'We deden hier toch niks verkeerd?' jd A Koopzondag 6 juli! AledkMAIarkt ™1 #1 m i i Summer Games voor jeugd uit Veere Relletje door rookverbod Loop als vanouds even binnen in ons nieuwe pand. Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! MoefStee glasspecialist PZC Zaterdag 5 juli 2008 I 27 BNHHBH De hut in de duinen bij Westkapelle was illegaal, maar goed verborgen (inzet). Waterschap haalt hut in de duinen van Westkapelle neer. door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - Maandenlang heeft een stel jonge gasten tussen de tien en dertien jaar uit Westkapel le gewerkt aan een wel heel bijzon dere hut in de duinen. De hut was voor een deel ondergronds. Vol wassenen konden er rechtop in staan. De hut was voorzien van een mooie vloer en er zat een ech te bar in. Buiten waren terrassen van baksteen aangelegd en de 'tuin' was afgezet met schuttingen van wilgentenen. In de bar zou den de jongens deze vakantie cola gaan verkopen. Zouden. Want het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft vrijdag de hut onklaar gemaakt. Met een gro te machine is er een paar kuub zand overheen gestort. Onbegrijpelijk, vinden niet alleen de jongens die de hut gebouwd hebben, maar ook hun ouders. „Voor die hut had iedereen res pect. Ook de grote jongens die na het stappen er nog een biertje kwa men drinken", zegt een vader die anoniem wil blijven uit angst voor claims van het waterschap. „Ze gooiden hun afval keurig weg in de kliko die daar stond. Er werd geen fikje gestookt of niks. Geen propje lag er op de grond. En tege lijk is het in het dorp nog nooit zo rustig geweest als in het afgelopen halfjaar." Volgens woordvoerster Sandra Minneboo van het waterschap is de hut met name weggehaald uit veiligheidsoverwegingen. „De hut stond vlak naast een opslagterrein van het waterschap. Vrachtwagens van ons rijden daar regelmatig met klei, stenen, paalhoofden en me- 'Het was in het dorp nog nooit zo rustig als in het afgelopen halfjaar' taal. We moeten er toch niet aan denken dat er een ongeluk ge beurt. En daarnaast mag je in dat gebied natuurlijk helemaal niet ko men. Maar dat er in de duinen hut ten worden gebouwd, begrijpen wij wel. Dat is natuurlijk ook ge woon heel spannend." Maar de jongens die de hut ge bouwd hebben, begrijpen het niet. „We deden toch niks verkeerd? We zaten hier soms met vijftien tot twintig mensen, maar er is nooit rottigheid uitgehaald. Opa's en oma's kwamen kijken, moe ders kwamen hamburgers breng en. We gebruikten een afvalcontai ner die we hadden opgevist uit de kreek en we hadden een afwate ringssysteem gemaakt. Het regen water kwam via de dakgoot in de regenton, van waaruit we de plan ten in de buurt water gaven." Op één ding zijn de jongens wel trots: „Dit is de eerste hut die niet door jongens is vernield, maar die door volwassenen is weggehaald." Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Eerste vakantieweek in het teken van spelletjes voor kinderen. SEROOSKERKE - In de eerste zomer- vakantieweek worden in Seroos- kerke de Summer Games 2008 ge houden. Het vierdaags sport- en spelevenement is bedoeld voor al le Veerse kinderen van acht tot en met vijftien jaar. Meedoen kost niets. Vooraf aanmelden hoeft ook niet. De spelen zijn van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.00 uur op het speelterrein De Zandput in Serooskerke. Tussen de middag is er pauze, zodat de kinderen hun boterhammen kunnen eten. De Games beginnen maandag met het thema Olympic Games. Er is levend tafelvoetbal, een bungee basket, een bibberspiraal, reuzen- mikado, sumo worstelen en er zijn workshops percussie. Op dinsdag 8 juli draait alles om de Pirates of the Caribbean. Er zijn piratenspelletjes, er is een pira- ten-glijhelling, unie hockey, schminken en workshops percus sie. Op woensdag 9 juli is het mot to Bump 8c Jump. Er staat een bungee trampoline en een cir cus-springkussen en er staan unie hockey en diverse andere spelletjes op het programma. Donderdag 10 juli wordt het EK-voetbal nog eens dunnetjes overgedaan. Er zijn voet balspelletjes in de Zwitserse en Oostenrijkse voetbalstadions. Er is onder meer gatengoal, dobbel steen schieten, een wedstrijdje 'Wie schiet het hardst?', stropdas schieten en voetbalgolf. VLISSINGEN - De politie Zeeland heeft in de nacht van donderdag op vrijdag rond een uur twee man nen aangehouden op de Prins Hendrikweg in Vlissingen. De twee aangehouden Vlissingers, 39 en 34 jaar oud, waren even daar voor door de bedrijfsleider van een horecagelegenheid in de Prins Hendrikweg buitengezet. Een van hen wilde in de gelegenheid een si garet roken. Ze reageerden verve lend toen dat hen door de bedrijfs leider werd verboden. Eenmaal buiten, trapten de Vlissingers de toegangsdeur weer open en be dreigden de bedrijfsleider. Een van de mannen verzette zich hevig tijdens zijn aanhouding en gaf een agent een elleboogstoot in het gezicht. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl Kloosterweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29