Kabinet staat op verlies 0b Lichaam gevonden op begraafplaats Vlissingen ongeval sluiskil Nadal onttroont Federer eist leven meisje 2008 PZC HET WEER: Buien dé Maandag 7 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 158 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Peiling: 60 procent van de kiezers hoopt dat de regering snel valt. GOES - De oproep van premier Jan Peter Balkenende tot loonmatiging heeft een stroom aan negatieve reacties opgeleverd van lezers van de website van de PZC. „Loon ma tigen. U moest zich schamen." De reacties bevestigen het beeld dat het afgelopen weekeinde uit een onderzoek van Maurice de Hond naar voren kwam. Aan het einde van dit parlementaire jaar zegt 60 procent van de kiezers te hopen dat de regering komend jaar valt. Het zijn ook vooral de op positiepartijen die het goed doen in de peilingen en met een gerust hart zomerreces kunnen vieren. In de politieke opiniepeiling van De Hond zakt de PvdA, die nu nog 33 zetels in de Tweede Kamer heeft, naar een diepterecord van vijftien zetels. De PvdA is daarmee in de peilingen even groot als D66. Deze oppositiepartij bezet drie ze tels in de Kamer, maar zou als er nu verkiezingen waren vijftien ze tels halen. De andere regeringspartij CDA blijft steken op 33 zetels in de pei ling, daar waar de christendemo craten nu 41 plekken in de Kamer hebben. De Christenunie behoudt zes ze tels. De regeringsfracties hebben samen 54 zetels in de peiling. Opvallend is ook dat CDA-kiezers weinig enthousiast zijn over de PJj De oproep van Balkenende tot loonmatiging is in slechte aarde gevallen. Volgens een peiling hoopt 60 procent van de kiezers op een val van het kabinet. huidige regering. Van de CDA-ach- terban hoopt 48 procent dat het kabinet valt en 46 procent dat het blijft zitten. In de oppositie zou de nieuwe par tij van Rita Verdonk, Trots op NL, nu de grootste zijn met achttien zetels. De SP zou zeventien zetels krijgen, terwijl ze er momenteel 25 heeft. De WD wordt derde met zestien zetels, tegen 22 nu. De PW van Geert Wilders zou veer tien zetels krijgen en bezet nu ne gen plekken in de Tweede Kamer. pagina 4: 'dit kabinet hoort niet, ziet niet en luistert niet' HËHllSS VLISSINGEN - Op de Noorderbegraafplaats in Vlis singen is gistermiddag een dode vrouw gevon den. De politie gaat uit van een misdrijf, maar kan of wil niet zeggen hoe de nog onbekende vrouw om het leven is gekomen. Er is een zeer uitgebreid sporenonderzoek gaande. Sinds de ontdekking van het ontzielde lichaam, omstreeks half een, is de begraafplaats volledig voor het pu- SLUISKIL - Een meisje is gistera vond om het leven gekomen bij een aanrijding tussen een auto en een bromfiets in Sluiskil. Het onge luk gebeurde rond kwart over ne gen op de kruising Langeweg/Ou- de Bontepolderstraat. Het slachtof fer zat samen met een ander meis je op de bromfiets. Eén van de meisjes overleed ter plaatse, het an dere raakte gewond, maar maakt het redelijk. Alle vijf inzittenden van de auto liepen verwondingen op. Een traumahelikopter en vier ambulances waren ter plekke. Spanjaard is de op gras onverslaanbare Zwitser in vijf sets de baas. LONDEN - Rafael Nadal heeft de he gemonie van Roger Federer op Wimbledon doorbroken. De 22-ja- rige Spanjaard versloeg de vijfvou dig kampioen gisteravond in de sensationele finale in vijf sets: 6-4 6-4 6-7 (5) 6-7 (8) 9-7. Het is de eerste eindzege van Nadal op Wimbledon. De eindstrijd, die twee keer onder broken werd vanwege regenval, duurde bijna vijf uur. Nog nooit nam een finale op Wimbledon zo veel tijd in beslag. Nadal plaatste de beslissende break in de vijftiende game van de vijde set. Op zijn vierde match point sloeg de Spanjaard uiteinde lijk toe. Nadal beklom na het laatste punt de tribunes om zijn familie en trai ners te bedanken. Ook haastte hij zich naar de royal box, om de Spaanse prins Felipe en prinses Letizia een hand te geven. pagina 25: heroïsche finale op Wim bledon 1e etappe 1. Valverde (Spa) 2. Gilbert (Bel) 3. Pineau (Fra) 4.36.07 +0.01 I z.t. I 61. Tankink +0.26 2e etappe 1. Hushovd(Nor) 3.45.13 I 2. Kirchen (Lux) z.t. 1 3. Ciolek(Dui) z.t. 15. Maaskant z.t. Algemeen klassement 1. Valverde (Spa) 2. Kirchen (Lux) 3. Freire(Spa) 59. Tankink 8.21.20 I 0.01 j z.t. I 0.26 Vandaag de etappe: Saint-Malo - Nantes (208km) zie pagina's 21, 22,23,24 en 25 en www.pzc.nl Rotterdam wekt hoop op Tour door Zeeland BREST - Burgemeester Opstelten van Rotterdam wil dat de Tour de France in 2010 vanuit zijn stad ver trekt. Hij heeft met Zeeland ge sproken over een doortocht door de provincie. pagina 22: Rotterdam praat met Zee land Zeeland moet elke kans op komst Tour aangrijpen reageer op www.pzc.nl Balkenende moet zich niet met lonen bemoeien eens 72% flHHH 28% aantal reacties: 468 bliek gesloten. Ook de omgeving van de begraaf plaats (foto) wordt volledig uitgekamd. foto Rolf de Feijter pagina 3: moordonderzoek EN Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 17; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Televisie: 38 en 39. Rafael Nadal Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1