Feestelijke start 'bijltjesmaand' Feyenoord Hamilton bezorgt Engelsen feestje Wisse twee keer tweede, Docters grijpt brons Vroemen: Na Spelen meteen kappen yan Luïjk IS de nieuwe SprititkOliing PZC Maandag 7 juli 2008 27 Rotterdammers ziet wellicht tien spelers vertrekken. door Hans Leber ROTTERDAM - Naar schatting 17.000 bezoekers kwamen zaterdag naar de eerste trainingsdag van Feyenoord kijken. De mensen von den het wederom prachtig, maar achter de coulissen werden de eer ste namen al doorgestreept van spelers die de komende weken op enig moment uit Rotterdam ver dwijnen. De eerste training is het begin van 'bijltjesmaand'. Zo gek als na de jaargang 2006-2007, toen liefst 19 spelers uit de selectie de club verlieten, zal het dit jaar niet worden. Op de eer ste training ontbraken de Tunesiër Karim Saidi, verhuurd aan het Turkse Sivasspor, Dwight Tiendal- li, verhuurd aan Sparta en Diego Biseswar die vorig seizoen nog aan Heracles was verhuurd. Hun Feye- noordtijd is voorbij. Ondertussen circuleren ook de na men van Danny Buijs, Serginho Greene, Andwelé Slory en Nicky Hofs als spelers die mogen vertrek ken, terwijl zij zaterdag wél op het veld stonden. Zeker is dat de Egyp tische tweede doelman Sherif Ekramy een andere club kan gaan zoeken. Hij vindt al een tijdje dat hij eerste keeper moet zijn in Rot terdam. De technische staf kiest echter voor Henk Timmer. Samen met Jordy Buijs (naar De Graafschap) en Nuri Sahin (terug naar Dortmund) zou het aantal vertrekkers rond de tien kunnen liggen dit jaar. Daar staan twee nieuwkomers tegenover, hoogst waarschijnlijk drie. Na Karim El Ahmadi en Jon Dahl Tomasson Op de drukbezochte eerste trai ning van Feyenoord worden ach ter de coulissen al de eerste na men doorgestreept van spelers die moeten vertrekken. lijkt ook het Oostenrijkse talent Marko Arnautovic zijn krabbel on der een contract in Rotterdam te zetten. De 19-jarige aanvaller van FC Twente wil naar Feyenoord en de stadionclub is bereid een hoge transfersom aan de Enschedeërs te betalen. Naast Roy Makaay (33), Jon Dahl Tomasson (31) en Mi chael Mols (37) kan de nieuwe trai ner Gertjan Verbeek wel een jonge aanvaller gebruiken die ook op de flanken uit de voeten kan. De Zuid-Koreaan Chun-Soo Lee, afwezig omdat hij in eigen land re valideert van een enkeloperatie, heeft de club tot dusver weinig goeds gebracht en komt voorlopig niet meer in de plannen voor. Ver beek brak gisteren wel een lans voor Theo Lucius, over wiens ver trek ook werd gespeculeerd. In de voorbereiding zal de Ghane- se rechtsback Harrison Afïul (21), international en afkomstig uit de voetbalacademie die de Rotterdam se club in het Afrikaanse land heeft, trachten een contract te ver dienen bij Feyenoord. Verbeek gaf zaterdag aan een extra rechtsback te wensen, én een aanvaller voor de flanken. Misschien vervullen Af ful en Arnautovic zijn 'dromen' en- hoeft er bij een vertrek van Ekramy alleen nog een tweede doelman te komen. Thuisrijder wint met overmacht natte GP op Silverstone. door Erwin Blatter SILVERSTONE - Als een alleenheer ser in zijn eigen koninkrijk gaf Le wis Hamilton zijn volk gisteren waar het zo lang op had gewacht. Op een nat Silverstone werd de Formule i-coureur van McLaren de eerste Engelse winnaar van de Grand Prix van Groot-Brittannië sinds Johnny Herbert in 1995. Nick Heidfeld (2e) en Rubens