Tweede Kamer is boos om duurdere opvang nn 1 Passagier is steeds vaker de dupe van kostenbesparing in luchtvaart Bumperkleven zelden beboet beetje bijklussen deze zomer? Protest moskee loopt uit op rellen 4 Zaterdag 5 juli 2008 pzc den haag - De Tweede Kamer is boos dat ondernemers in de kin deropvang de buitenschoolse op vang volgend jaar flink duurder maken. Het CDA vindt dat onder nemers in de kinderopvang mis bruik maken van de lange wacht lijsten voor de buitenschoolse op vang (bso). De Christenunie wil daarover schriftelijke vragen stel len aan PvdA-staatssecretaris Sharon Dijksma van Onderwijs. Deze week stelde Ina Brouwer, de nieuwe voorzitter van de MO-groep Kinderopvang, de groot ste brancheorganisatie in de sec tor, dat ondernemers zich genood zaakt zien de tarieven voor de bso volgend jaar flink te verhogen. Zij hebben volgens Brouwer veel geïn vesteerd en hun kosten zijn flink gestegen. Onlangs kondigde de staatssecreta ris al bezuinigingen aan in de kin- leeuwarden - De grootste erger nissen op de weg, links 'blijven plakken' en 'bumperkleven', wor den nauwelijks bekeurd. Over de eerste zes maanden van dit jaar werd links plakken 1216 keer be boet en bumperkleven 600 keer. Dat is respectievelijk 0,02 procent en 0,01 procent van het totaal aan tal bekeuringen, aldus het Cen traal Justitieel Incasso Bureau. De politie is zeer alert op deze overtredingen, maar erop bekeu ren is lastig en arbeidsintensief M Bied je diensten aan in een rubrieksadvertentie in deze krant! Bel: 0900-QPGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl PETER VAN STRAATEN deropvang, daarbij benadrukte zij dat de laagste inkomens zouden worden ontzien. Zij ging ervan uit dat de ondernemers in de kinder opvang de tarieven niet verder zou den verhogen. Brouwer noemt dat 'niet realistisch'. De Christenunie, bij monde van Cynthia Ortega, zegt dat de Twee de Kamer Dijksma hiervoor had gewaarschuwd. „Wij willen nu we ten wat zij hieraan gaat doen." Kamerlid Ineke Dezentjé (WD) spreekt van 'slecht beleid' van Dijksma. Marianne Langkamp van de SP verzucht dat Dijksma 'al weer een inschattingsfout' heeft ge maakt. CDA-Kamerlid Jan Jacob van Dijk legt de schuld liever bij de onder nemers. Hij vindt het 'onverant woord' wat ze doen. „Over de rug gen van de ouders verhogen zij hun prijzen." '^ÊÊ&Êm&sSsSiafeT- s ROTTERDAM - Een protest van tientallen mensen giste rochtend bij de ingang van de Essalammoskee in Rotter dam is uitgelopen op opstootjes. Volgens de politie zijn geen mensen aangehouden. Ook zou niemand gewond zijn geraakt. Aan het eind van de ochtend verzamelden zich mensen voor het gebedshuis om 'hun' moskee terug te eisen. Het ging om vijf geschorste bezoekers en hun sympathi santen. Zij boycotten het vrijdaggebed. De groep heeft een conflict met het bestuur over de nieuwe Essalam moskee die de grootste van Nederland wordt. Een woordvoerder zei bang te zijn dat het geld dat de groep voor de bouw heeft opgehaald, is verduisterd. Aanvan kelijk verliep het protest rustig, maar tegen half een kwam het tot relletjes en waren er zo'n 150 mensen op de been. De politie greep in toen mensen hun woede koelden op de auto van een man die verantwoordelijk is voor de bouw van de moskee. Toen het weer rustig was, hielden ongeveer zestig men sen een gebedsdienst (foto) op straat, zoals aanvanke lijk de bedoeling was. De bouw van de Essalammoskee ligt sinds maart stil. foto Olaf Kraak/ANP Meer dan ooit proberen maatschappijen brandstof te besparen. den haag - Nederlandse en buiten landse vliegmaatschappijen trek ken alles uit de kast om de fors ge stegen brandstofprijzen te compen seren. Om het gewicht