m OVERKAP DE TUIN E GOOI DE PARASOL WEG 39 wonen wonen@wegener.nl 024-3650509 In een enkele tuin bevindt zich zelfs een volwaardig fornuis. Dat vergt wel aanpassing. Het buiten- meubilair is bestand tegen weersin vloeden, mooier wordt het er na enkele regenbuien niet op. Een een voudige, uitschuifbare parasol en een zonnescherm volstaan. Een partytent is handig, maar niet meer van deze tijd. Hoewel? Het Coolfit Zonwering Pa viljoen Excellent heeft er wel iets van weg. Net als de partytent be staat het bescheiden bouwwerk uit vier staanders met daarop een dak. Het grote verschil is de prijs. Is een partytent voor enkele tientjes ver krijgbaar, het houten paviljoen van producent Hillhout kost 699 euro. Voor dat bedrag heeft u wel een stevige overkapping, die flexibel is. Het dak is gemaakt van een harmo nica schaduwdoek (Nesling) dat met een katrol simpel open- en dichtgeschoven kan worden. Is het dak open, dan heeft de zon vrij spel. Is het dicht, dan beschermt het tegen zon en regen. Het voor deel van het systeem is bovendien dat het in alle hoeken van de tuin een plek kan krijgen. Dat geldt niet voor de terras- of bal konoverkapping die Livium Creati ve Louvres uit Oldenzaal op de markt brengt. Eigenaar Dolf van den Maagdenberg pikte het sys teem in Nieuw-Zeeland op. „Daar zie je dergelijke overkappingen heel veel. Bij mensen thuis, bij ca fés en restaurants." Omdat hij het product hier nog niet tegenkwam, zag hij er handel in. „Ik sprak in Nederland met ar chitecten. Die waren enthousiast, dus besloot ik ze te importeren." Een jaar later blijkt zijn gelijk. Hij verkocht al tientallen exemplaren- van het product dat het midden houdt tussen zonnescherm en ser re. „Dit is een permanente con structie die echt bij de woning hoort." In de meeste gevallen is een bouwvergunning nodig. De importeur noemt het een per fect product voor het Nederlands klimaat. De elektrisch aangedreven aluminium louvres kunnen 180 gra den draaien, zodat de overkapping open of dicht kan. Gesloten is het ook waterdicht. Maar goedkoop is het niet. Een vierkante meter kost zo'n 650 euro. www.nesling.nl www.hillhout.nl www.livium.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Foto's met de klok mee: 1 (boven). De terrasoverkapping beschermt tegen weer en wind. 2. Het Coolfit Zonwe ring Paviljoen Excellent met geslo ten dak. 3. Met open dak laat het pa viljoen van Hillhout de zon gewoon door. 4. De louvredaken van Livium kunnen ook op het balkon worden toegepast. foto's GPD PZC Zaterdag 5 juli 2008 Glossy zet mogelijkheid op groen wonen op rij Groen is hip, maar het is geen hype. Met die woorden omschrijft uitge ver Yves Gijrath de 'groene revolu tie' die momenteel gaande is. De man achter tijdschriften als JFK, Jackie en Miljonair Magazine en or ganisator van de Miljonair Fair komt daarom met een nieuw tijdschrift: Green.2. Het bevat artikelen over on der meer groen wonen, wordt op ge recycled papier gedrukt en ver schijnt in een oplage van 60.000. www.green2.nl Bespaar meters met compact afvalsysteem We maken in de keuken veel meters om afval kwijt te raken. Maar er zijn afvalsystemen voor onder het keu kenblad: altijd binnen handbereik. Producent Franke breidt het aanbod uit met Cube, een compact afvalsys teem dat op de bodem van de kast geïnstalleerd kan worden. De uit schuifbare afvalbakken zijn er in drie maten die met elkaar gecombi neerd kunnen worden: 10, 30 en 40 centimeter breed. Vanaf 70 euro. www.franke.nl Bergruimte genoeg op een krappe badkamer De meeste Nederlandse badkamers zijn nogal krap bemeten. Dat vraagt om slimme opbergoplossingen. Een handig plekje om spullen weg te stoppen, is de loze ruimte onder de wastafel. Poducent Keramag brengt nu voor de wastafels Cleo en Mango een zogenaamde 'boxette' op de markt. Deze onttrekt de doorgaans nogal lelijke leidingen aan het oog en biedt tegelijkertijd de nodige op bergruimte. SI www.keramag.com foto GPD Een kroonluchter met vergulde ballen Stijgende bellen in een glas cham pagne: voor ontwerper Edward van Vliet dé inspiratie voor de 'Royal Bombombola', een kroonluchter van 127 centimeter doorsnede en 142 centimeter hoog. De lamp heeft ver gulde ballen, waarvan de grootste een diameter van 32 centimeter heeft. Het licht van de lampjes re flecteert in de bollen. De kroonluch ter is verkrijgbaar via lampenprodu cent Quasar vanaf 19.050 euro. www.quasar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 145