Martens uit anonimiteit 'Het was duwen en trekken' Lindessa livera Boeve mag naar EK Y®hf S[°)©3l@D@ NU KORTING OP LINGERIE BAD STRANDKLEDING NACHT ONDERMODE live life love livera PZC Zaterdag 5 juli 2008 43 Zeeuws-Vlaamse tennisster bereikt halve finale in Oost-Souburg. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Tot voor kort had den weinigen ooit van haar ge hoord, maar sinds gisteren is dat voorbij. Margot Martens maakte in druk bij het nationale ranglijsttoer- nooi in Oost-Souburg. De Zeeuws- Vlaamse tennisster bereik te de halve finale bij het met twee sterren gedoteerde toernooi. Ze is 17 jaar, komt uit Koewacht en kan goed tennissen. Maar hoe komt het dat zij nog zo relatief on bekend is? „De afgelopen jaren heb ik bijna alleen maar in België getraind en toernooien gespeeld, omdat het gewoonweg dichterbij was vanuit Koewacht. Dit is eigen lijk pas mijn tweede nationaal ranglijsttoernooi in Nederland", vertelde ze gistermiddag. Toemooileider Sven Vermeulen was al een tijdje van haar goede spel overtuigd. Hij vond dat ze in aanmerking kwam voor een wild card. Tot nu toe maakt Martens dankbaar gebruik van haar directe plaatsing tot het toernooi, want het loopt op rolletjes. Gisteren won zij haar derde partij op rij in straight sets: met 6-3 6-1 van de als vijfde geplaatste Iris Verboven. „Ik was tevoren blij zijn met twee games, maar het werden er uitein delijk heel wat meer", zei Martens. Vandaag wacht de strijd met Berni- ce van de Velde om een plek in de eindstrijd. Eén ding is daardoor ze ker: een Zeeuwse haalt de finale. Van de Velde ('s-Gravenpolder) won simpel met 6-2 6-1 van Gaby Beelen, die vorig jaar nog de finale bereikte in Oost-Souburg. Het was Margot Martens verbreekt de stil- te rond zichzelf. De Zeeuws- Vlaamse tennisster haalt verras send de halve finale in Oost-Sou burg. ook de speelster die Van de Velde zondag versloeg in de finale van het ranglijstoernooi in Utrecht. „Tot aan 4-0 lukte alles bij mij en was de set eigenlijk al voorbij. In de tweede set maakte vooral Gaby veel fouten en hoefde ik eigenlijk weinig te doen", aldus Bernice van de Velde. In het bovenste gedeelte van het schema staan Iade Schoe- link en Lynn Schönhage tegenover elkaar. In het mannentoernooi sloeg We- meldinger Frank Clausing zich naar de halve finales. Het werd 6-2 6-2 tegen Tim America. „Het gaat dit jaar qua tennis beter dan voor gaande jaren. Het is alleen jammer dat ik drie weken geleden door m'n enkel ging en in de tussentijd vrij weinig heb gedaan", zei Clau sing na zijn partij. Hij speelt van daag tegen Evthimios Karaliolios, van wie Clausing twee van de drie ontmoetingen won. André van der Bijl en Miliaan Niesten spelen om de andere finaleplek. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Met de deur in huis vallen. Van de voordeur tot garagedeur. Van de fundering tot en met het dak en alle materialen daartusen vindt u onder één dak bij Raab Karcher. Of het nu gaat om gevelstenen, dakpannen, binnendeuren sectionaaldeuren u vindt het bij ons in alle soorten en maten Van rustiek tot modern design. Kwaliteit en innovatie staan hoog in het vaandel bij Raab Karcher Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. A raab %r karcher www.raabkarcher.nl Skeeleraar heeft recht op deelname aan titelstrijd in Gera. door Herman Nijman KAMPEN - Roy Boeve mag toch star ten bij de marathon tijdens het EK skeeleren in Gera. De rechter gaf de Kampenaar gisteren gelijk in een kort geding tegen de Skate Bond Nederland (SBN), die Boeve buiten de selectie had gehouden. „Ik heb er een biertje op geno men", lacht Boeve. Boeve was na zijn recente tweede plaats in Hoogeveen vijfde in de landelijke skeelercompetitie. Hij heeft: zich vooral opgewonden over het ontbreken van heldere se lectiecriteria voor het EK. „Er zijn geen strikte regels en dat leidt al tijd tot discussie. Ik vond dat ik recht had op een plaats bij het EK", zegt de Kampenaar, vorig jaar tweede bij de EK-marathon. Volgens topsportcoördinator Har ry Oosterhuis van de SBN is het nagenoeg onmogelijk om heldere selectievoorwaarden te creëren. „De parkoersen zijn verschillend, de wedstrijden zijn verschillend. 