Bar- richello (3e) konden de ontketen de Hamilton nog enigszins volgen. En zo kreeg de regenrace de door de Britten de zo vurig gewenste apotheose. Hamilton kon zijn ge luk niet op. „Ik ben extreem geluk kig", riep hij dolblij na afloop. „Ik zag het publiek in de laatste ron den op de banken staan en bad voor de overwinning. Het land, het publiek en mijn team hebben dit verdiend. Ik draag deze over winning op aan mijn familie die me door de afgelopen weken heeft geholpen. Die waren heel zwaar (hij bleef de laatste twee Grands Prix door eigen fouten puntloos, red.)." Het was voor Hamilton na Mel bourne en Monaco al zijn derde overwinning van het seizoen. De 23-jarige Brit gaat nu opnieuw aan de leiding in het kampioenschap. Al moet hij die positie delen met twee andere coureurs. De Ferra- ri-rijders Felipe Massa en Kimi Raikkönen hebben net als Ha milton 48 punten. Massa reed gis teren weer eens een desastreuze ra ce. Hij spinde vijf keer en finishte uiteindelijk op een teleurstellende dertiende en laatste plaats. Niet alleen Massa ging gebukt on der de moeilijke omstandigheden. Ook teamgenoot Kimi Raikkönen liet zijn bolide rondtollen over het circuit. Voor de Fin liep dat avon tuur goed af en haalde hij de vier de plaats. Vlak voor Fernando Al- onso, die hij in de slotfase nog voorbij was gereden. Vooraan kreeg Hamilton nauwe lijks mee wat er achter hem alle maal gebeurde. Zijn voorsprong was mede dankzij de juiste ban denkeuzes enorm. Met meer dan een minuut voorsprong op Heid feld en Barrichello, die voor het eerst sinds de Grand Prix van de Verenigde Staten in 2005 weer op het podium stond, hoefde hij al leen maar zijn auto op de weg te houden. En dat was niet eenvou dig, zei Hamilton. „Dit is de zwaar ste race die ik heb gewonnen." Niettemin reed hij een wedstrijd waarin alles leek te lukken. Na een sublieme start, waarin de van de vierde plaats gestarte Hamilton twee plaatsen opschoof, drong hij aan bij Heikki Kovalainen (uitein delijk zesde). In de vijfde ronde ging hij zijn van pole gestarte teamgenoot voorbij en werkte daarna probleemloos aan zijn steeds groter wordende voor sprong. De wijze waarop deed bij vlagen denken aan Ayrton Senna, de legendarische Braziliaan die vooral in de regen een klasse apart was. In zijn jeugd bekeek Ha milton urenlang videobeelden van zijn idool. „Ayrton leerde me dat wanneer je in de regen kunt rij den, je alles kunt als coureur. Ik voel me op mijn gemak in regenra ces. De omstandigheden waren vandaag wel echt extreem. Ik zag vaak helemaal niets door het vi zier van mijn helm. Die moest ik bijna iedere ronde schoonvegen." De race was de voorlaatste Formu le i-race op Silverstone. Vrijdag werd bekend dat de Grand Prix van Groot-Brittannië vanaf 2010 tien jaar lang op Donington Park wordt gehouden. Hamilton had er gemengde gevoelens over. „Silver stone is één van mijn favoriete cir cuits, maar dingen veranderen. Toch hoop ik hier op een dag te rug te komen en de Silverstone-er- varing opnieuw te beleven." door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Yvonne Wisse heeft gistermiddag op het Nederlands kampioenschap atletiek in Amster dam laten zien dat ze hersteld is van de bacterie-infectie die haar onlangs een week aan de kant hield. Ze veroverde in het Olym pisch Stadion twee zilveren me dailles. De 26-jarige Vlissingse, die de meerkamp als