Federer is klaar voor zijn deel van het jaar Extra verdienen? BenZeker Tim Lips dicht bij Spelen Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? Leven wordt flink duurder PZC Zaterdag 5 juli 2008 41 Zwitser vol vertrouwen naar Wimbledon-finale tegen Nadal. door Jeroen Mascini LONDEN - Zijn helft van het jaar is begonnen, zei Roger Federer nadat de tennissers van gravel naar gras waren overgestapt. Morgen kan de Zwitser in de finale van Wimble don, waarin hij voor de derde keer op rij tegenover zijn Spaanse rivaal Rafael Nadal staat, laten zien dat hij nog steeds de beste van de we reld is. Federer won gisteren in zijn eigen tuin, zoals hij het Londense centre court inmiddels wel mag noemen, in precies honderd minuten van Marat Safin: 6-3 7-6 (3) 6-4. Nadal had tegen Rainer Schüttler twintig minuten langer nodig: 6-1 7-6 (3) 6-4. De grote vraag is of de Span jaard een einde kan maken aan de imponerende reeks van de Zwitser op gras. Zijn laatste nederlaag op zijn favoriete ondergrond dateert uit 2002. Toch is de twijfel toegenomen over de vorm van de nummer één, die een moeilijk begin van het jaar kende en in de laatste Grand Slam- finale in Parijs werd vernederd door Nadal. „Schrijf me niet te snel af', reageerde Federer gisteren nog maar eens op de geluiden dat zijn kwetsbaarheid is toegenomen. „Rafa heeft het heel goed gedaan op Queen's en speelt hier ook uit stekend, maar dit is, met Wimble don, de Olympische Spelen en de US Open, mijn deel van het sei zoen." Federer had in Safin een gevaarlij ke tegenstander, maar spannend was de eerste halve finale niet. De voormalige nummer één leek geen moment te geloven in een stunt. Federer speelde niet zo goed als in zijn kwartfinale tegen Mario An- cic, maar vooral dankzij ijzersterk serveerwerk kwam zijn zege nooit in gevaar. De charmante Moskoviet, even ge liefd om zijn talent als om zijn gril len op de baan, kende toch een pri ma tijd op de All England Club. Sa- fin overwon zijn aversie tegen gras - ooit zei hij nooit meer terug te komen op Wimbledon - en komt maandag vanaf plek 75 de top veer tig binnen. Hij wil graag terugke ren aan de top, maar lijkt er niet het karakter voor te hebben. Zijn landgenoot Yevgeni Kafelnikov zei ooit: „Marat is zo getalenteerd. Hij wordt zo goed als hij wil zijn." Waarop Safin reageerde: „Ik ben niet gedisciplineerd genoeg. Ik ver veel me te snel." Die discipline hebben Federer en Nadal wel. En van Schüttler kun je ook moeilijk beweren dat hij hard werken schuwt. De ongeplaatste halvefinalist verloor als verwacht van de Spaanse nummer twee. Maar in de tweede set steeg de Duitser even boven zichzelf uit. Hij mocht serveren voor de set, toen de krachtpatser van Mallorca de orde alsnog herstelde. Gravelspecialist Nadal maakt op Wimbledon opnieuw indruk met Roger Federer is nog lang niet af- geschreven. De nummer één van de wereld bereikt zonder proble men de finale van Wimbledon, waarin hij morgen Nadal treft. zijn spel op gras. Het lijkt zeker dat hij het Federer minstens net zo lastig kan maken als vorig jaar toen de Zwitser de eindstrijd in vijf sets won. Voor velen is de Spanjaard zelfs favoriet, zeker na zijn imponerende winst op zijn grootste concurrent op Roland Garros. „Die finale is uit mijn gedachten", zei Federer. „Ik herinner me er bijna niets meer van. Bovendien speelt Rafa heel anders op gravel dan op gras." Vertrouwen heeft de titelverdediger genoeg. „Ik ben be zig aan een ongelooflijke reeks op gras. Eerst moet iemand die maar eens proberen te doorbreken." Lesley Kerkhove Voor Lesley Kerkhove (16) zit Wimbledon erop. De Zierikzee- se werd gisteren in het meisjes dubbel uitgeschakeld. Eerder deze week strandde ze ook al in het enkelspel. De Zeeuwse verloor met part ner Arantxa Rus in de kwartfi nales van het Britse koppel Ja de Curtis/Jocelyn Rae. De setstanden waren 6-4 