en dus het brandstofgebruik te verminderen vraagt China Southern bijvoor beeld passagiers voor het instap pen naar het toilet te gaan zodat aan boord minder spoelwater no dig is. Passagiers moeten ook steeds vaker betalen voor handba gage, extra diensten en soms zelfs voor hun overgewicht. „Geluid en stabiliteit waren altijd de topprioriteit van de bouwers", legt Georg Eitellberg uit. Hij is di recteur van de Duits-Nederlandse Windtunnels (DNW) waar vlieg tuigen onder meer op zuinigheid worden getest. „Maar met de stij gende kerosineprijzen zien we een verschuiving naar zuinigheid." De prijs verdubbelde in een jaar tijd. Vrijwel alle maatschappijen probe ren op verbruik te besparen, bij voorbeeld door langzamer te vlie gen of door minder brandstof mee te nemen en vaker tussenstops te maken. Vooral in de Verenigde Staten wor den onorthodoxe maatregelen ge nomen. Daar moeten dikke passa giers bij sommige maatschappijen extra betalen. Bij Martinair moe ten passagiers overigens een twee de stoel betalen als zij niet in één stoel passen. Voor korte vluchten worden weer ouderwetse propel lervliegtuigen ingezet. Die waren tot voor kort uit de gratie vanwege de herrie die ze maken. Op korte afstanden zijn ze zuiniger dan toe stellen met straalmotoren. Toestellen van KLM krijgen een nieuw 'lichtgewicht' verfje van een Duitse leverancier. KLM rustte zijn vloot Boeings 737 onlangs uit met 'winglets', opstaande vleugel einden die het toestel stroomlij nen. De nationale luchtvaartmaat schappij ontwikkelt ook karretjes voor eten en drinken die naar ei gen zeggen 'kilo's' lichter zijn dan de bestaande. Ultralichte kinder wiegjes zijn al langer in gebruik. Enkele luchtvaartmaatschappijen, vooral de prijsvechters in de VS, kijken serieus naar de mogelijk heid en wenselijkheid om reizigers staand in de gordels te zetten, een mogelijkheid die vliegtuigbouwer Airbus twee jaar geleden ontwik kelde. Op de lange termijn bieden dergelijke maatregelen echter geen soelaas, zegt luchtvaartonderzoe ker Jan Veldhuis. „De prijzen gaan nog veel verder omhoog, niet al leen in de vorm van toeslagen maar ook via duurdere tickets." GA 03 AJo<? IKJ 2.E6 n Nep-schoolarts krijgt cel- en werkstraf zwolle - De Zwolse rechtbank heeft een 42-jarige man uit 's-Gra- vendeel die zich telefonisch voor deed als schoolarts en zo tiental len jonge kinderen uit de kleren praatte, veroordeeld tot een werk straf van 180 uur. Ook werd hem een gevangenisstraf van zeven maanden opgelegd, waarvan één maand voorwaardelijk. Twee weken geleden was tegen de man nog achttien maanden cel, waarvan tien voorwaardelijk, geëist. Excuses rebellen aan Onderzoek zwangeren Nederlandse mariniers in gebied met Q-koorts den haag - De Nederlandse mari niers in Tsjaad hebben onlangs ex cuses gekregen van de leider van een rebellengroep wegens een drei gende situatie die was ontstaan. De rebellenleider maakte de Ne derlandse pelotonscommandant daarbij duidelijk dat de groep niet uit was op een confrontatie met de Europese vredesmacht Ook gaf hij enkele voertuigen terug die de rebellen hadden buitgemaakt. Dat meldde minister Eimert van Mid delkoop van Defensie gisteren. herpen - Er moet onderzoek ko men naar de noodzaak van contro le van zwangere vrouwen in gebie den waar Q-koorts voorkomt. Twee huisartsen uit Herpen en een hoogleraar van de Radboud Universiteit Nijmegen hebben hiervoor gepleit. De infectieziekte wordt voornamelijk verspreid via schapen en geiten. De huisartsen uit Herpen zijn bang dat zwangere vrouwen een grotere kans op een miskraam krijgen als zij in aanra king komen met de ziekte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4