Sport Nu in de webwinkel! Albert Zoer wint met Okidoki én Sam LEZERSEMTRA PZC Pure luxe in Sandton Chateau De Raay Zeldzame 9 jaar oude Spaanse topwijn! Top 1.000 Klassiek Weltfest des 1 -5 CHIO Aachen 2008 26 1 Maandag 7 juli 2008 PZC 1 bestel: opwww.pzc.nl/webwinkel Logeren en dineren op topniveau in de Limburgse Peel In het prachtige Limburg ligt in de plaats Baarlo een weldadig landgoed, Sandton ChMeau De Raay, één van de meest bijzon dere hotels van Nederland en Europa. Adviesprijs 181,50 p.p. Een buitenkans! Deze rode wijn uit Spanje is niet minder dan een Casa Safra Alicante Reserva uit 1999. Een Monastrell wijn uit het wijngebied Allicante, dat bekend staat om volle en rijke wijnen. De toevoeging Reserva geeft aan dat deze wijn minimaal twee jaar heeft gerijpt op (eiken)houten vaten. Deze wijn is daardoor rijp en belegen geworden, met een uitbundige smaak van gekonfijt fruit, pruimen en vanille. Casa Safra Alicante Reserva Bij minder dan 4 dozen, 5,95 verzendkosten per doos van 6 flessen. Cd-box met de meest geliefde, klassieke melodieën Voor iedereen die van klassieke muziek houdt, maar ook voor mensen die er kennis mee willen maken. Met deze collectie geniet u urenlang van prachtige, klassieke muziekstukken! Normale prijs €9,90 1 Lezersprijs €4,95 1 TÓP TOP 1000 Adviesprijs €79,95 Lezersprijs 39,95* •Excl. 5,95 verzendkosten Drent is derde Nederlander die in CHIO Aken zegeviert. door Ciel Hendrix AKEN - Hij probeerde de koele Drent te blijven. Maar het kostte Albert Zoer veel moeite om niet uit zijn rol te vallen gistermiddag nadat hij de Grote Prijs van Aken had gewonnen met zijn reserve- paard Sam. Dat hij na Jos Lansink, die in 1992 nog voor Nederland uitkwam, en Jeroen Dubbeldam (2001) pas de derde Nederlander is in de tachtig jaar dat in de Soers gestreden wordt om de GP van Aken, nam hij voor kennisgeving aan. Maar dat zijn naam vereeuwigd wordt op het grote bord dat aan de ach terkant tegen de eretribune hangt vond hij echt leuk. „Daar laat ik meteen een foto van nemen", sprak hij. In zijn strategie in de barrage met acht ruiters en amazones (de helft van Duitse nationaliteit) had Zoer oogkleppen opgezet. „Ik heb me geen moment bezig gehouden met de tijden van de anderen. Ge woon zo snel mogelijk foutloos rond gaan en dan maar zien waar je uitkomt. Toen ik door de finish kwam, keek ik meteen achterom naar het scorebord en meteen daar na nog een keer, want ik geloofde mijn ogen niet." Om die zege in de GP van Aken meteen te promoveren tot de mooiste uit zijn loopbaan, ging de ruiter uit Echten een beetje te ver. ,Ik ben ook wereld- en Europees kampioen. Natuurlijk haalden we die titels met de landenploeg, maar ze tellen wel mee voor mij." Donderdag in de landenwedstrijd ging Zoer als enige twee keer fout loos rond met Okidoki en gisteren liep hij zelfs drie nulrondjes. Met Sam, de pas 9-jarige ruin waarmee hij twee weken geleden de GP van Rotterdam won. Daar moest Sam onverwacht als reserve inspringen omdat Oki een blessure aan de mond opliep in zijn box. Nu was de keuze bewuster gemaakt. Zoer: „Ik wist het vooraf nog niet hele maal. Maar in de landenwedstrijd bewees Oki er weer helemaal te zijn, dus wilde ik hem niet nog eens een zware proef laten lopen. Temeer omdat ik ook veel vertrou wen had in Sam. Ik zou hem niet eens meer mijn tweede paard wil len beschouwen, ik stel voor om ze ia en ïb te noemen." Het verandert ook niets aan de olympische plannen van Zoer, die in Aken ook nog de prijs van de beste ruiter van het toernooi ont ving, Voor de Olympische Spelen W* Hoewel springruiter Albert Zoer met Sam als derde Nederlander het CHIO in Aken wint, komt hij op de Olympische Spelen toch uit met Okidoki. in Hongkong zet hij in op Okido ki. Maar het blijft natuurlijk een prettige gedachte om iets achter de hand te hebben. Zeker ook omdat zijn toppaard erg goed in de 'trans fermarkt' en al meer dan vijf mil joen moet opbrengen. „Ik denk dat we nu ook we weer hetzelfde zullen krijgen rond Sam. Maar ach, dat weet je gewoon." Het succes van Zoer hielp de Ne derlandse ruiters meteen over de schrik heen van eerder op de dag, toen in de eerste omloop Gerco Schroder met Berlin over de kop sloeg op de dubbele hindernis over het water. Een plek waar hij ook vorig jaar in de problemen kwam. Met een geschaafde kin en rechter slaap kwam de kleinste van de drie broers uit Tubbergen verder met de schrik vrij. Evenals Berlin trouwens, die na een kort onder zoek van de veterinair gezond ver klaard werd. Oranje boven op het CHIO in Aken Dressuuramazone Adelinde Cornelissen is ook in de Grand Prix Special als tweede geëindigd. Met Parzival behaalde de Drentse een score van 75,20. Alleen de Duitse Isabell Werth deed het met Satchmo beter dan de Nederlands kampioene. Enkele dagen eerder in de Grand Prix was de verdeling van goud en zilver hetzelfde. Anky van Grunsven won de kuur op muziek. De jury waardeerde haar proef met de dekhengst IPS Painted Black - de olympisch kampioene had haar favoriete paard Salinero thuisgelaten - met een score van 76,80 pro cent. IJsbrand Chardon won de internationale vierspanwedstrijd. Het is de elf de keer dat de menner uit Den Hoorn het evenementop zijn naam schrijft. Na de dressuur en de marathon ging Chardon als lijstaanvoerder de slotdag in. Hij gaf zijn voorsprong op het laatste onderdeel, het kegel tjes rijden, niet meer uit handen. Chardon geldt ook als favoriet voor de wereldtitelstrijd, die in september in Nederland (Beesd) wordt gehouden. Eventingruiter Tim Lips olaatste zich voor de Olympische Spelen. De 22-jarige Brabander werd met Blom's Oncarlos tweede in de military van Aken. Hij voldeed daarmee ruimschoots aan de limiet van NOCNSF. Bij zijn laatste kans op Kwalificatie moest Lips hij de eerste twaalf eindigen. Waarschijnlijk liep hij daardoor de eindzege in Aken mis. „Op bepaalde momenten heb ik me in de cross iets ingehouden. Niet alle risico's geno men. De Spelen waren het doel", aldus Lips. Albert Zoer is met Sam op weg naar de eindzege in de Grote Prijs van Aken. foto Hermann J. Knippertz/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28