Mesu en Minderhoud h Bernice var Spelen ver weg voor Zeeuws tandemduo Frank Clausing gaat met de finish in zicht onderuit in Oost-Souburg 30 Maandag 7 juli 2008 pzc Van der Klooster en Polderman stappen af tijdens bike-off. door Jasper Harthoorn segovia - Het tandemduo Johnny van der Klooster en de visueel ge handicapte Arnold Polderman is ver verwijderd van plaatsing voor de Paralympics. In de bike-off wed strijden in het Spaanse Segovia dit weekeinde werd het Zeeuwse duo knap tweede in de tijdrit, maar in de wegwedstrijd stapten ze halver wege de koers af Doordat de concurrenten Jacco Tet- telaar en Alfred Stelleman twee weken eerder de eerste wedstrijd in de bike-off wonnen, staat dat koppel er qua resultaten beter voor. De bike-off bestaat in totaal uit vier wedstrijden. Aangezien de tweede wedstrijd werd afgelast, waren de wegwedstrijd en tijdrit in Segovia de laatste kansen voor het Zeeuwse koppel om zich vol gens de huidige KNWU-criteria te plaatsen. In de tijdrit waren Van der Kloos ter en Polderman goed op dreef Het duo werd tweede in een sterk veld en pakte 43 seconden op het koppel Tettelaar/Stelleman, dat zes de werd. De wegwedstrijd liep echter uit op een fiasco. Johnny van der Kloos ter was duidelijk. „Het was koers- vervalsing." Volgens hem werd er een smerig spelletje gespeeld. „Het andere koppel heeft veel connec ties in Spanje en er zijn afspraken gemaakt met andere koppels. We werden door de Spanjaarden con stant in de wielen gereden. Coördi nator Thorwald Veneberg van de KNWU zag het ook. 'Dit gaat ner gens over', zei hij. Daarom zijn we na de helft van de race afgestapt." Het koppel Tettelaar/Stelleman reed de wedstrijd wel uit en werd elfde. De laatste periode was voor Van der Klooster een aaneenscha keling van frustratie. „Bondscoach Matthijs Honing is zonder dat wij inspraak hadden op non-actief ge steld. Er zat wel een vertegenwoor diger namens ons, maar daar wis ten wij niets van. En we kunnen niets bewijzen, maar we hebben het idee dat we ook een keer zijn gesaboteerd. Een kettingbreuk op een fiets van nog geen jaar oud. Dat kan bijna geen toeval zijn." Van der Klooster en Polderman zijn het niet eens met de bike-off. In eerste instantie zouden zij bij het tonen van vormbehoud naar de Spelen gaan. De KNWU heeft de regels echter veranderd en ge lastte een bike-off, tot verbijste ring van het Zeeuwse duo. PM Het tandemduo Johnny van der Klooster en Arnold Polderman kan de Paralympics vergeten. Het koppel moet de concurrenten voor laten gaan. Evthimios Karaliolios wint tennistoernooi in Oost-Soubrug. door Sven Bakker oost-souburg - De verwachtin gen waren hooggespannen. Frank Clausing werd een finaleplaats toe gedacht bij het met twee sterren gedoteerde nationaal ranglijsttoer- nooi in Oost-Souburg. De tennis ser uit Wemeldinge maakte de ver wachtingen lang waar, maar sneu velde uiteindelijk in de halve fina les bij de mannen. Clausing moest het in de halve fi nales opnemen tegen Evthimios Karaliolios. De Wemeldingenaar maakte te veel fouten en ging er ei genlijk vrij kansloos af tegen de erg sterk spelende Karaliolios. Het werd 6-4 6-0. Voor Clausing was er dus geen fi nale, maar wel voor Karaliolios, de nummer 49 van Nederland. Hij is 18 jaar, komt uit Wageningen en traint fulltime bij tennisschool Van Hulst. Ook in de eindstrijd liet Karalio lios een sterke pot tennis zien. Het publiek genoot van de strijd tus sen hem en de 22-jarige André van der Bijl, afkomstig uit Etten-Leur en 20e van Nederland. Karaliolios won met 3-6 6-2 en 6-1. Vooral in de eerste set, toen het ni veau het hoogst lag, wisselden de twee baseliners rally's uit die het predicaat 'magistraal' verdienden. Dit was tennis op z'n best. Dit was zoals een finale hoorde te zijn. Het publiek genoot en de twee spelers