I Waarom kan het nu ineens wel? ZONBfG GEOPEND Brugman 5 VALCHERE J 39 25 Jongeren vieren komst mobiele skatebaan en hangplek Overvaller gaat er met sieraden vandoor Klokkenspel Het complete peloton in de Tour de France Zaterdag 5 juli 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Geen verbazing over toezegging, maar wél over het moment. VEERE - Ze hadden het wel ver wacht en toch zijn zowel voor- als tegenstanders verbaasd dat minis ter Eurlings alsnog met genoeg geld over de brug komt om de N57 helemaal aan te leggen. Want dat was er toch niet? En nu wel? En waarom heeft de minister dat dan niet eerder gezegd? „Het was te verwachten dat die jo ker zou worden ingezet. Anders denkt de Raad van State: 'Als er geen geld is voor die weg, wat zit ten we hier dan te doen'. Maar het is wel raar. In november is er geen geld en dan nu ineens weer wel. Het is allemaal politiek; ik word er zo moe van. Maar het betekent al lemaal niks. De rechter zal toch op argumenten voor of tegen de weg moeten beslissen", zegt loep Ver- groesen uit Serooskerke, die na mens Platform N57 en zijn eigen molen De Hoop al jaren strijdt te gen de komst van de nieuwe weg. Hij was gisteren tijdens de zitting van de Raad van State niet ver baasd over de plotselinge finan ciële toezegging namens de minis ter van Verkeer. Gedeputeerde Toi- ne Poppelaars ook niet, en toch weer wel. Vooral dat een ambte naar zegt dat twintig miljoen voor zo'n miljardenministerie 'peanuts' is. „Dat maakt de onderhandelin gen een stuk gemakkelijker." Poppelaars benadrukt wel dat fi nanciële zekerheid nog niet bete kent dat de weg er zeker komt. Eerst moet de Raad van State laten Ondanks de toezegging van de minister zijn voorstanders van de N57 sceptisch over de komst van de weg op Walcheren. Eerst zien, dan geloven, is het gevoel. weten of de nieuwe N57 op het grondgebied van Veere mag wor den aangelegd. Vergroesen: „Wat er ook gebeurt: ik heb gedaan wat ik kon om Walcheren deze weg te besparen." Hij hoopt nog dat het niet doorgaat, maar zegt na acht jaar strijd en vele rechtszittingen ook: „Die weg gaat er komen. Die mammoet van Rijkswaterstaat bul dert gewoon door." Als de minister meteen al zijn ver antwoordelijkheid had genomen, hadden we deze hele discussie nooit gehad, reageert wethouder Jan Bostelaar van de gemeente Veere. De toezegging van de minis ter noemt Bostelaar verheugend nieuws voor de voorstanders van de weg. „Maar ik ben wel be nieuwd naar het verhaal dat de mi nister daar bij heeft. Eerst zien, dan geloven." Voor Bostelaar is het daarom nog te vroeg om te jui chen. „We zullen eerst ook maar eens de uitspraak van de Raad van State afwachten." De Middelburgse verkeerswethou der Frank Streng feliciteert zijn buurgemeente 'van harte'. „Het is voor Walcheren zo ongelooflijk be langrijk dat die weg er komt. Nu maar hopen dat Eurlings zijn aan deel snel overmaakt." GRIJPSKERKE - Jongeren in Grijpskerke vieren uit bundig met de Veerse wethouder Jaap Melse de ingebruikname van de nieuwe mobiele hangplek en de mobiele skate-elementen. Daarop volgde nog een barbecue van de jeugd, samen met de ouderen van het dorp. Vandaag om 11.00 uur ont hult wethouder Melse de nieuwe mobiele skate baan in Zanddijk. De Koudekerkse jeugd komt dinsdag aan de beurt met de ingebruikname van een mobiele pannakooi. De mobiele jeugdvoorzie ningen gaan rouleren langs de Veerse dorpen. foto Ruben Oreel van 11.00 tot 17.00 uur Actie loopt t.'m 6 juli 2008. BIJ IEDERE KEUKEN OF BADKAMER: GRATIS BORETTI OUTDOOR KITCHEN T.W.V. 950,-' Goes Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst"* Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS dagen trekking 10 juli Hij valt gegarandeerd! Staatsloterij VLISSINGEN - Het was een kwestie van een paar seconden. Lang ge noeg, echter, om sieraden buit te maken en de eigenaresse van de ju welierzaak in de Scheldestraat in Vlissingen geschokt achter te la ten. De winkel was gisterochtend om 11.20 uur nog maar net open, toen een overvaller binnenstapte. Met bedreiging van een vuurwapen sommeerde hij de eigenaresse, die op dat moment alleen was, siera den af te geven. Dat deed ze. Hoeveel ze mist, weet ze nog niet. Wel weet ze dat de dader richting het Scheldeplein is gevlucht. De politie, die even later in de Schel destraat arriveerde, is achter hem aan gegaan en heeft alle mogelijke vluchtroutes afgezocht. Maar tever geefs: hij werd niet gevonden. Agenten hadden ondertussen ook de omgeving van de juwelierszaak afgezet met een rood/wit lint, om te voorkomen dat mensen sporen in de zaak zouden wissen. De tech nische recherche is nog lang bezig geweest, maar dat heeft niets opge leverd, net zomin als het buurton derzoek. Het gaat om een getinte man met een normaal postuur. Tip? redactie@pzc.nl In de gemeenteraad van het Vlaamse Temse vinden soms zeer verwarrende discussies plaats, zo wordt gemeld. „Burgemeester, uw klokkenspel is afgezaagd", voegde een vrouwe lijk raadslid de burgervader on langs toe. Die reageerde droog: „Absoluut niet! Ik heb het zojuist nog ge zien en er is géén stuk af." Voor de goede orde: het raadslid klaagde over de beiaard, die steeds weer hetzelfde deuntje speelt. Omwonenden zijn het beu en willen wat meer variatie. De burgemeester beloofde plech tig op zoek te gaan naar andere muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27