PZC Eén regionale ingezetenenbelasting is volgens Groen Links efficiënter Ingrid Betancourt De krant 5 weken voor 15 euro! 'Dichtbij golven' 'Familiebezoek' 2 Zaterdag 5 juli 2008 PZC MAIKEL HARTE Die Ingrid Betancourt toch. Het zal je maar gebeuren, zes en een half jaar lang gegijzeld worden door de FARC in de Columbiaanse jungle, verstoten van fami lie en vrienden en dan vooral je kinderen niet kunnen zien. Al leen dat laatste al is een marteling. Verschrikkelijk. Dat ze al die jaren heeft kunnen doorstaan is meer dan bewon derenswaardig. Hoe hou je dat vol? Zelf zegt ze dat haar spiri tualiteit haar van de afgrond redde. Nou, als ik door Walcher- se rebellen gegijzeld zou worden en zes jaar lang in het Nolle- bos bij Vlissingen aan de ketting zou worden gelegd dan weet ik niet of ik dat zou overleven. Dat bos is immers sowieso al ge- Je Krijgt vast niet vaarlijk met al die aanrandingen, iedere dag een Wat doe ie dan hele dagen?, wat houdt je op de been? Ie krijgt nieuwe Sudoko-puzzel vast niet iedere dag een nieuwe Sudoko-puzzel of op woensdag de Voetbal International binnen. Van mij zou in ieder geval niet veel meer over zijn na zes jaar, maar zij ziet er zo goed uit vind ik. Zeker als je pas nog de beelden zag bij de berichten dat ze in zeer slechte gezondheid zou verkeren. En wat ze weer al allemaal doet. Persconferenties, het organiseren van een mars en gisteren vloog ze naar Frankrijk voor een bezoek aan president Sarkozy. Wat ik zou doen? Natuurlijk herenigd worden met familie en vrienden en ik zou later zeker een boek schrijven: „Mijn jaren in het Nollebos," of iets dergelijks. En ik zou smachten naar een bord frieten met mosselen - Zeeuwse wel te verstaan (met keurmerk!) - en een goed glas bier. Maar ik zou zeker niet di rect op het vliegtuig stappen naar een of andere president die publicitair iets te graag lijkt te willen profiteren van mijn vrijla ting. Nee, dan ging ik dit weekend naar de Westkappelse ker mis. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Woonplaats Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening door Ben Jansen MIDDELBURG - Groen Links in de Staten van Zeeland pleit voor de invoering van een regionale ingeze tenenbelasting. Die moet bestaan de heffingen vervangen die Zeeuw se gemeenten, waterschappen en de provincie hun inwoners opleg gen. Bundeling van diverse belastingen in één regionale is efficiënter. Bo vendien zijn de inningskosten aan merkelijk lager dan bij afzonderlij ke taksen. GL-fractievoorzitter Leen Harpe doet deze suggestie naar aanlei ding van de gang van zaken rond de provinciale opslag op de motor rijtuigenbelasting, die verdwijnt wanneer de kilometerheffing wordt ingevoerd. Ervoor in de plaats zou een nieuwe provinciale belasting moeten komen. Eerder deze week was dit in de Tweede Kamer reden voor aarzeling in te stemmen met proeven voor de ki lometerheffing. Harpe acht deze gang van zaken een inbreuk op de afspraken die zijn gemaakt over de herverdeling van taken tussen Rijk en provin cie. De bedoeling was dat beide partijen een onderzoek zouden in stellen naar belastingmogelijkhe den voor de provincie. Dat wordt volgens Harpe nu doorkruist. Naam: Edgar (39), Nathalie (37) en Evy (9) van Weelden Woonplaats: 's Heer Arendskerke Vakantiebestemming: de Ven- dée, Frankrijk Waarom de Vendeé?: „De hobby van mijn man bepaalt onze vakan tiebestemmingen. Hij is fervent ki- tesurfer", zegt Nathalie, die zojuist de laatste onderdelen voor de kite in de dakkoffer legt. Man Edgar: „Vorig jaar zijn we naar Egypte ge weest, ook een goede plaats om te kitesurfen. Het was daar alleen wat te warm. Veertig graden en geen zuchtje wind." In de Vendée moet het koeler zijn. Volgens Na thalie, die het weer aan de Atlan tische kust de laatste dagen in de gaten heeft gehouden is het vlak onder Nantes iets warmer dan in Nederland. Het gezin verblijft een week lang in een stacaravan. „Het is de eerste keer dat we gaan kam peren. Andere jaren verbleven we altijd in hotels en gingen we naar landen als Kreta en Egypte." Overi gens gaan Edgar, Nathalie en Evy maar een weekje weg. „We zijn in mei al weggeweest. Eigenlijk heb ben we deze camping pas n week geleden besloten te boeken. Vanmorgen vroeg vertrekken ze. „Het is een uurtje of zeven a acht rijden", schat Edgar in. „Dat is dus goed in één keer te doen." Naam: Jan (63) en Anneke (57) Biersteker Woonplaats: lulianadorp (bij Den Helder) Vakantiebestemming: minicam- ping en wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor Waarom Zeeland: Eigenlijk zijn de Noord-Hollan ders Jan en Anneke op doorreis. Ze komen net terug van Frankrijk, waar ze vier weken vakantie heb ben gevierd. Vanuit Frankrijk re den ze door naar Eindhoven. „Voor familiebezoek", verklaart An neke. Het is niet de eerste keer dat ze Zeeland aandoen. „Maar eigenlijk komen we hier altijd om onze fa milie op te zoeken", zegt Anneke. Om het zoete Franse gevoel vast te houden zijn ze nu op weg naar mi- nicamping De Kleine Schorre, dat tevens een wijnhoeve is. Ze blij ven er een weekeindje, voor, u raadt het al, alweer een familiebe zoek. Jan: „Het zijn oude mensen, dus die willen we niet lastigvallen met logeerpartijen enzo. Vandaar dat we met de caravan komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2