'Maikel dwingt het geluk ook af Joost Martens is de verrassende winnaar Dennis Everse tweede in rubriek 1.35 meter klassiek Otz IV'u r JI i crdPDKI PZC Maandag 7 juli 2008 29 Zoon van topruiter Eric van der Vleuten streeft vader voorbij. door Roeland van Vliet NIEUWLAND - Hij heeft geen ver stand van paarden, zegt hij, maar Theodorus van den Boogaard weet wel dat zijn kleinzoon, Maikel van der Vleuten, op weg is een grote man te worden in het springen. „Hij staat te boek als het grootste talent van Nederland", zei hij zater dag op Stal de Kroo in Nieuwland. „Ik kan dat niet beoordelen, maar ik weet dat hij altijd met z'n paar den bezig is en dat hij beschikt over een enorme winnaarsmentali teit. Hij komt er wel, denk ik." Maikel van der Vleuten was vrijdag en zaterdag met liefst zeven paar den aanwezig op Zeeland Outdoor. Zijn vader Eric - natuurlijk al een gelouterde ruiter - voegde daar nog eens vier viervoeters uit hun stal in Mierlo aan toe. Beiden reden op zes- en zevenjarigen, die tijdens na tionale concoursen voorbereid wor den op het grote, internationale werk. De zoon heeft als toppaard Parma- la Douche, waarmee hij over twee weken op het EK voor Young Ri ders in Praag een combinatie vormt. Zijn vader, die de laatste ja ren over minder getalenteerde vier voeters beschikte, kan de komende jaren waarschijnlijk op VDL Groep Tomboy rekenen. „Da's wel mooi", zei Maikel. „Tomboy is negen en is al klaar voor het zwaardere werk. Het zou leuk zijn als we met z'n tweeën in de top zouden komen te zitten." Beiden zitten momenteel in het zo genoemde B-kader, net onder het A-klasje, waarvan een deel afgelo pen week op het CHIO in Aken ac tief was. Maikel (20) weet echter dat hij momenteel meer dan Eric (45) op de voorgrond kan treden. „Dat heeft met geluk te maken", stelde hij bescheiden. „Als er bij ons een paard binnenkomt, gaat die naar één van ons tweeën. Dan moet je dus net treffen dat je een echte goede krijgt." Zijn vader meende echter dat er meer bij komt kijken: „Als het geluk is, dan heeft hij dat ook afgedwongen." En ook volgens opa is de jonge prof te bescheiden: „Je kunt goede paar den hebben, maar dan moet er nog wel een goede ruiter op gaan zitten. En Maikel is dat blijkbaar." In Nieuwland reed hij meerdere ke ren in de prijzen. Vrijdag sleepte de Brabander met het paard Ken tucky zelfs een scooter in de wacht en zaterdag won hij met Chellanka de 1.30 meter klassiek met barrage. Maikel van der Vleuten is in Nieuwland met zeven paarden aanwezig. Hij stoomt die klaar voor het grotere werk, bijvoor beeld het EK voor Young Riders. Met Parmala Douche, het EK-paard, spande hij zich niet al te veel in. „Het was niet de bedoeling om hier tot het uiterste te gaan. We hebben vertrouwen opgedaan voor op het EK." In Praag bestaat de Nederlandse equipe uit Maikel van der Vleuten, Jack Ansems, Michel Hendrix en Wesley Heijdens. Van der Vleuten hoopt op een sterk team resultaat. „Het is belangrijk dat Nederland ook over goede Young Riders be schikt. Dat is dan goed voor de doorstroming." Springruiters zijn altijd bang voor de zogenoemde pechfoutjes. Als er bij de laatste hindernis nog een balk wordt getoucheerd en uit de lepels valt, kan dat een onverwach te duikeling in het klassement ople veren. „Maar", zo vertelde opa Van den Boogaard, „Maikel is dan al leen heel kritisch naar zichzelf Als er iets misgaat, is het nóóit de schuld van het paard." Wederom zilver op NK voor Jack van der Horst STEENWIJKERWOLD - Wielrenner Jack van der Horst uit Oost-Sou burg heeft op het NK voor vrije renners zilver gewonnen. Hij deed in Steenwijkerwold mee in de cate gorie masters 40+. De wedstrijd werd gewonnen door Adrie Frijters uit Wagenin- gen. Van der Horst haalde vorig jaar op het NK ook al de tweede plaats. Rentmeester overwint pech en wint ruim HOUFFALIZE - Mountainbiker Ruud Rentmeester uit Goes was gisteren de sterkste in de laatste voorberei dingswedstrijd voor het Belgisch kampioenschap in Houffalize bij de elite- en beloftenrijders. Rentmeester had tijdens de wed strijd over twee uur met de nodige pech te kampen. Zo reed hij een keer lek en moest er een wiel wor den vervangen. Hij finishte deson danks met ruime voorsprong. NIEUWLAND - De uit Nieuw- en Sint Joosland naai 1.35 meter klassiek Nerina naar een verdien- dag achter Ruben Lammers uit Budel. afkomstige Dennis Evertse stuurde in het natio- stelijke tweede plaats. Hij eindigde zaterdagmid- foto Ruben Oreel Laagstaande zon breekt aantal combinaties op in Nieuwland. