oren er voorgoed bij de Velde beleeft een offday PZC Maandag 7 juli 2008 3 1 foto Harm de Boer World on Wheels Staphorst De tiende etappe van World on Wheels in Staphorst is ge wonnen door Gary Hekman. De krachtpatser uit Gramsber- gen won na veertig kilometer koersen de massasprint voor de Fransman Pascal Briand en Karlo Timmerman (Groningen). Hekman boekte inmiddels zijn zevende overwinning van het seizoen. >- Erwin Mesu (Middelburg) en Andries Minderhoud (Waar de) behaalden respectievelijk de 19e en 32e plaats. Beide Zeeuwse rijders probeerden nog wel enkele malen uit de greep van het peloton weg te komen, maar dit bleek op het weinig selectieve parkoers in Staphorst onmogelijk. Hoewel de 885 meter lange asfaltbaan over een venijnig klimmetje en een lichte afdaling beschikt, eindigen wedstrijden er bijna al tijd in een massasprint. Niels Steenbakker uit Bigge- kerke moest na ongeveer tien kilometer opgeven in verband met astmatische klachten. Niels Mesu, ook uit Middel burg, haalde bij de beloften de 32e plaats. Hij reed steeds vooraan mee, maar kwam drie ronden voor het einde ten val. Desondanks wist hij zich toch nog terug te knokken in het pe loton. Behalve een bebloede knie liep Niels Mesu geen ver dere schade op. André van Espen uit Axel werd 34e bij de beloften. moeden", zegt de ongekroonde ko ning van het skeeleren, die in zijn actieve loopbaan liefst 115 wedstrij den op het hoogste niveau op zijn naam schreef Krompkamp roemt met name de manier waarop Mesu en Minder houd in het peloton meerijden. „Het zijn aanvallende rijders die er graag aan sleuren en ook vaak mee zitten in de juiste ontsnapping. Dat tekent hun goede mentaliteit en inzicht. Ze rijden altijd voor de winst. En dat vind ik persoonlijk het mooiste dat er is", aldus Krom kamp, die Erwin Mesu als 'ex treem getalenteerd' omschrijft. „Het is knap wat hij nu al doet. Na tuurlijk valt er nog voldoende aan bij te schaven. Niet alleen op tech nisch gebied, ook qua tactiek. Maar hij is jong. Dat heeft zijn tijd dus nodig." Ook bij Minderhoud is de rek er volgens Jan Eise Krom kamp nog lang niet uit. „Hij wordt ieder jaar sterker. Het is jammer dat hij geen echte sprinter is. Dan zou hij altijd voorin meezitten." Andries Minderhoud en Erwin Mesu blijven bescheiden onder de loftuitingen van Jan Eise Krom kamp. „Zoiets is natuurlijk altijd leuk om te horen, maar we staan in feite nog maar aan het begin. Er valt inderdaad nog heel veel werk te doen", verklaart Erwin Mesu. Harry de Wolff gaat ervan uit dat de meeste rijders volgend seizoen bij hun ploegen blijven. Een over stap van Mesu en Minderhoud van Cape Cod, dat wordt be schouwd als de opleidingsploeg van de SSF, naar Gibo-Beke (mo menteel tweede in het ploegen- klassement van World on Wheels) is vooralsnog niet aan de orde. „Nog een jaartje Cape Cod zal hen absoluut geen kwaad doen. Want ook al gaat het op pa pier om het kleine broertje van Gi- bo-Beka, in de praktijk is daar wei nig van te merken", aldus De Wolff Mesu en Minderhoud gaan in principe verder met Cape Cod. Op de achtergrond speelt echter nadrukkelijk het verlangen om een Zeeuwse topploeg op te rich ten, een droom die met het terug trekken van VW Zeeland - voorlo pig - ruw werd verstoord. nooi binnen en verkeerde de gehe le week in een blakende vorm. Ber- nice van de Velde versloeg haar te genstandsters met overtuigende setstanden. In de finale waren de rollen omge keerd. Juist de 17-jarige Jade Schoe- link uit Wassenaar (de nummer 76 van Nederland) was degene die het spel dicteerde in de wedstrijd. Van de Velde (52e op de ranglijst) had een offday en kwam er niet aan te pas. „Het was een slechte wedstrijd van mij", reageerde een teleurgestelde Van de Velde. „Jam mer dat ik niet het niveau van de vorige wedstrijden kon halen." Bernice van de Velde kwam vooral in de problemen door het slimme en gevarieerde spel van Schoelink. Haar hoge spinballen zorgden er voor dat Van de Velde óf haar slag boven schouderhoogte moest ma ken óf de ballen direct na de stuit moest pakken. Ze moest forceren en dat leverde fouten op. Omdat ook Jade Schoelink haar fouten maakte in de eerste set, werd het een tiebreak. Schoelink liep uit naar 5-0, maar Van de Vel de kwam terug tot 5-5. Ze verspeel de vervolgens de tiebreak met 8-6. „Ik dacht: het spel simpel houden, dan komt het goed. Toch liet ik het liggen op de belangrijke pun ten", vond Van de Velde. Het verlies in de tiebreak bleek doorslaggevend. Van de Velde had haar kansen gekregen in de eerste set, liet die liggen en nam die ge dachte mee naar de tweede set. Ze won nog wel de eerste game, ook tot verrassing van Schoelink. „Ik had meteen door moeten druk ken, vanwege het psychologische