Dat zijn eindeloze trekkers' Tien jaar zware pret in het rulle zand Gemeente Veere op zoek naar dorpsouders Regen werpt smetje op Veteranendag s pzc Maandag 7 juli 2008 1 3 Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Mischa van den Hoek (I) en Martin van Roon (r) met een prijswinnende en gel van Delta Warenhuis tussen hen in. foto Marijke Folkertsma Corazon neemt jaarlijks feestje beachvoetvolley na tien jaar over. door Esme Soesman ellemeet - De spelers hebben vleu geltjes op de schouders of op z'n minst een grote grijns op het ge zicht. Het Beachvoetvolleytoer- nooi bij strandpaviljoen Corazon in Ellemeet is, behalve een spor tief treffen, vooral ook dikke pret. En dat is precies wat de initiatief nemers Martin van Roon en Mischa van den Hoek tien jaar ge leden voor ogen hadden toen zij het eerste strandvoetvolleytoer- nooi op Schouwen-Duiveland op poten zetten. Zaterdag was te zien waartoe dat geleid heeft. Over tien velden verspreid werd door circa t6o deelnemers om de beker ge streden. Keurig volgens de regels van de Nederlandse Voetvolley Bond. „Maar dat is dan ook het enige wat serieus wordt geno men", grijnst Van den Hoek. Teke nend voor de sfeer is dat het meest hilarisch geklede team met een grotere beker naar huis gaat dan de toppers in sportief opzicht. Toch wordt er hard gesport aan de voet van Corazon. Het is zwaar, knikt Van Roon. „Ie sleept jezelf de hele dag door het zand." Maar 'Het is eigenlijk een honderdzestig man grote vriendenclub' hoe moe ook, het gros van de teams haakt na afloop niet meteen af Want het Beachvoetvolleytoer- nooi is vooral ook een feestje on der meer met live muziek. Gedu rende tien jaar is de inschrijving al leen via-via gegaan. Vrienden en eventueel vrienden-van-vrienden konden meedoen. Ook wat vrijwil ligers betreft ('die zijn écht onmis baar') is het een kwestie van ons kent ons. Van Roon: „Er is nog nooit één onvertogen woord geval len. Het is eigenlijk een 160 man grote vriendenclub." Van Roon en Van den Hoek stop pen na tien jaar met de organisa tie. Strandpaviljoen Corazon zet het evenement onverdroten voort. De tiende editie is gewonnen door Tence Breda (heren) en Let's Go uit Driebruggen (dames). Delta Warenhuis en Club Fout uit Ren- esse gingen er met de bekers voor leukste teams vandoor. door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere zoekt 'dorpsouders' die bij toer beurt de jeugd in het oog houden. Het idee is van de SGP-ChristenU- nie. Fractieleider René de Visser lanceerde het tijdens de behande ling van de Voorjaarsnota in de ge meenteraad. Burgemeester Rob van der Zwaag had er meteen oren naar. Hij zegde toe het te bespre ken in de dorpen. De SGP-ChristenUnie vindt dat burgers de verantwoordelijkheid voor hun jeugd en hun veiligheid wat al te gemakkelijk op het bord je leggen van politie en gemeente. „Wat ons betreft", zegt De Visser: „Is de tijd rijp voor het aanstellen van 'dorpsouders' die bij toerbeurt een deel van de toezicht voor hun rekening nemen, bijvoorbeeld in de weekeinden, tijdens oud en nieuw en met feestdagen." Hij wil dat daar goed over wordt gesproken met de dorps- en stads raden. Ook de jeugdraad zou daar bij een stem in het kapittel kun nen hebben. Burgemeester Rob van der Zwaag hoefde er geen moment over na te denken. „Het is een creatief idee." Hij beloofde er zo gauw mogelijk werk van te maken. MIDDELBURG - Het was snel inpak ken en wegwezen, zaterdag tijdens het défilé op de Middelburgse Markt. De maten die zich achter hun vaandels in het gelid hadden geschaard, wachtten de vliegende 'Wings to Victory' niet af Ge plaagd door regen zwaaiden ze voortijdig af De Muziekvereniging Arnemuiden kon nog net het na tionale volkslied spelen. En ook het korps lnterscaldis pipes and drum marcheerde nog even het plein op. Maar toen de vijf oude oorlogsvliegtuigjes overvlogen, hadden de oud-strijders al lang hun toevlucht gezocht op de slotre- ceptie in het stadhuis. Het was het enige smetje op de verder vlekke loos verlopen Zeeuwse Veteranen- dag. Hoewel afgelopen jaar behoor lijk is gebakkeleid over initiatieven om de Zeeuwse Veteranendag naar Terneuzen te halen, trok het evenement zo'n 25 oud-strijders meer dan vorig jaar. Onder hen ook twee Libanon-gangers. „Die doen hun uiterste best om voor aanwas van jongeren te zorgen", zegt veteranenvoorzitter Marcel Boogaard. De Veteranendag moet geen oude mannenaangelegenheid zijn. „Onze doelstelling is aanwas te krijgen van iedereen die bij vre desmissies betrokken is geweest." Jan (links) en Wannes Dorst bij één van hun McCormick's; type M, 37 pk. De grootste van de serie rijtrekkers, gebouwd in 1950 foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47