Sport P7r_ Nadir is nog altijd een topper Roy Boeve mag op EK starten na kort geding Dijkversterking wer 1 ngen Sport Zomei^uizI Gemeente Noord-Beueland 42 Zaterdag 5 juli 2008 PZC Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz voor. Vandaag de eerste van vier Tour-quizzen. Na de Tour de France volgt een weekje rust en dan wordt de sportzomer afgesloten met drie olympische quizzen. Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 euro. Nederlandse vraag 1Welke renner behaalde de laatste Nederlandse etappezege in de Tour de France? A. Michael Boogerd B. Pieter Weening C. Servais Knaven D. Karsten Kroon Zeeuwse vraag 2. Wie is de enige Zeeuwse renner die ooit de gele trui droeg tijdens de Tour de France? x>>-^ a. Gerrit Voorting B. Jo de Roo C. Cees Priem D. Jan Raas Fotovraag 3. Wie is deze oud-winnaar van de Tour? A. Miquel Indurain B. Bernard Hinault y.£ C. Oscar Pereiro Sio - D. Lucien van Impe Gele-truivraag 4. Een Nederlandse renner moest in de jaren '50 opgeven terwijl hij in de gele trui reed. Wie was dat? A. Wim van Est B. Wout Wagtmans C. Jan Jansen D.Jode Roo Mail uw antwoorden naarsportquiz@pzc.nl of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt 0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar De juiste antwoorden van vorige week waren: OPLOSSING 1B1 (Ibrahim Afellay) 2B Johan Neeskens VORIGE 3D Milan Baros 4A Barcelona WEEK Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting André Marteijn uit Middelburg winnaar geworden van de 25 euro. Vormgeving: Rolant Quist. Samenstelling: Rudy Boogert Skeeleraar heeft recht op deelname aan titelstrijd in Gera. door Herman Nijman KAMPEN - Roy Boeve mag toch star ten bij de marathon tijdens het EK skeeleren in Gera. De rechter gaf de Kampenaar gisteren gelijk in een kort geding tegen de Skate Bond Nederland (SBN), die Boeve buiten de selectie had gehouden. „Ik heb er een biertje op geno men" lacht Boeve. Boeve was na zijn recente tweede plaats ir Hoogeveen vijfde in de landelijke skeelercompetitie. Hij heeft zich vooral opgewonden over her onrhrpken van heldere se lectiecriteria voor het EK. „Er zijn geen strikte regels en dat leidt al- Ilyo de Loos behaalt met hengst de zege in klassiek parkoers ZZ. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLANO - Na twee dagen topsport in de basisru brieken kan de derde editie van Outdoor Zeeland al niet meer stuk. De strijd om de prijzen is on gekend. Vandaag staan op manege Stal de Kroo de nationale rubrie ken op het programma. De ruiters wacht de zware opgave de basis te overtreffen. Ook op de tweede dag van het hip pisch evenement in Nieuw- en Sint Joosland hielden de Zeeuwen stand. In het klassiek parkoers ZZ behaalde Ilyo de Loos met Nadir de overwinning. Met goud en brons eisten de zusjes Imke en A- nouk Kort uit Lewedorp in de klas se M klassiek een hoofdrol op. In het progressief M maakten de profs de dienst uit. International Wil Schellekens toonde zich met Stapss No Limit Z de beste. In de klasse Z klassiek was Maikel van der Vleuten oppermachtig. De twintigjarige international uit Mierlo werd eerste en tweede. De meeste springpaarden zijn op achttienjarige leeftijd opgebrand en met pensioen. Dat geldt echter niet voor de hengst Nadir. Dat be wees het paard weer maar eens in de sterkbezette klassieke rubriek ZZ. Bij een selectief parkoers en de balken op de maximum hoogte werden de stuurmankunst van de ruiters en het vermogen van de paarden gevraagd. Desondanks wisten zich tien com binaties voor de barrage te plaat sen. Eerste starter Anouk Kort met Parodie zette met 29.70 een snelle tijd neer. Maar op de laatste hin dernis haalde de Karandas-zoon 1^ Nadir mag dan een paard op leef- tijd (18 jaar) zijn, hij is nog niet versleten. Het bewijs werd in Nieuw- en Sint Joosland geleverd bij een springwedstrijd. een balk naar de bodem. Als vier de starter stuurde Ilyo de Loos Na dir als eerste foutloos rond. En naar later bleek gooide de stylist uit Zaamslag met zijn rijd van 29,20 de deur voor zijn achtervol gers op slot. Annemiek Maaskant haalde met Rivera nog alles uit de kast, maar de amazone uit Bruinis- se kwam bijna een tel tekort om De Loos van de overwinning af te houden. in de klassieke omloop van de klas se M plaatsen zich maar liefst 26 combinaties voor de barrage. Met een tijd van 29,86 seconden mocht Dave Maarsen met Rora lang op de overwinning hopen. Zeker na de serieuze aanval van Anoek Kort. De achttienjarige jeugdinter- national uit Lewedorp kwam een fractie tekort om Maarse van de lei ding te verdringen. Wat Anouk Kort niet lukte, lukte haar zus Im ke wel. Met de ruin Loday werd de in 28,89 seconden gewonnen. De nationale springrubrieken be ginnen vandaag al om 13.00 uur. tijd tot discussie. Ik vond dat ik recht had op een plaats bij het EK", zegt de Kampenaar, vorig jaar tweede bij de EK-marathon en dit jaar nog tweede bij het NK in Al- mere. Volgens topsportcoördinator Har ry Oosterhuis van de SBN is het nagenoeg onmogelijk om heldere selectievoorwaarden te creëren. „De parkoersen zijn verschillend, de wedstrijden zijn verschillend. Ie hebt rijders in een sterke ploeg en jongens die het bijna alleen moeten doen. Sommige jongens werken, anderen niet of nauwe lijks. Maar bondscoach Desly Hill ziet alle trainingen en wedstrijden en zij maakt de selectie. Ik vind het raar dat de rechter met deze be slissing op de stoel van de coach is gaan zitten." Projectbureau Zeeweringen versterkt in 2009 een dijktraject binnen de gemeente Noord-Beveland. Dit is het dijktraject Oud Noord- Bevelandpolder inclusief Colijnsplaat (zie arcering op de kaart). Voor dit dijktraject is een planbeschrijving geschreven. Dit plan en de bijbehorende vergunningaanvragen kunt u van 7 juli tot en met 17 augustus tijdens openingstijden inzien op de volgende locaties: Provincie Zeeland Directie Ruimte, Milieu en Water Het Groene Woud 1 Middelburg Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Middelburg Gemeente Noord-Beueland Voorstraat 31 Wiss enkerke Het plan is tijdens de periode van inzage ook te downloaden via www.zeeweringen.nl Informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (0118) 62 13 70. Zienswijze Uw zienswijze kunt u tot en met 17 augustus schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Projectbureau Zeeweringen is een project van: Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 98