apart Van den Berge wint titel na thriller 32 Maandag 7 juli 2008 PZC S Erik van der Wekken wint cross in Axel AXEL - Erik van der Wekken heeft de zesde RES-cross in Axel op zijn naam geschreven. De Zierikzeese motorcrosser was superieur bij de veteranen. Bij de licentiehouders stond er geen maat op Roy Gijsel uit Hei kant. De Zeeuws-Vlaming won bei de manches, voor Arno Ruttinger. Boy de Loof uit Kortgene zegevier de bij de 85CC. Tweede plaats Pieter Israel in Harelbeke HARELBEKE - Pieter Israel heeft gis teren de tweede plaats behaald in een kermiskoers in Harelbeke. De wielrenner uit Kruiningen reed de hele wedstrijd voorin mee. Uiteindelijk bleef er een kopgroep van zes man over. Daaruit glipte Bart de Spiegelaere in de slotfase weg. De renner uit Avelgem werd niet meer teruggegrepen en pakte de overwinning. Bart Maas winnaar Holland MTB Cup GOES - Mountainbiker Bart Maas uit Hansweert heeft gisteren het eindklassement van de categorie 105 minuten gewonnen van de Holland MTB Cup 2008. Het was een reeks van drie wedstrijden, waarin hij op respectievelijk de eer ste, tweede en zevende plaats ein digde. Maas had uiteindelijk 3.30 minu ten voorsprong op de nummer twee in het klassement. Twintigste plek Birgit Lavrijssen op EK GOES - Wielrenster Birgit Lavrijs sen uit Kapelle is in het Italiaanse Arona twintigste geworden op het EK voor junior-vrouwen. De koers werd verreden op een se lectief parcours, waardoor er ver schillende kleinere groepen ont stonden. De Italiaanse Valentina Scandolara pakte de titel. Anne van der Breggen was de eerste Ne derlandse op een zesde plaats. Lokerse vierde op beachvolleybaltoernooi ROTTERDAM - Timko Lokerse uit Dishoek is samen met zijn partner Bart Bolsterlee als vierde geëin digd op het Grand Slam Jiba-eredi- visie beachvolleybaltoernooi. Joris Marcelis en Ernst Zijlstra wa ren in de kleine finale te sterk in drie sets. De winnaars van het toernooi wer den Niels van de Sande en Daan Spijkers. Zij versloegen Marco Daal- meijer en Tim Oude Elferink in een spannende finale. Jong Ambon wint esrste oefenwedstrijd MIDDELBURG - Het eerste team van long Ambon heeft de eerste wed strijd op Ambon gewonnen. Te gen Amboina Seleksi PSA werd het 1-4 door treffers van Josimar Pattinama (penalty) en Martin Waisapy (3x). De veteranen van de Middelburgse voetbalclub leden le den een t-o-nederlaag tegen de lo kale Ambon 'Old Stars', long Ambon verblijft ruim twee weken op de Molukken. Franklin Klaasse best geklasseerde Zeeuw bij Amateurs A. door Wim de Vos WAARDE - Het ontbeert de Zeeuw se wielersport nog altijd aan tijdrit specialisten. Dat werd zaterdag nog maar eens onderstreept tij dens tijdrit in Waarde voor vrije renners. Bij de amateurs A ontbraken de echte favorieten en in die hoogste categorie was Franklin Klaasse met een derde plaats de best ge klasseerde provinciale coureur. De deelname aan de tijdrit in Waarde stond voorop, ook al om dat de rit tegen de klok meetelt voor het klassement van de Trim- Ongeplaatste speler verrassend te sterk voor Passchier. door Sven Bakker BRUINISSE - Na een lange en heroïs che strijd heeft Wouter van den Berge de zege in de wacht gesleept bij het Mosseltennistoernooi in Bruinisse. De ongeplaatste Van den Berge ging als underdog de partij in te gen de als tweede geplaatste Mark Passchier, maar het was Van den Berge die de finale van de 5-catego- rie won. Met 7-5 3-6 en 7-5 sloot Van den Berge de thriller afin zijn voordeel. Van den Berge had in de halve finales nog met overtuigen de setstanden (6-3 6-0) van de als eerste ingeschaalde Robin Meer- belangen Midden-Zeeland (TMZ). En dat kan aan het eind van het seizoen bij de afrekening belang rijk zijn, zo oordeelden verschillen de coureurs. Daarom vertelde Franklin Klaasse na afloop dat hij met de derde plaats best tevreden was. „Al staat het me niet aan dat er