7-6. De speelsters van Jong Oranje lieten zich in de eerste set twee keer breken. Bij een 4-1-achterstand was het eerste bedrijf niet meer te redden. In de tweede set kwamen Kerk hove en Rus ook op achter stand: 4-2. Ze sleepten er nog wel een tiebreak uit, maar die ging met 7-2 verloren. Op Roland Garros had het duo nog de finale gehaald. Vaiuf morgen ga» energietMiw«»ei> belastingen omhoog. vooral gas gaa" kl daar- door wt wulf euro hoger uu huurverhogmg huurv/uW^ morgen «n- 1.6 procent- M ^,0 cuosaEV»"; bioiueret per 1 Word dagbladbezorg(st)er van de PZC! Met de verdienste als dagbladbezorger kunt u de alsmaar stijgende kosten mooi het hoofd bieden met nog geen uurtje werken per dag. Buiten de prima verdienste ontvangt u gratis de krant en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis). Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.bezorgers.nl De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. AKEN - Tim Lips heeft bij het on derdeel eventing van het CHIO van Aken gisteren na twee onder delen de leiding genomen. Na de dressuur en het springen verdrong de jeugdige Brabander met Blom's Oncarlos de internationale topper Bettina Hoy uit Duitsland van de eerste plaats. Als Lips (22) zich zaterdag in de afsluitende cross bij de eerste twaalf van het klassement weet te handhaven, verdient hij een start bewijs voor de Olympische Spe len. Eerder al voldeed hij aan de kwalificatienorm van NOCNSF, maar destijds vond de sportkoepel de kwaliteit van het deelnemers veld van de betreffende wedstrijd te mager. Na de dressuur, in de ochtend ver reden, klasseerde de zoon van bondscoach Martin Lips zich met 43,70 strafpunten op de zesde plaats. Later op de dag bleef Lips foutloos in het springparcours. Daardoor klom hij aanzienlijk in het klassement. „Maar ik wil niet te vroeg juichen", relativeert Tim. „Vorig jaar stond ik na de eerste dag op de achtste plaats en zakte in de cross ook nog vijf plaatsen. Er kan nog altijd van alles mis gaan." Ajax haalt Sulejmani voor 16,25 miljoen Amsterdam - Ajax heeft zich ver sterkt met de Servische aanvaller Miralem Sulejmani. De negentien jarige speler komt voor 16,25 mil joen euro over van Heerenveen. Sulejmani kwam voor zijn komst naar Nederland uit voor Partizan Belgrado. Het afgelopen seizoen maakte hij voor Heerenveen 15 doelpunten. In februari van dit jaar debuteerde hij als internatio nal voor Servië. Doelman Coupet naar Atletico Madrid MADRID - De doelman van het Franse nationale elftal, Gregory Coupet, verlaat Olympique Lyon en gaat aan de slag bij Atletico Ma drid. Met de overgang is 1,5 mil joen euro gemoeid, meldde Lyon. De 35-jarige keeper stond onder contract tot 2010, maar had een clausule dat hij voor 3 miljoen mocht vertrekken. Na lange onder handelingen ging de Franse kam pioen akkoord met 1,5 miljoen. Roger Federer bereidt een volley voor in de halve finale tegen Marat Safin. foto Glyn Kerk/EPA Zeilteam Dexels 23e bij WK zeilen X99 medemblik - Het zeilteam Dexels is bij het wereldkampioenschap zeilen in de X99-klasse als 23e geëindigd. De ploeg stond onder leiding van schipper Gilbert de Dreu. De boot heeft Wolphaarts- dijk als thuishaven. Het WK, dat in Medemblik werd gehouden, ging over dertien races. Schipper De Dreu boekte de beste resultaten in de races 2 en 6. Beide keren werd een 14e plaats behaald. Wielrenner Savoldelli kondigt afscheid aan MILAAN - De Italiaanse wielrenner Paolo Savoldelli beëindigt na dit seizoen zijn loopbaan. Dat heeft de winnaar van de Ronde van Ita lië van 2002 en 2005 gisteren ge zegd in de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport. Savoldelli (35) rijdt dit jaar voor de kleinere LPR-ploeg, nadat hij eer der onder anderen uitkwam voor Telekom, Discovery Channel en Astana. ?ilfi ISIMM 5VÏ >3 A: RenZcl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43