Minister dicht gat N57 eerdandit? 'S RDKDOm Premier wil loonmatiging r gf§| Morgen Koopzondag Middelburg Mosselsector steunt comité tegen ontpoldering Zaterdag 5 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 157 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Zeeuwse overheden blij met belofte minister over miljoenentekort. den haag - Minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat is bereid te zorgen voor 20 miljoen euro extra om het gat te dichten dat ontstaat bij de aanleg van de N57 in Veere. Dit zei zijn vertegenwoordiger Henk Gierveld gisteren bij de Raad van State. Met zijn garantstelling hoopt de minister de Raad van State over de streep te trekken bij het geldig ver klaren van het bestemmingsplan Rijksweg N57 en rondweg Seroos- kerke. Door het tekort van 20 mil joen euro stond de financiële uit voerbaarheid van het bestem mingsplan op de tocht. Voor de Raad van State kon dat aanleiding zijn het bestemmingsplan voor de tweede keer onderuit te halen. Landsadvocaat Elisabeth Schippers en Gierveld blaakten dan ook van zelfverzekerdheid toen zij de Raad van State inlichtten over de finan ciële toezegging. „Maar Verkeer en Waterstaat gaat niet het hele be drag betalen. Ook gemeente en provincie moeten bijdragen", zei Gierveld. Niettemin heeft Eurlings gegarandeerd dat het geld op tafel komt. Dit strookt met recente besprekin gen, bevestigt gedeputeerde Toine Poppelaars van verkeer. De provin cie is bereid mee te betalen en ook de gemeente Veere heeft een 'sub stantieel bedrag' toegezegd. Wie hoeveel gaat betalen, is echter nog niet bekend. Het Platform N57, GroenLinks Veere en omwonenden hebben er geen vertrouwen in dat het gat wordt gedicht. „Ik hoor niets over Rijk, provincie en gemeente Veere gaan samen zorgen dat er alsnog 20 miljoen euro op tafel komt om de nieuwe N57 volle dig aan te leggen. een dekking. Het is allemaal nogal vaag", reageerde raadsman J. Dijk namens de tegenstanders. Maar volgens Gierveld stelt 20 miljoen voor het miljardenministerie Ver keer en Waterstaat niets voor. „Pea nuts, dat plukken we gewoon er gens vandaan." Het bestemmingsplan waarover de Raad van State moet beslissen heeft alleen betrekking op het ge deelte van de Rijksweg dat in de gemeente Veere komt te liggen. De Raad van State doet naar ver wachting binnen zes weken uit spraak. Het Middelburgse deel is al afgekaart. De aanleg daar is begon nen. den haag - Premier Jan Peter Bal kenende doet een beroep op vak bonden en werkgevers om loonstij gingen binnen de perken te hou den, nu het minder goed gaat met de internationale economie. Het kabinet wil per januari 2009 de btw van 19 naar 20 procent ver hogen om zo de verlaging van de werkloosheidspremie te kunnen betalen. Met een lagere WW-pre- mie houdt een werknemer meer loon over. Maar koopt hij spullen, dan is hij daar vanwege de hogere btw meer geld aan kwijt dan nu. De PvdA in de Tweede Kamer wil dat het kabinet voorlopig afziet van de btw-verhoging omdat de koopkracht van de mensen ver slechtert. Coalitiegenoot CDA eist dat de WW-premieverlaging door gaat. Het één kan echter niet zon der het ander, aldus minister Wou ter Bos van Financiën. Het kabinet beslist volgende maand. Hl Balkenende moet zich niet met lonen bemoeien reageer op www.pzc.nl Zonder vertrouwen personeel kan directie niet functioneren eens 95% oneens 5% aantal reacties: 392 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Geslaagd: 15; Beurs: 18; Economie: 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 36; Sport: 37 t/m 45; Bijlagen: Zomerkrant; Spec trum; Uit Thuis; Media met daar in Televisie: 52 t/m 55. Middelburg... is gezellig winkelen! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) tel 0118-606690 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Radioman Chapel dag voor Tour overleden hilversum - NOS-sportverslagge- ver Jacques Chapel, vooral bekend van zijn radiocommentaar in de Tour de France, is gisteren op 62-ja rige leeftijd overleden. Hij was al enige tijd ziek en verbleef in een hospice in Hilversum. Chapel versloeg 28 keer de Ronde van Frankrijk en was tien keer aan wezig bij de Olympische Spelen. Hij zou dit jaar voor de laatste keer verslag doen uit de Tour en nog eenmaal de Spelen coveren. Op 1 september wachtte zijn pensioen. pagina 37, 38 en 39: Tour de France Wegener zwicht voor druk redacties goes - Het omstreden bezuini gingsplan bij uitgeverij Wegener, waartoe ook de PZC behoort, is van tafel. Dat heeft de concernlei ding besloten na overleg met jour- nalistenbond NVJ. De redacties hadden gedreigd met acties als het plan niet werd ingetrokken. Er wordt voor t september een nieuw plan gemaakt door de Wegener-lei- ding, samen met (hoofd)redacties en de NVJ. Daarin is niet langer sprake van 395 tot 465 banen die worden geschrapt en van de rende mentseis van 20 procent. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 zie filmpje strand op www.PZC.NL Aoart katern perkpolder - Het actiecomité Red onze Polders heeft een bondgenoot gevonden in de mosselsector, die met de slogan 'Stop de groene leugen' de strijd heeft aangebonden tegen milieuorganisaties. Gisteren was er een 'volksvergadering' bij Perkpolder. De demonstranten riepen de Eerste Kamer op vast te houden aan de eis dat het onder water zetten van de Hedwigepolder uit het Scheldeverdrag met Vlaanderen wordt gehaald. pagina 31'Eerste Kamer, houdt voet bij stuk' foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1