voordeel van de eerste game", zei Schoelink. Maar het was Van de Velde die haar fouten bleef maken, terwijl Schoelink juist degelijker ging spelen en goed haar tactiek hanteerde: 6-1 in de tweede set was het resultaat. Hoewel Bernice van de Velde baal de van haar nederlaag, mocht het verlies ook niet al te zwaar wor den opgenomen. In twee weken tijd heeft zij aangetoond klaar te zijn om mee te spelen voor de winst in de nationale ranglij sttoer- nooien en haar weg te vinden naar de internationale toernooien. Bernice van de Velde heeft haar naam definitief gevestigd. Pijn is noodzakelijk en onvermijdelijk. Niet alleen als het om valpartijen gaat. Tijdens de wedstrijd kun je behoorlijk veel pijn aan je benen hebben." Rabobankploegleider en voormalig wielrenner Erik Dek ker in De Pers. „Je kunt qua aandacht beter laatste dan voorlaatste zijn." Wielrenner Wim Vansevenant werd al twee keer laatste in de Tour de France. In De Pers. „Ik heb wel geleerd wat vrouwen kunnen aanrichten. Er zitten nu eenmaal vrouwen bij die zich aan je optrekken als ze weten dat je een voetballer bent." RKC-middenvelder Ferne Snoyl zat drie dagen in de cel omdat iemand aangifte van mishandeling tegen hem had gedaan. In Sportweek. „Wie slecht presteert is duur. Ik was topscorer, dan ben je nooit te duur voor een club." Oud-Feyenoorder Pierre van Hooijdonk blikt terug op zijn vertrek bij Benfïca. Hij zou te duur zijn. In VI. „Het wielrennen was vorig jaar op het dieptepunt van zijn geloof waardigheid. Het was de negende keer op rij dat de winnaar van de Tour de France in een kwaad daglicht kwam te staan. Elke Fransman is ervan overtuigd dat Lance Armstrong de boel bela zerd heeft." Oud-wielrenner en commentator Maarten Ducrot ver klaart zijn term 'het nieuwe wielrennen'. In VARA TV Ma gazine. Erwin Mesoe in plaats van Mesu De achternaam van skeele reaar Erwin Mesu is in Noord-Nederland nog steeds niet ingeburgerd. Ook tijdens World on Wheels in Stap horst bezondigde speaker Jan nes Mulder zich aan een fou te uitspraak. Hij had het con sequent over Erwin Mesoe. Voor wie wil weten hoe de vork precies in de steel zit, is er de hyvespagina van de jon ge Middelburger. Hierop valt te lezen dat zijn achternaam vaak wordt uitgesproken als Mézu. Maar de eerste e is een stomme e net als in menu, maar dan met een s. Nadal is woedend op paparazzi Tennisser Rafael Nadal ken de allesbehalve een rusti ge aanloop naar de finale van Wimbledon. De Spanjaard werd naar eigen zeggen 'aan gevallen' door paparazzi toen hij met familieleden een res taurant in Londen binnen ging. „Ik had niemand verteld dat ik naar dat restaurant ging en toch werd ik daar aangeval len", schrijft de Spanjaard op zijn website. „Dit kan niet. Ik ben iemand die altijd beschik baar is voor de media. Het is niet eerlijk dat als ik even vrij ben en met mijn familie wat wil eten, ze zich aan mij op dringen." RUG Schorsing van Farfan opgeheven De Peruaanse voetbalbond heeft de schorsing van oud-PSV'er Jefferson Farfan opgeheven. De aanvaller werd in april met Claudio Pi- zarro, Santiago Acasiete en Andres Mendoza door de bond voor anderhalf jaar ge schorst. Ze zouden in het spe lershotel feest hebben gevierd met veel drank en vrouwen, drie dagen voor een interland tegen Ecuador. Deze wed strijd ging met 5-1 verloren. De bond verklaarde zaterdag dat de schorsing was geba seerd op uitspraken van hotel personeel en een presentator. Douane zoekt dope bij toerfietsers Dat het de Franse overheid bij de start van de Ronde van Frankrijk menens is in de strijd tegen doping, is duide lijk. Vrijdag onderzocht de douane bij Lorient de bagage bus van de deelnemers aan de Nederlandse toertocht 'Le Tour de Jan Janssen'. Alle bagage en de bus zelf werden nauwgezet gecontro leerd en zelfs de portieren werden gestript. „Jammer dat ze zoiets moeten meema ken", vond Janssen, de eerste Nederlandse tourwinnaar. De toertocht is een eerbetoon aan de oud-renner en gaat over het parkoers van toen. m375 H enk-Jan Held heeft zaterdag de gouden bondsspeld van de NeVoBo in ontvangst genomen. De 40-jarige volleyballer, die met Nederland op de Olympi sche Spelen in 1996 in Atlanta goud won, beëindigde in mei zijn loopbaan. Held speelde in totaal 375 interlands. Hij begon bij SSS Barne- veld en kwam vijftien seizoenen uit in de Italiaanse competi tie. De middenaanvaller speelde onder meer voor Milano, Par ma en Modena en eindigde bij Crema in de Serie B. Held kreeg de speld voorafgaand de European League-wed strijd tussen Nederland en Slowakije in Rotterdam. Hij ont ving de onderscheiding uit handen van technisch directeur Joop Alberda, zijn coach destijds in Atlanta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33