verspillen is zinloos. Nuon ts- I fV v:f£ i,-.: We staan er allemaal niet bij stil, maar elke dag, elk uur, elke minuut, gooien we geld weg. En niet zo'n klein beetje ook. Je kunt eigenlijk wel zeggen dat we het over de balk gooien. Met bakken tegelijk. Want in Nederland verspillen we gemiddeld bijna 30% van de energie. 30%. Vermorsen we, doen we niets mee, gooien we weg. Zonder dat we het in de gaten hebben. Wat kun je doen met 30%? Veel. Om een indruk te geven: je kunt er de hele Sahara mee verlichten. Dag en nacht, met meer dan 300 miljoen spaarlampen. Mooi misschien, maar wel een be >t;e zonde. Want al die energie is wel opgewekt, ingekocht, getrans porteerd, en niet in de laatste plaats betaald. Door ons allemaal. Wat kunnen we daar nou aan doen? Ook hier is het antwoord: veel. Om een voorbeeld te geven, een gloeilamp gebruikt 95% van haar energie voor warmte en maar 5% voor licht. 95% verspilling dus. Een simpele spaarlamp is veel efficiënter. Of neem onze huizen. Veel daarvan zijn slecht geïsoleerd, waardoor 35% van de warmte verdwijnt in de buitenlucht. En denk eens aan verouderde CV-ketels. Daarvan zijn er nog bijna 1,9 miljoen in Nederland. Ze verspillen zo'n 20% van het gasverbruik. Vervangen door een zuinige hoge rendementsketel is de oplossing. En zo is er nog veel meer. Wilt u ook minder energie verspillen? Nuon helpt u er graag bij. Met ideeën en oplossingen die u terugvindt op onze site en in de Nuon Energiewinkel. Dat varieert van spaarlampen en HR-ketels, tot en met Nuon vloer- en spouwmuurisolatie die we binnen één dag aanbrengen. Allemaal oplossingen die zichzelf op termijn terugbetalen. En direct bijdragen aan een beter milieu. Maar eerst wilt u wellicht weten wét u verspilt. En vooral: waar dat 'm in zit. Daarom is er de Nuon VerspiltingsCheck op www.nuon.nl. Klinkt een stuk zinvoller nietwaar? r.. www.nuon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24