gaven complimentjes aan elkaar. Een break op 2-2 zorgde ervoor dat het Van der Bijl was die met de eerste set zijn goede spel be kroonde. Vanaf toen werd het de 'Evthimios Karaliolios-show'. Karaliolios maakte vrijwel geen fouten meer, terwijl Van der Bijl stuk zat na de eerste set. Bij 4-i-achter ging Van der Bijl zitten en zei: „Ik kan niet meer, ik ben op." Karaliolios won de tweede set met 6-2 en brak di rect in het derde bedrijf de service van Van der Bijl. Precies op dat moment ging het regenen. Van der Bijl: „Ik dacht: dit is in mijn voordeel, kan ik lekker even uitrus ten." Dat ging helaas voor hem niet door: „Direct in de eerste rally voelde ik de vermoeidheid van de zware partijen van de vorige da gen en het feit dat ik in deze week nog 35 uur les heb gegeven." Kara liolios drukte door en won de der de set met 6-1. „Natuurlijk ben ik enorm blij met deze overwinning. Dit is nog maar het eerste toer nooi van het jaar dat ik win", al dus Karaliolios, die in het dubbel spel naast de titel greep. Die ging naar Frank Clausing en Harold Schipper. Met 3-6 7-5 en 10-5 in de supertiebreak wonnen zij van Ka raliolios en Miliaan Niesten. Tin Voor Frank Clausing is de finale bij het prestigieuze tennistoer nooi in Oost-Souburg een stap te ver. De tennisser uit Wemeldin ge verliest in de halve finale. Tennisster verliest in finale toernooi Oost-Souburg. door Sven Bakker oost-souburg - Ze wilde wel, maar het lukte niet. Bernice van de Velde verloor gisteren de finale van het nationaal ranglijsttoernooi in Oost-Souburg met 6-7 1-6 van lade Schoelink. De 16-jarige Van de Velde leek tot gisteren hard op weg om de op volgster te worden van Suzanne van Hartingsveldt. Zij werd vorig jaar winnares van het meest presti gieuze tennistoernooi in Zeeland. Van de Velde kwam als kersverse winnares van het nationaal rang lijsttoernooi in Utrecht het toer- Erwin Mesu zoekt in Staphorst de aanval. Jan Eise Kromkamp steekt loftrompet over Zeeuwse skeeleraars. door René van Stee STAPHORST - 'Een geluk bij een on geluk.' Zo noemt Harry de Wolff het onverwachte terugtrekken be gin dit seizoen van VW Zeeland als hoofdsponsor van skeelerteam Zeeland. Want daardoor kreeg de ploegleider van de Friese formatie Cape Cod Andries Minderhoud uit Waarde en Erwin Mesu uit Middelburg op een presenteer blaadje aangeboden. „En dat is geen ongelukkige zet ge bleken", zegt hij met gevoel voor understatement. „Natuurlijk zag ik iets in die twee. Maar dat het met een al zó goed zou gaan, had nie mand kunnen voorspellen. Ook de grootste kenners niet." De 'bijna' heldenstatus van klep pers zoals Sjoerd Huisman, Gary Hekman of Roy Boeve zit er voor Mesu en Minderhoud - nog - niet in. Maar in en rond het peloton houdt iedereen wel degelijk reke ning met beide Zeeuwen. Zeker op basis van hun resultaten is dit terecht. De 19-jarige Mesu, die zich in zijn eerste seizoen razendsnel heeft aangepast op het hoogste ni veau, won in het kader van de lan delijke topcompetitie World on Wheels al in Oldebroek. Minder houd (23), bezig aan zijn vijfde jaar bij de A-rijders, haalde met een tweede plaats in Julianadorp als eerste Zeeuw het podium. Op het NK in Almere was er een zes de plaats voor Mesu, terwijl Min derhoud tiende werd. Oud-marathonschaatster en skeeleraar Jan Eise Kromkamp, trai ner en coach bij de Stichting Schaats- en skeelerteam Fryslan (SSF) waarvan naast Cape Cod ook de ploeg van Gibo-Beka deel uitmaakt, is bijna lyrisch over de twee Zeeuwen. „Ze zijn ze zelfs be ter dan hun uitslagen doen ver- Zowel Erwin Mesu als Andries Minderhoud heeft volgens Jan Ei se Kromkamp nog veel mooie ja ren op het hoogste landelijke skeelerniveau voor de boeg. Bernice van de Velde treurt om een gemiste kans. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32