Zeeland 'Mmm, ie eet ie vingers erbij op' zondag 6 juli! Aledi&êAlarkt Dorp kan toch nog hopen op hihliobus Aldi in Tholen opent pas in herfst Loop als vanouds even binnen in ons nieuwe pand.. Moerstee glasspecialist INTER BORG KEUKENS OP MAAT Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! BPZC Zaterdag 5 juli 2008 27 MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Surinaamse hap nu ook in Goes op straat verkrijgbaar. door Dewi Cigengack GOES - Oliebollenstalletjes zie je al jaren, en ook de Vietnamees is in middels een vertrouwd beeld in Goes. Maar een kraam met Suri naamse roti? Die zie je zelden in Zeeland. Sinds vijf weken staat Mila Sital uit Oud-Vossemeer met haar schoonzus Usha en haar zoon Na- vin met haar roti-kraam op ver schillende plekken in Goes. Koken, koken, koken. Dat is altijd haar passie geweest. Als meisje van zestien, getrouwd en moeder van een zoontje, kwam Mila Sital naar Nederland. Hoogzwanger. „Op 31 januari 1976 kwam ik aan. Een dag later is mijn dochtertje ge boren." In die tijd droomde ze al van een eigen restaurant. Sital kwam uit een arm gezin en wilde graag studeren. Zodra haar kinde ren iets ouder waren ging ze naar de moedermavo, daarna deed ze een mbo-opleiding en nu volgt ze de hbo-studie maatschappelijk werk en dienstverlening. Haar passie voor koken bleek toch sterker. „Die gevoelens kwamen steeds weer naar boven. Nu heb ik mijn droom eindelijk waarge maakt: een kraam met Surinaams eten." Doordat haar zoon en schoonzus helpen, kan Sital het combineren met haar baan als maatschappelijk werkster. Roti ('geen feest zonder roti') is het hoofdproduct: een soort pan nenkoek met daarbij aardappels, kip, groente en ei. „Ie kan het deeg oprollen als een wrap", legt zoon Navin uit, „maar wij Hindoesta nen scheuren er een stukje af en pakken daarmee een beetje vlees of groente." De familie Sital ver koopt verder nasi en bami ('op z'n Surinaams') en broodjes kipkerrie, gebraden varkensvlees en bakkel- jauw. Navin: „De broodjes bakkel- jauw lopen erg goed. Ik had niet 'Ik kom elke vrijdag, maar ik wil er eigenlijk geen gewoonte van maken' verwacht dat vis bereid op Suri naamse manier zo zou aanslaan in Zeeland!" „Mmm, je eet je vingers erbij op", voegt Brenda Snellen toe. De vaste klant uit Goes haalt elke week iets lekkers bij de Surinaamse kraam. Meneer Den Os, ook uit Goes, komt aanlopen met het plan om een visje te halen bij de vishandel van Marijn Zuidweg. „Maar toen zag ik de Surinamer en dacht, wauw, wat verrassend dat dit hier te koop is. Mijn vrouw en ik zijn er gek op." De Goesenaar bestelt direct twee rotimenu's en twee broodjes bakkeljauw. Vanaf dag één liep de zaak goed, vertelt Navin. „Lekker eten koken kunnen we wel, maar verkopen is iets anders. Veel mensen hebben hoge verwachtingen. De lat ligt daarom hoog, maar we krijgen veel positieve reacties." De volgende hongerige klant staat alweer te wachten: schilder Barre Verkerke. „Ik kom elke vrijdag, maar ik wil er eigenlijk geen ge woonte van maken. Vorige week zei ik: volgende week ga ik niet meer. Maar toch hier sta ik hier nu weer." Surinaamse Roti. Maandag tot en met woensdag bij de Jumbo, don derdag op de Keizersdijk, vrijdag en zaterdag op het Molenplein. CDA: bus moet bij wijze van proef drie jaar naar Anna Jacobapolder. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - De inwo ners van Anna Jacobapolder kun nen blijven hopen op een biblio bus. Het CDA wil dat die, bij wijze van proef drie jaar lang naar het dorp komt en ook directeur Cok- ky Schults van de plaatselijke basis school ziet het wel zitten. „Ik denk dat er dan meer gelezen zou wor den door de kinderen." De wens voor een bibliobus werd vorig jaar door verschillende bewo ners uitgesproken tijdens het be zoek van de gemeenteraad aan An na Jacobapolder. Het college zegt dat er geen geld is, maar het CDA wil zich daar niet bij neerleggen. „We willen een proef van drie jaar waarbij de bibliobus één keer per maand in het dorp komt", zegt Jaap Bout. „Dat kost 3500 euro per jaar. Later kunnen we kijken of er structureel geld uitgetrokken moet worden." De proef kan volgens Bout betaald worden uit het dorps budget van 30.000 euro dat voor het dorp beschikbaar is. Binnen kort spreekt de raad over de dorps budgetten en dan wil het CDA een motie indienen om het geld in Anna Jacobapolder aan de bieb- bus te besteden. Schooldirecteur Schults zegt zelf nooit aan een dergelijk initiatief ge dacht te hebben. „Hier in Anna Ja cobapolder denken we al snel dat iets toch niet haalbaar is. Maar als de biebbus komt, gaan we daar ze ker gebruik van maken als school." tholen - Inwoners van Tholen zul len het een tijdje met één super markt moeten doen. In het pand van de Albert Heijn, die vandaag voor het laatst open is, komt in de herfst pas een Aldi. De discounter heeft die tijd nodig om het pand te verbouwen. „De huidige winkel past niet in de uit straling die wij hanteren", zegt Rai- mond van Os van Aldi. Overigens is het pand, aan de Kot- terstraat, op termijn te klein voor de Aldi. Na de zomer komt er daar om een gesprek met de gemeente. Wellicht kan op het huidige bedrij venterrein Noord een nieuwe win kel komen. De uitbater van de Al- bert Heijn had daar ook oren naar, maar stopte ermee, omdat het alle maal te lang duurde. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 Kloosterweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl Usha, Mila en Navin Sital proberen Goesenaren aan de roti te krijgen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87