specialisme heeft, ging op de 100 meter horden als eerste naar de finale. Haar tijd in de series was 13,98 seconden. In de eindstrijd was ze nog sneller (13,53), maar ze moest het goud la ten aan Femke van der Meij, die in 13,40 finishte. Bij het hoogspringen ging Wisse over 1 meter 76. Niet eerder dit sei zoen haalde ze die hoogte. De laat ste weken bleef ze herhaaldelijk op 1 meter 73 steken. Voor de eer ste plaats kwam ze echter nog drie centimeter tekort. Sietske Noor man greep de nationale titel met 1 meter 79. De Terneuzense Jisca Docters pakte evenals in 2007 het brons bij het speerwerpen. Met 43 meter 72 gaf ze wel zo'n 10 meter toe op winnares Bregje Crolla. Op de 100 meter horden kon de Zeeuws- Vlaamse daarentegen geen rol van betekenis spelen. In de series werd ze met 16,13 kansloos uitgescha keld. Joost de Klerk, afkomstig uit Kloe- tinge, werd negende op de 1500 meter. Zijn tijd in de finale was 4.01,24, terwijl hij in de series 3.58,53 klokte. Vlissinger Wouter Jansen haalde de eindstrijd niet met 4.00,37. Esther Vermue uit Lewedorp fi nishte in de finale van de 800 me ter als zesde. Haar tijd was 2.13,51. In de voorronden had ze 2.13,89 ge lopen. AMSTERDAM „Het is nog de Spe len en dan kappen." Simon Vroe men zei het gisteren in Amster dam na het behalen van zijn twaalfde nationale titel op de 3000 meter steeple chase. „Hoewel, als ik zie wat de nummer twee voor tijd loopt, moet ik doorgaan. Maar echt, dit was mijn laatste NK." Toch blijft het een wonderlijk ver haal. De 39-jarige Vroemen was ei genlijk al klaar met de grote toer nooien, hij trainde voor de leut voor de marathon en liep vorig jaar 2.23. Totdat dit voorjaar zijn re latie met atlete Adriënne Herzog op de klippen liep en hij zich afrea geerde op de atletiekbaan. Met als gevolg een tijd van 8.12,50, ruim onder de olympische limiet en tot nu toe de derde tijd op de mondia le ranglijst van 2008. „Wat ik doe is puur en spontaan. Het blijkt dat de marathontraining heel goed heeft uitgepakt. Het is een openba ring." AMSTERDAM - Patrick van Luijk is de snelste man van Nederland. De 23-jarige Rotterdammer, die vier jaar geleden voor het eerst een atle tiekbaan betrad, veroverde giste ren bij de Nederlandse kampioen schappen atletiek de titels op 100 en 200 meter. Hij troefde beide ke ren titelverdediger Guus Hoog moed af. De Olympische Spelen in Peking lonken zelfs voor Van Luijk, die in het Olympisch Stadion van Am sterdam macht uitstraalde op bei de sprintnummers. Zijn winnen de tijden van respectievelijk 10,44 en 20,76 waren weliswaar niet grandioos, maar daar had de straf fe tegenwind de hand in. De ma nier waarop hij twee keer de favo riete Hoogmoed voorbijsnelde, was wel degelijk indrukwekkend. De 34 finales in het Olympisch Sta dion leverden dit weekeinde geen nieuwe olympiërs op. Vooralsnog blijft de voor Peking geplaatste groep uit negen atleten bestaan. Rens Blom was een van de weini gen die een serieuze poging deed. De wereldkampioen polsstok hoogspringen veroverde zijn zeven de titel, maar met de hoogte van 5,47 bleef hij nog ver verwijderd van de vereiste 5,70. „Ik zit ertegen aan. Het heeft nog even tijd no dig", sprak hij zichzelf moed in. Lewis Hamilton wordt voor eigen publiek als winnaar afgevlagd in de Grand Prix van Engeland, foto Luca Bruno/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29