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Een zinderende bar rage om de Grote Prijs Outdoor Zeeland zorgde zaterdagavond voor een schitterend slot van drie dagen springsport. Joost Martens uit Asten werd met Falko de ver rassende winnaar in Nieuwland. Rekening houdend met de perfec te bodem van manege Stal de Kroo, had bouwer Mark Vygh voor de Grote Prijs een selectief parkoers uit de hoge goed geto verd. Slechts drie combinaties bleven in het basisparkoers foutloos. Maar dat had ook het dubbele aantal kunnen zijn. Want niet het par koers bleek voor de meeste combi natie een probleem, maar de laagstaande zon. Daardoor gingen nogal wat combinaties in de fout. Onder hen de Zeeuwse favoriet Anouk Kort met Verdi. De amazo ne uit Lewedorp moest als snelste vierfouter genoegen nemen met de vierde stek. Als eerste starter in de barrage schoot Tom Martens met de Thor als een raket uit de startblokken. Het kwam de ruiter uit Dinteloord duur te staan. Want met een springfout op de eerste twee hindernissen en Maikel van der Vleuten nog achter zich ver loog Martens' hoop op de zege. Maikel van der Vleuten maakte zijn favorietenrol waar. Het jeugd- talent stuurde de ruin Kentucky in 39.92 foutloos rond. Het bleek niet voldoende voor de felbegeerde overwinning. Na een bloedstollen de rit toonde Joost Martens zich met de ruin Falco vijfhonderdste seconde sneller. Annemieke Maaskant leek in het nationaal 1.30 klassiek voor een stunt te zorgen. De amazone uit Bruinisse stuurde de merrie Ri vera in de barrage in 32.48 fout loos rond en mocht daarmee tot de laatste sprong op de hoop op de overwinning koesteren. Laatste starter Maikel van der Vleuten toonde zich met Chellanka ruim twee tellen sneller. Beachsoccer Tempo Team naar play-offs GOES - Door een 7-7-gelijkspel te gen het Amsterdams Deportivo is Tempo Team uit Terneuzen verze kerd van een plaats in de play-offs van de eredivisie beachsoccer. Ma rio de Fouw was op het strand van Scheveningen vijf keer trefzeker voor de Zeeuws-Vlamingen. Daryl Rawidjan en Mevlud Eryürük ont braken omdat zij met het Neder lands team meedoen aan een toer nooi in Frankrijk. Van der Meet verliest finale Biesterbos Open CASTRICUM - Angelique van der Meet heeft het Biesterbos Open in Castricum niet op haar naam kun nen schrijven. De tennisster uit 's-Heer Abtsker- ke kon in de finale van het groot ste internationale jeugd tenniskam pioenschap tegen de Kroatische Andrea Konjuh niet het niveau van haar vorige wedstrijden laten zien en verloor met 6-3 7-5. Zeeuwse skeelertitels voor Janse en Wisse GOES - Het eerste Zeeuws kam pioenschap skeeleren op de lange- baan in Goes leverde bij de man nen de titel op voor Leo Janse. Martje Wisse won bij de vrouwen. Op de 500 en 1500 meter bleef Jan se Quinten Meulbroek en Jan de Visser voor. Martje Wisse haalde het voor Josien Wisse en Corine Nelis. Bij de meisjes (100 en 500 meter) won Fleur Vriesema. Bij de jongens was Anthonie Janse de sterkste. Marjet van der Graaff haalt derde ronde niet GOES - Golfster Marjet van der Graaff is er in het kader van de La- dies European Tour niet in ge slaagd om zich te kwalificeren voor de derde en laatste ronde van de English Open op de banen van de Oxfordshire Golf Club. De uit Tholen afkomstige Van der Graaff had na twee ronden een score van acht boven par. Dit was één slag teveel om mee te mogen doen aan de derde ronde. „HU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31