Top 1.000 Klassiek Zeeuwse successen tijdens Deltaweek LEZERSEXTRA PZC Boot vergaloppeert zich in Rilland-Bath 'F Cd-box met de meest geliefde, klassieke melodieën 28 Maandag 7 juli 2008 PZC 1.A* Adviesprijs €79,95 €39,95* *exclusief 5,95 verzendkosten Meer informatie en bestellen K bestel.: opwww.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). voorletters voornaam Om Ov geboortedatum abonneenummer Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia BV om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank/girorekening handtekening Voor iedereen die van klassieke muziek houdt, maar ook voor mensen die er kennis mee willen maken. Met deze collectie geniet u urenlang van prachtige, klassieke muziekstukken zoals De Vier Jaargetijden van Vivaldi, Für Elise van Beethoven, Requiem van Mozart en Carmen van Bizet. Een complete verza meling van 1.000 nummers op 75 cd's in een mooie, luxe box. CD-BOX TOP 1000 KLASSIEK Hierbij bestel ikx de CD-box Klassiek met 75 CD's a 39,95* per box. c Stuurde volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Top 1000 Klassiek, Postbus 130,8200 AC, Lelystad Exclusief 5,95 verzendkosten De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. De boten gaan bij de finale van de Delatweek over de finish. foto Dirk-Jan Cjeltema Organisatie spreekt van zeer geslaagd zeilevenement. door Marco Puik COLIJNSPLAAT - Gistermiddag werd in Colijnsplaat de 38e editie van de Deltaweek afgesloten. Geduren de tien dagen kwamen 143 boten in wedstrijdverband in actie. Woordvoerder Kees van der Vaart keek terug op een zeer geslaagd evenement: „In organisatorisch op zicht was het een redelijk span- ningloze Deltaweek. De wedstrij den zelf brachten wel voldoende spanning met zich mee. Doorde weeks hebben we iets minder deel nemers aan de start gehad dan we op voorhand hadden verwacht. Maar het tweede weekend hadden we een heel mooi deelnemersveld. De Deltaweek is prachtig verlo pen. Gedurende het evenement is er geen onvertogen woord geval len." Van der Vaart heeft wel een verkla ring voor het kleinere aantal deel nemers. „Ooit hebben we gekozen voor een vaste datum, de eerste week van juli. Dit hebben we des tijds gedaan om herkenbaar te wor den en afstemming met andere wedstrijden te krijgen. Daarmee hebben we een vaste plek gekre gen op de drukke zeilkalender. Oorspronkelijk stonden de wed strijden in de eerste week van de zomervakantie gepland, maar van wege de wisselende schoolvakan ties was dat dit jaar niet het geval. Buiten de vakantieperiode is het voor de schippers moeilijker om aan voldoende bemanning te ko men," Vorig jaar moesten er nog zeilwed strijden worden afgeblazen vanwe ge te harde wind. Met dat pro bleem had de organisatie ditmaal niet te maken. Integendeel, vooral doordeweeks speelde te weinig wind het evenement zo nu en dan parten. Het kostte toen de nodige moeite om alle schepen binnen te krijgen. De voorspelling was dat de wind tijdens het slotweekend wat weg zou vallen, maar die prog nose kwam niet uit. „Bij het toe kennen van banen waren we wel 1^ De Deltaweek kent in organisato- risch opzicht een redelijk ont spannen verloop. De zeilwedstrij den zelf brengen echter wel vol doende spanning met zich mee. van deze windvoorspelling uitge gaan, met als gevolg dat de sche pen gisteren en vandaag (zondag) al vroeg binnen kwamen. Dat kwam de gezelligheid overigens al leen maar ten goede." De officiële opening van de Delta week had een extra feestelijk tint je. jurylid Henk Botterweg werd door burgemeester Asselbergs van Zierikzee onderscheiden voor zijn verdiensten voor de watersport en benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Op de slotdag werden alle prijzen verdeeld. In het overall-klasse- ment was er Zeeuws succes voor het schip 'Ragazza' van het Schouwse duo Bert Dolk en Roeli- ne Ornee (categorie ORCi) en Mid delburger Vincent de Vries, die met zijn jacht 'L'esprit du Morbi- han' op de eerste plaats eindigde in het ORC4-klassement. Op de af sluitende zondag ging de dagzege in de ORC2-klasse naar 'Water zooi' van schipper Arjen Zwart uit Zierikzee. De organisatie van de Deltaweek moet overigens op zoek naar een nieuwe voorzitter omdat jo van Sprang heeft besloten na vier jaar de voorzittershamer over te geven. Motorcrosser komt ten val bij inhaalrace in klasse MX 2. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Motorcrosser Mark Boot leek in de klasse MX 2 op een gemakkelijke overwinning af te gaan tijdens de clubwedstrijd in Rilland-Bath. De eerste manche zette de coureur uit Burgh-Haamstede naar zijn hand. Hij nam kopstart, liet zich te rugzakken om daarna via een in haalrace toch nog als winnaar over de streep te gaan. Marco Pennings uit Tholen werd tweede. In de tweede manche leek dit spel zich te herhalen, maar de jeugdige cros ser kwam tijdens de inhaalrace ten val. Hij raakte lichtgeblesseerd, maar kon - nadat de hele meute voorbijging - wel de race vervol gen. Boot moest genoegen nemen met een 9e plaats. De tweede manche leverde na een adembenemend duel met Marco Pennings winst op voor TWan van Liere. De Kawasaki-coureur uit Ka- pelle kende in de eerste manche de nodige tegenslag waardoor Pen nings dagwinnaar werd. De MX 1 en veteranen reden geza menlijk hun wedstrijd. In de eer ste manche leidde Roger Loos van af de start. In de laatste ronde bleef hij echter door machinepech staan. Veteraan Van de Eijnde won voor de MX i-rijders Joeri van Stee en Loeki van Zundert. In de tweede manche leek het een spannend gevecht te worden tus sen Van de Eijnde en Van Stee. De laatste moest in het tweede gedeel te de rol lossen. Van Zundert en Geldof finishten als derde en vier de. Marcel Willeboordse uit Kam perland werd knap vijfde na aan vankelijk als negende te zijn door gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30