Inspiratie komt uit Zeeuwse dracht Koopzondag 6 juli! MedkM/Markt Ringweg zuidkant Goes lost weinig op Romantische liederen in Renesse Loop als vanouds even binnen in ons nieuwe pand.. INTER iffisfc BORG SHI KEUKENS OP Mi Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! Moerstee glasspecialist sPZC Zaterdag 5 juli 2008 2 7 MEUBELMAKERIJ Carmelita de Vos maakt Zeeuwsgetinte kleding voor afstudeerproject. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Ze vertrok vijfjaar gele den naar de Rietveld Academie in Amsterdam met de droom ooit een eigen kledinglijn te lanceren. Met een door Zeeuwse dracht geïn spireerde afstudeercollectie is Car melita de Vos (22) deze week defi nitief naar Schouwen-Duiveland teruggekeerd. De acht ontwerpen die ze voor haar afstuderen maakte, hebben opvallende kenmerken. Bollende stoffen, grote capuchons en lange rijen knoopjes. Het is Carmelita's eigentijdse interpretatie van de ge plooide Zeeuwse dracht compleet met kappen en de knopenrijen die de Zeeuwen in vroeger tijden be paald niet vreemd waren. De trots op haar afkomst en het feit dat ze op de Rietveld Acade mie al snel als 'Zeeuws meisje' be kend stond, waren vertrekpunt voor haar collectie. „De meest unieke elementen heb ik er als de tail uitgehaald en toen heb ik me zelf er naast geplaatst. Door die mix druk je een stempel op je col lectie, want het moest natuurlijk wel van deze tijd zijn. Vanaf dat moment ben ik verder gegaan op gevoel." Als dochter van coupeuse en naai- lerares Cathy de Vos uit Kerkwer- ve en met Ramona de Vos (die on der meer lingerie op maat ont werpt) als zus kon het haast niet anders of ook Carmelita werd door het kledingvirus gegrepen. Na de havo begon ze een voorop leiding aan de Rietveld Academie, om daar onlangs aan de mode-af deling af te studeren. Bepaald geen makkelijke jaren, blikt Carmelita 'Misschien dat er wel belangstelling is voor een expositie in een galerie' terug. Het vertrek uit Zeeland viel haar zwaar en haar studie was, hoewel de school leuk en inspire rend was, een pittige zoektocht naar kwaliteiten. Haar eindcollectie laat zien dat dat geen zinloos proces is geweest. Zo heeft Carmelita een duidelijke keu ze gemaakt voor stoffen en niet voor ingewikkelde vormen. Haar ontwerpen bestaan in de basis uit een cirkelvormige lap stof Die zoektocht maakt ook dat Carmeli ta haar gedroomde eigen kleding lijn in de loop van de tijd heeft in geruild voor realistischer doelen. Plannen genoeg, geeft de Zierikzee- se aan. Maar die gaat ze, naast wer ken in een kledingzaak, op haar ge mak verder uitwerken. En haar Zeeuwsgetinte afstudeercollectie? „Misschien dat er wel belangstel ling is voor een expositie in een ga lerie." ■Fa Meer informatie is te krijgen via: carmelita.de.vos@hotmail.com. KlarinetwegM Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl industrieterrein Mortiere Nansenbaan is goed voor 3600 voertuigen per etmaal. GOES - De in maart geopende Nan senbaan in Goes haalt tot nu toe wel enige druk van de ketel op de dichtslibbende verkeersader Anthony Fokkerstraat, maar bijs ter veel is het nog niet. Uit tellingen van de gemeente Goes blijkt dat dagelijks zo'n 3600 bestuurders over de Nansenbaan rijden. Gemeten is bij de verkeers lichtinstallatie op de kruising Nan senbaan en 's-Gravenpolderseweg. Ter vergelijking: op invalswegen en ringbanen passeren per etmaal tussen de 15.000 en 20.000 voertui gen. Op de zwaar belaste Anthony Fokkerstraat zijn dat er in de spits 2000 per uur. Wethouder Rinus Dieleman is 'niet ongelukkig met de uitkom sten'. „Het helpt iets om de spits in het zuidelijke deel van Goes te verkorten. Duidelijk is wel dat er meer moet gebeuren." De wethouder doelt op aanleg van een zuidelijke invalsweg, die de Nansenbaan met de Van Hertum- weg moet verbinden. Die weg geeft automobilisten die vanuit het centrum naar de A58 willen, reden om de Nansenbaan te kie zen. Goes is verplicht om iets aan de (spits)files te doen. Rijkswater staat wil best aan een nieuwe A58-aansluiting meewerken, mits de gemeente zorgt dat het verkeer in de stad beter doorstroomt. Ze wil dat onder meer bereiken door bypasses in de Fokkerstraat en aan leg van de zuidelijke invalsweg. ZIERIKZEE - Gitarist Dik de Koning, zangeres Liesbeth Franken en pia nist en componist Mar van der Veer geven op 10 juli in de Jacobus- kerk in Renesse een concert. Het gelegenheidstrio brengt Engel stalige folksongs in de stijl van Jo an Baez, romantische liederen en werk van de hand van Mar van der Veer. Dik de Koning en Mar van der Veer laten ook enkele solo- werken horen. Alle drie de muzikanten hebben hun sporen inmiddels verdiend binnen de muziek. Ze geven les en treden regelmatig op. Het concert in de Jacobuskerk is toegankelijk zonder kaartje. Een bijdrage in de kosten wordt wel ge vraagd. De aanvang is om 19.00 uur. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 Ik ben toch niet gek. Kloosterweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl Carmelita de Vos (links) en twee vriendinnen die haar kledingontwerpen showen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55