voor overvolle dierenasielen Zeeland Moordonderzoek op begraafplaats Politie verijdelt straatrace koppie in de krant zag staan, was ik verkocht' Stuurman krijgt boete siel uit ervaring. „Dat zijn mensen met een gouden randje." Het kleine witte hondje Shaun - die ook op straat zwierf- bleek zo populair dat de medewerkers van dierenasiel Middelburg zelfs een wachtlijst moesten aanleggen. „De nieuwe eigenaren van Shaun zijn dolblij en willen 'm nooit meer te ruggeven", zegt een medewerkster van het dierenasiel. „Het gaat gi gantisch goed met 'm!" Hond Koeboes was de langst zit tende bewoner van het dierenasiel in Zeeuws-Vlaanderen. Ruim een jaar lang was er niemand die 'm wilde hebben. Tot gisteren. „Koe boes is weer terug bij zo'n oude baasje", vertelt beheerster Margot Burgers van het dierenasiel in Ter- neuzen. „Die had 'm een jaar gele den naar het asiel gebracht vanwe ge privéomstandigheden, maar zag het nu weer helemaal zitten om de hond in huis te nemen. Koe boes is door het dolle heen." Bep de Vos uit Vlissingen sloeg eind mei de krant open en wist het meteen: Saya - een twaalfjarige grijze poes - was haar nieuwe huis dier. „Toen ik dat koppie zag, was ik meteen verkocht. Zo lief daar wilde ik voor zorgen. Mijn vorige kat, die vorig jaar overleden is, had ook zo'n lief koppie." Er is wat doorzettingsvermogen voor nodig om een asieldier te la ten wennen, weet Bep nu. „In het begin was Saya heel schichtig. Je weet niet waar ze vandaag komt hè? Ik heb het idee dat ze een ver velende achtergrond heeft. Ze kroop in alle hoekjes en gaten van het huis. Ik dacht: straks moet ze nog terug naar het asiel, want ze krabte me helemaal open. Ja, het heeft me wel wat moeite gekost, maar nu gaat het heel goed met Sa ya. Ze wordt met de dag liever. Ik probeer 'r veel te knuffelen en te aaien. Je moet toch een vertrou wensband opbouwen. Ik moet el ke dag een paar keer haar ogen druppelen, omdat die droog zijn. Nou, eerst lukte me dat écht niet, maar nu gaat ze soms al naast me zitten. Ze gaat vaak naar buiten en is gek op aaibolletjes geven. Nee, ik zou Saya echt niet meer kwijt willen!" pzc Maandag 7 juli 2008 3 ritthem - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een straatrace in Ritthem verijdeld. Vier mannen zijn daarbij aange houden. Rond half twee kreeg de politie de melding dat er mogelijk een straat race gehouden zou worden aan de Denemarkenweg. Ter plaatse za gen agenten ongeveer twintig au to's op een parkeerterrein staan. Ze noteerden de kentekens. Tij dens het noteren gedroeg een 33-ja- rige Vlissinger zich, volgens de po litie, opstandig. Hij weigerde zich te legitimeren. De politie hield hem aan, maar de man bleef zich verzetten. Hij beet een agent in de hand, uitte beledigingen en trok het overhemd van de diender ka pot. Tijdens de worsteling stonden drie mannen om de agent en de Vlissinger heen. Een 28-jarige Vlis singer probeerde de aanhouding van de 33-jarige man te voorko men. Ook beledigde hij de agent. Hierop is ook hij aangehouden. Toen de 33-jarige in de politieauto werd gezet, stapte een 38-jarige Middelburger ook in. Hij beledig de de agenten en is eveneens aan gehouden. Een vierde man, een 33-jarige Vlis singer, had alles gefilmd. Hij wei gerde zijn beelmateriaal af te ge ven en werd als laatste ingerekend. terneuzen - De waterpolitie heeft zaterdagmiddag de stuurman van een Russische coaster een boete ge geven van 350 euro. De loods had de waterpolitie ge waarschuwd via het coördinatie centrum Westerschelde. Bij de loodswissel was niemand aan dek, formulieren waren niet ingevuld en de stuurman rook naar drank. De politie vroeg de stuurman te blazen, maar hij frustreerde de test keer op keer. Na de laatste test be sloot de waterpolitie de stuurman mee te nemen naar het bureau in Terneuzen. Na overleg met justitie kreeg de man een boete van 350 euro. Na betaling rolde de man zijn kooi in. Zoektocht naar sporen gaat voor onderzoek doodsoorzaak vrouw. door Henk Postma vlissingen - Op zoek naar aanwij zingen dat de vrouw die op de Noorderbegraafplaats in Vlissin gen is gevonden, door een misdrijf is omgekomen, werd zelfs de direc te omgeving binnenstebuiten ge keerd. Een helikopter, een ladder wagen, speurhonden, en tientallen technische en tactische recher cheurs kwamen eraan te pas om de begraafplaats en omgeving uit te kammen. Gisteravond arriveerden nog twee bussen met ME'ers om het onder zoeksteam te assisteren. „Het vei ligstellen van alle mogelijke sporen heeft absolute prioriteit. Zeker nu het af en toe ook nog regent", licht te een politiewoordvoerder gistera vond toe. Aan het sporenonderzoek wordt zelfs zo veel belang gehecht, dat onderzoek naar het slachtoffer er bij inschiet. „We weten niet wie de dode vrouw is en ook niet hoe ze om het leven is gekomen", al dus de politie. In afwachting van nader onder zoek werd een tent om het ontziel de lichaam gezet. De politie ver wacht ook vandaag nog druk doen de te zijn. De begraafplaats blijft ondertussen volledig gesloten voor het publiek. De dode vrouw werd gistermiddag omstreeks half een door bezoekers gevonden. Die sloegen meteen alarm. Vanaf toen reden politie diensten af en aan. Een helikopter maakte foto's van het gebied. Het lichaam werd gevonden halverwe ge de begraafplaats, aan de kant van de Industrieweg. Speurhon den visten daar een laars uit de bosjes. Ook een sandaal, die door een hond op het trottoir was ge legd, werd veiliggesteld. Omwonenden hoorden zaterdag, kort na middernacht, kort achter elkaar zo'n vier tot vijf knallen die op pistoolschoten leken. Maar de politie bevestigt niet dat schotwon den zijn geconstateerd. Die gaat er van uit dat omwonenden vuur werk hebben gehoord dat door on bekenden zou zijn afgeschoten in de buurt van de Irislaan. De technische recherche aan het werk op de begraafplaats, foto Ruben Oreel wr W -m. .mm W Het dierenasiel in Goes wordt overspoeld met gevonden kittens, zegt beheerster Wilma van de Schraaf. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3