Zeelan PZC Steeds meer zwerfvuil in sloten ZONDAG GEOPEND 'Stel eisen aan ambt wethouder' Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 25 39 Nieuwe datum Stropierock Het complete peloton in de Tour de France Zaterdag 5 juli 2008 Tip? redtern@pzc.nl Waterschap moet in regio containers vol rotzooi afVoeren. door Wout Bareman en Frank van Cooten TERNEUZEN - Ondanks alle mogelij ke maatregelen, treffen medewer kers van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen steeds meer zwerfvuil aan in de sloten. De afvalberg neemt dusdanige vor men aan, dat het schap is gestopt met de registratie van de hoeveel heden. Maar er moeten containers vol worden afgevoerd. Het zwerf vuil ligt voornamelijk in sloten langs school- en fietsroutes. Woordvoerder Monique van de Pas: „Ondanks alle mogelijke publi caties, waarin werd opgeroepen netjes om te gaan met het land schap, ondanks het plaatsen van zogenaamde vangnetten, waar scholieren bij het passeren hun drankblikjes in kunnen keilen en ondanks campagnes - ook van an dere overheidsinstanties en het on derwijs - neemt de hoeveelheid zwerfvuil alleen maar toe." Het waterschap schakelde vorig jaar Dethon Terneuzen in om het vuil op te ruimen. Bij een proef over een slootlengte van zestien honderd meter verzamelden Dethonmedewerkers ruim ander halve kubieke meter zwerfvuil. Het ging om fietsen, banden, blik jes, planken en ander afval. Op basis van klachten en waarne mingen van kantonniers en inge Ondanks alle maatregelen treft het waterschap steeds meer zwerfvuil aan in bermen en slo ten. Dit vuil ligt met name langs schoolroutes en bij de grens. landen heeft het schap 115 kilome ter sloot aangewezen, waar in voor- en najaar zwerfvuil wordt opgeruimd. In de periode februari/maart is er een eerste con trole. In het najaar -als de sloten begroeid zijn- wordt wekelijks een inspectieronde gehouden. Vorig jaar leverde dat twee volle containers op. Van de Pas: „We hebben Dethon ook voor dit jaar ingehuurd. Dat gebeurt op uurta rief Vorig najaar kostte ons dat 7500 euro en daar kwamen 2500 euro stortkosten bij." Volgens fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebelangen wordt met name de grensstreek ge teisterd door afval in wegbermen en sloten. „In België zijn de tarieven afhanke lijk van het aangeboden afval. Wei nig afval betekent een lager tarief Daarom gooien veel Belgen hun af val bij ons neer." Gijsel vraagt burgemeester Jaap Sa- la de zwerfvuilproblematiek aan te kaarten in het maandelijkse over leg met de politie. De politie moet volgens Gijsel pre ventiever optreden en bekeuren bij geconstateerde overtredingen. ZAAMSLAC - De Stichting Jongeren- activiteiten Zaamslag (Sjaz) heeft gisteren een nieuwe datum ge prikt voor de eerste editie van het rockfestival Stropierock: zaterdag 11 oktober. Het festival was aanvankelijk ge programmeerd voor zaterdag 10 mei. De organisatie schrapte het evenement enkele dagen voordien op verzoek van de kinderen van de om het leven gebrachte postbo de Peter Herwegh. Op Stropierock treden vier lokale bands op. CDA Hulst wil dat burgemeester Mulder het voortouw neemt. door Harold de Puysseleijr HULST - Het gemeentebestuur van Hulst moet functie-eisen voor wet houders maken om te voorkomen dat in de toekomst zich nog meer mensen in die functie over de kop werken. Dat is de mening van de CDA-frac- tie in de gemeenteraad. Gezien het uitvallen van twee van de vijf wet houders in de ruim twee jaar dat het huidige college nu zit, denkt het CDA dat de tijd is aangebro ken om competentieprofielen voor wethouders op te stellen. „Dit beschermt niet alleen betrok ken wethouders voor een persoon lijk drama, maar beschermt ook de gemeente", zegt fractievoorzit ter Denis Steijaert. Hij vindt het vreemd dat aan zo ongeveer alle banen in de maatschappij eisen worden gesteld, terwijl dat voor de wethoudersfunctie niet geldt. „Maar de functie van wethouder is een zeer zware en verantwoordelij ke baan vandaag de dag", betoogt Steijaert. Het CDA vindt dat burgemeester lan-Frans Mulder daarom het ini tiatief moet nemen om te komen tot wethoudersprofielen. ZUIDDORPE - Pierre Eijsackers (rechts), voor de gelegenheid met rolator, opende als Zuiddorpse bejaarde gisteren het eerste servicepunt van SO KA Plus in Zuiddorpe. Het voormalige gebouw van de Rabobank doet dienst als vraag- en infor matiecentrum, maar ook als punt waar senioren terechtkunnen voor diverse voorzieningen en diensten. Uitgangspunt is om ouderen langer zelf standig te laten wonen en functioneren in hun vertrouwde omgeving. Naast Zuiddorpe opent Stichting Ouderenzorg Kanaalzone (SOKA) ook servicepunten in het Meulengat in Sluiskil, mos selrestaurant Au Port in Philippine en Scheldora- do in Terneuzen. Vandaag is in alle servicepunten van SOKA Plus open dag. foto Camile Schelstraete van 11.00 tot 17.00 uur Goes Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst** Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69