nog drie ren ners uit de categorie 40+ sneller zijn dan ik." In het overallklassement eindigde de coureur uit Heinkenszand pas op de zesde plaats. Franklin Klaasse registreerde overi gens niet de beste tijd van de Zeeuwse deelnemers. Die was weg gelegd voor Kees Elenbaas. De cou reur uit Kloetinge eindigde als der de bij de amateurs 40+ en vond zich in het overallklassement, vlak tens gewonnen. In de vierde cate gorie was de halve eindstrijd het eindstation voor Van den Berge. In een lange driesetter (7-5 2-6 7-5) won hij eerst nog van Pieter Boot, maar tegen Edwin Braat kwam Van den Berge er niet aan te pas. Het werd 6-1 6-4 voor Braat, die gisteren in de finale wel zijn meerdere moest erkennen in Daniël Huising. Huising was voor af ingeschaald als titelfavoriet en maakte die verwachtingen waar. Met 7-6 6-4 ging de titel naar Hui sing. In het mannendubbelspel 4 was het ook Huising die de hoofd prijs mocht ophalen. Samen met Christiaan Huizer won hij zowel van Pieter Boot/Daan Ruitenbeek (6-0 4-6 6-4) als van Robin Meertens/Rowdy van de Vlist (6-1 6-2). voor Klaasse, op de zesde plaats te rug. „Tijdrijden is niet echt mijn specialiteit, maar ik doe dit wel graag", zei Elenbaas na afloop van zijn 27,6 kilometer lange rit door de polders in de omgeving van Waarde. Elenbaas realiseerde een tijd van 38.10.4 en was daarmee zestien seconden sneller dan Klaas se. Vlak voor de start van de wed strijd werd de titelstrijd bij de ama teurs A ontdaan van de grootste fa voriet voor de eindoverwinning. Specialist Henny Rovers uit |5* Tijdrijden is niet echt de speciali- teit van de Zeeuwen. Dat blijkt bij een wedstrijd tegen de klok in Waarde. Franklin Klaasse wordt 'slechts' derde. Een andere spannende strijd om de titel werd geleverd in de vijfde categorie van het mannendubbel spel. Daarin verloren Peter Godrie en Leon Weeda nog de eerste set met 4-6 van John van det Have en René Schimmelpennink. De als tweede geplaatsten Godrie en Weeda kwamen echter sterk terug tegen de favorieten Van der Have en Schimmelpennink en pakten het tweede en derde bedrijf met 6-1 en 7-5. Nicolette Klein en Patricia van de Zande waren de sterksten in het vrouwendubbelspel 4. Op punten- 1*5 Huising is titelfavoriet in de vier- de categorie op het Mosseltoer- nooi. Hij maakt de verwachtin gen waar door met twee sets te winnen van Braat. Oud-Gastel behaalde in het verle den mondiaal al grote successen in deze discipline van de wielersport (onder meer wereldkampioen bij de masters), had zich ook aange meld ,maar kwam zich afmelden omdat hij zondag deel zou nemen aan de strijd om het Nederlands kampioenschap bij de masters in Steenwijkerwold. Nu ging de overwinning naar zijn streekgenoot Tonny Verschuure uit Fijnaart. Hij reed de rit met een gemiddelde snelheid van ruim 45 kilometer per uur. Overigens was er nog wel Zeeuw se winst in de andere categorieën. Nationaal studentenkampioen Jor- dy Meerman won bij de amateurs B en in de beginnersklasse S/P was Gerard Wisse de snelste. aantal eindigden zij gelijk met Andrea Marteijn en Petra van de Werf maar in de onderlinge con frontatie waren het Klein en Van de Zande die met 6-4 4-6 en 6-4 voor de beslissing zorgden. Klein en Van de Zande eindigden als tweede. Bij het Logus Open Souburgtoer- nooi is Thomas le Clercq er niet in geslaagd met een titel terug naar Zierikzee te keren. Le Clercq ver loor in de halve finales van het en kelspel in de vijfde categorie vrij overtuigend van de verliezend fina list Ricardo van der Meijden. Het werd 0-6 2-6. Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede werd in Oost-Souburg uitgeschakeld in de tweede ronde van het 3-toernooi en in de kwalificaties voor het na tionaal ranglijsttoernooi. Rob Swenne uit Wissenkerke eindigde op de vijfde plaats bij de amateurs 40+. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50