Tour de Franc SbHT jjj iJiJ Verbruggen kon Tourdirecteur worden Burgemeester Rotterdam spreekt met Zeeland over Tour van 2010 Tour d' i Sum PZC Maandag 7 juli 2008 j 23 le n. Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager ROTTERDAM - Hein Verbruggen heeft in 1988 een aanbod afgesla gen om directeur van de Ronde van Frankrijk te worden. Dat zegt Jean-Marie Leblanc in de NRC van zaterdag. Leblanc werd na de wei gering van het Nederlandse IOC- lid directeur van de Tour de Fran ce. Verbruggen vond dat de wieler wedstrijd geleid moest worden door een Fransman en koos er voor voorzitter te blijven van de in ternationale wielreunie UCI. „In 1988 wisten we niet wie Tourdirec teur moest worden. Ik heb toen lean-Pierre Courcol (dat jaar inte rim-directeur) voorgesteld Ver bruggen te vragen. Hij zou hem bellen. Toen ik Verbruggen later te genkwam, bedankte hij me, omdat ik aan hem had gedacht." door René Schrier BREST - De provincie Zeeland en de stad Rotterdam hebben met el kaar gesproken over een passage van de Tour de France in 2010 door Zeeland. De Rotterdamse burgemeester Ivo Opstelten vertel de bij de start van de Tour dat hij contact heeft gehad met commissa ris van de koningin Karla Peijs en haar heeft gevraagd of ze het goed vond dat het Tourcomité van zijn stad overlegt met de provincie Zee land. Rotterdam wil graag de start van de Tour de France in 2010 organise ren, net als overigens Utrecht en Düsseldorf. Burgemeester Opstel ten en zijn Utrechtse collega Aleid Wolfsen waren dit weekeinde in Brest bij de start van de Tour voor een charme-offensief ten bate van hun beider steden. Rotterdam droomt van een proloog over de bruggen en over de Coolsingel. De volgende dag zoude etappe van Rotterdam naar Antwerpen voe ren. Gedeputeerde Toine Poppel- aars bevestigt dat een gesprek heeft plaatsgevonden tussen Rot terdam en Zeeland, maar tekent er bij aan dat er niets definitiefs is af gesproken. Een volgend overleg is voorzien nadat de organisatie van de Tour de France in oktober dit jaar de locatie van de Tourstart in 2010 bekendmaakt. Poppelaars geeft aan dat de provin cie afwacht. Dat heeft te maken met de teleurstellende ervaringen in 2006, toen Zeeland op een etap peplaats voor de Tour hoopte. Dat ging op het laatste moment niet door. Poppelaars was toen lid van het Zeeuwse Tourcomité. Hij geeft aan dat de lessen van 2006 aanlei ding zijn om nu een afwachtende houding aan te nemen. Als het aan Rotterdam ligt, wordt de start van de Tour in 2010 in het thema van het klimaat gegoten. Daarin past volgens Opstelten pri ma een doortocht door Zeeland, met water en de Deltawerken. De etalage in Plumelec met het wielershirt van TI-Ra- leigh had perfect kunnen door gaan als een aubade aan de ploeg van Peter Post: een stille getuige van de overmacht van toen. In 1982 won het met grote overmacht de ploegentijdrit van Lorient naar Plumelec. „Dat waren nog eens tij den", zegt Leo van Vliet, een van de tien renners. De etalage in Plumelec met het wielershirt van TI-Raleigh had ook perfect kunnen doorgaan als de entree van Museum Van Vliet. Van Vliet (52) denkt erover om al zijn wielerspullen nog eens ten toon te stellen. Zou leuk zijn. „Want het shirt van Raleigh is toch het allermooiste wielershirt. Nou ja, behalve de gele trui dan." Wat Van Vliet, die nu meer be kendheid geniet als koersdirecteur van de Amstel Gold Race, het meest bijstaat van die elfde augus tus is het slotklimmetje. „Hetzelf de klimmetje waar Valverde won. We hadden er schrik van, maar Ludo Peeters nam van beneden naar boven het klimmetje voor zijn rekening in een mooi strak tempo. Het liep goed die dag: kijk maar eens naar de voorsprong waarmee we wonnen. Terugkijkend was het verschil in derdaad immens: Bernard Hi- nault van Renault werd in 69 kilo meter op 1.10 gereden. „Een ge heim was er niet echt. Het ging er juist om dat iedereen hetzelfde kon: hetzelfde hoge tempo kunnen blijven rijden", zegt Van Vliet over de altijd succesvolle ploegen tijdrit van Raleigh, dat in Plume lec haar negende en laatste ploeg- zege boekte voordat de ploeg in 1983 ophield van bestaan. De tijdrit was bovendien opzienba rend omdat-ie vier dagen eerder gestart was. Maar stakende arbei ders van een met sluiting bedreig de staalfabriek hielden de eerst ge starte teams tegen, waarna de or ganisatie de ploegentijdrit ver plaatste. De zege van Raleigh was één van de zes Nederlandse: ook Gerrie Knetemann (2), Adri van Houwe- lingen, Peter Winnen en lan Raas wonnen. In het eindklassement werden loop Zoetemelk, Johan van der Velde en Winnen tweede, derde en vierde. Harm Vonk foto Nicolas Bouvy/EPA Thor Hushovd zag op tegen de eerste dagen van de Tour, maar won toch al op de tweede dag een etappe. FRANKRIJK 208km Tour de France 3e etappe 7 juli - 208km St-Malo St-Piat 52km Becherel 49km Ueuron yr' Montauban- de-8retagne 62km 1l0km Nantes 208km hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Nantes 5 lm St-Malo 23m Ueuron 66m bron jfp i èio AATP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25