Zeeland brult om Eer en Geweten Overheden kopen samen in Exploitanten ongerust over kermisgunning Ontwerpplan voor Terneuzen Zuid-West ligt ter inzage Nieuw asfalt in Sportlaan Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal gmado VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 ZPZC Zaterdag 5 juli 2008 2 7 TERNEUZEN - Het ontwerp van het nieuwe bestemmingsplan Terneu zen Zuid-West ligt tot en met 6 au gustus ter inzage. In die periode kan iedereen een zienswijze ken baar maken bij de gemeenteraad. Tijdens de inspraakperiode van het voorontwerp bestemmings plan, eind vorig vorig jaar, is een informatie- en inspraakavond ge houden. Omdat het bestemmings plan enkel de bestaande situatie wil regelen, zijn er niet veel reac ties op gekomen. Het plan is na de inspraak dan ook niet veel veran derd. Het bestemmingsplan omvat de wijken Triniteit, Zuiderpark, Oude Vaart, Zuidpolder en Oude- landse Hoeve. ZAAMSLAG - De parkeerplaats voor het sportpark in Zaamslag wordt nog voor de bouwvakvakantie voorzien van een nieuwe asfalt- laag. De noodzaak daarvoor is ge bleken uit een inspectie van de as- faltverhardingen in de verschillen de kernen. Waar dat nodig is, worden ook trottoirbanden en goottegels ver vangen. Als de weersomstandighe den meezitten, is het karwei vol gens planning donderdag 10 juli ge reed. Tijdens de werkzaamheden is het straatgedeelte tijdelijk afge sloten voor alle verkeer. De acteurs van Decatoneel tijdens een repetitie van Eer en Geweten in februari van dit jaar. foto's Wim Kooyman bundelen en gezamenlijk bij de drie gemeenten subsidie kunnen aanvragen. Een extra steuntje in de rug zou trouwens welkom zijn. We doen alles zelf, huren zelf de zaaltjes, regelen de publiciteit, de geluidsinstallatie, echt alles. Van de gemeente krijgen we 237 euro subsidie." Roctus en Dobbelaar kennen elkaar al jaren, ze zijn colle ga's bij Broomchemie. Schrijven deden ze pas vorig jaar voor het eerst samen. Maar het is zo goed bevallen, dat ze samen doorgaan. Hun volgende stuk staat al in de steigers. Sluis denkt aan nieuwe verordening voor uitbaters attracties. door René Hoonhorst BRESKENS - Ambtenaren van de ge meente Sluis bereiden een advies voor over een nieuwe kermisveror- dening. Uitbaters van diverse at tracties zijn ongerust dat de ge meente probeert de organisatie aan dorpsraden of particulieren over te dragen. De kermisexploitanten, van wie er een aantal nu in Breskens staan, hebben daarom de Nederlandse Kermis Bond (NKB) ingeschakeld om hun standpunten over te brengen. De uitbaters, sommigen staan al decennia lang op verschil lende kermissen in de gemeente Sluis, hebben het liefst dat gemeen te niets verandert. „We kunnen nu inschrijven voor contracten voor drie jaar. Volgend jaar loopt het huidige contract af, maar als het aan ons ligt, blijft alles bij het oude", betoogt Albert de Caluwé, uitbater van de grijpmachines. De Caluwé weet dat een 'discussie over gemeentelijke kerntaken' overal woedt. „Maar we hebben het niet over een rommelmarkt of braderie. De kermis hoort tot ons cultureel erfgoed, het is een volks traditie waaraan je niet mag tor nen." Drie jaar geleden dacht burgemees ter laap Sala hardop aan het over dragen van standplaatsen voor ker misexploitanten, nadat de paasker- mis van Groede bijna in het water viel. Door de gunning aan bijvoor beeld de dorpsraad over te laten, is het voortbestaan van kleine ker missen misschien beter te waarbor gen. Een woordvoerster van de ge meente weet niet of nu een voor stel van die strekking wordt voor bereid. Jan Boots van de NKB be vestigt contact te hebben gezocht met Sluis, maar wil nog niet op eventuele resultaten vooruitlopen. Kermisexploitanten, van wie som migen al decennia lang op ker missen in de gemeente Sluis staan, vrezen een nieuwe veror dening van de gemeente. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeenten Hulst, sluis en Terneuzen en het water schap Zeeuws-Vlaanderen onderte kenden gisteren een overeenkomst om voortaan samen te werken op het gebied van inkoop en aanbeste- ding. Op basis van een inkoopscan bij de vier partners zijn 66 inkoopseg menten vastgesteld. Eind mei is al de gezamenlijke Europese aanbe steding van schoonmaak gepubli ceerd. Daarnaast wordt de ge zamenlijke inkoop van kantoorar tikelen, abonnementen en parkeer diensten, vaste telefonie, vracht en verzendkosten voorbereid. De inkopers van Terneuzen kopen voortaan voor de vier partners ge zamenlijk in. Zo maken de drie an dere partners gebruik van de Ter- neuzense inkoopkennis en profite ren ze alle vier van grotere kwan tumkorting. Dat is de essentie van de overeenkomst die in het Ter- neuzense stadhuis werd onderte kend door de drie burgemeesters en de dijkgraaf Rekening houdend met de belan gen van de lokale en regionale on dernemers, gaan de vier overhe den hun inkoopfunctie verder pro fessionaliseren. Het doel van de sa menwerking is het bundelen van informatie en expertise, hulpmid delen en volume op het gebied van inkoop. Dit met het doel er voordeel uit te halen voor de orga nisaties. De overheden onder de Wester- schelde werken steeds meer sa men op vele gebieden. Zo wordt duurzaam inkopen bij elke geza menlijke inkoop verankerd bij het opstellen van het bestek of het pro gramma van eisen. Eind volgend jaar wordt de inkoopsamenwer- king geëvalueerd en besloten of en in welke vorm de samenwerking wordt voortgezet. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.medlamarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71