1 Maar bondscoach Desly Hill ziet al le trainingen en wedstrijden en zij maakt de selectie. Ik vind het raar dat de rechter met deze beslissing op de stoel van de coach is gaan zitten." Margot Martens maakt naam als tennisser. foto Willem Mieras Fietscomputer met 6 functies Tacx Bidon "Profile" zolang voorraad strekt Hogedrukpomp met meter Racehelm met zonnebril Koersbroeken Zusterstraat 24, Middelburg Tel 0118 - 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl Zeilschip van Vincent de Vries sterkste in ORC 4-klasse. door Marco Puik colijnsplaat - De weersomstan digheden tijdens de achtste dag van de Deltaweek waren ideaal. Een heerlijk zonnetje en een aan gename temperatuur begeleidden de zeilers op hun tocht. De winst in de ORC 4 categorie ging naar het zeilschip L'Esprit du Morbihan - een Frans wedstrijdschip uit de jaren zestig - van Middelburger Vincent de Vries. Vanaf zijn boot keek hij voldaan te rug op de wedstrijd. „Vandaag was het een heel moeilijke race. Er stond weinig wind, maar er waren wel veel golven. Dat maakt het voor een zwaar schip lastig. Het is dan erg moeilijk om op koers te blijven. Gedurende de wedstrijd Iet je constant op je tegenstanders. Die proberen je de pas af te ste ken. Wij moesten harder zien te varen. Dan waren we in staat om de wind uit de zeilen te nemen. Het was vandaag duwen en trek ken, maar het ging net. Als het een beetje gaat waaien, gaat deze oude dame als een spook." Naast schipper De Vries werd de boot bemand door nog zes leden, onder wie twee vrouwen. In een tijdsbestek van minder dan vijf uur legde het schip de tocht af „We zeggen altijd: Ie moet hard de goede kant op varen. Dat is ons ge heim", klonk het bijna Cruijffi- aans uit de mond van De Vries. De bemanningsleden beschouwen het zeilen als een echte teamsport: „We communiceren voortdurend aan boord. Iedereen heeft een dui delijke functie. Je moet op meerde- [55 Vincent de Vries is met zijn boot L'Esprit du Morbihan de sterkste tijdens de Deltaweek. De race op de Oosterschelde is lastig, maar de Middelburger weet te winnen. re dingen tegelijk letten. Als het nodig is, helpen we elkaar." Voor iedere wedstrijd is de Middel burger erg gespannen: „Voor de start gieren de zenuwen door m'n keel. We willen iedere wedstrijd winnen en dat kan alleen als we geen fouten maken." „De start verloopt altijd hectisch. Het gaat er erg fanatiek aan toe. Er vliegen dan wat woorden om je oren." De Vries, die vorig jaar met zijn boot de Nederlandse titel pakte, benadrukt dat de onderlinge sfeer goed is: „Het is heel gezellig aan boord en samen beleven we erg veel lol." De Zeeuwse schipper heeft loven de woorden over voor de organisa tie: „De Deltaweek is een leuk en goed georganiseerd evenement. Het is een echte gezelligheidswed strijd, maar er wordt wel gevaren om de winst. Het leuke van het zei len is dat geen dag hetzelfde is op het water." OPRIL GROTE MARKT 11, GOES BIJ LINDESSA SERIES MET KORTING: O.a. Marlies Dekkers - Marie Jo - Aubade Chantelle - Simone Pérèle - Selmark OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940 - 2, MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45