IS IE ECHT DOOD 31 reizen Heimwee TV Dagje uitdagje thuis Vraag Antwoord Hoe voorkom ik woekeren van klimop u reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 5 juli 2008 vliegen minder snel en passen be ter door het roostertje. Nadeel: Je kunt er niet mee tegen een muur slaan. En geroosterde vlieg stinkt. Na een dag viel het bat terijendekseltje van het handvat af Te koop bij: Blokker, Leenbakker. Kost: 2,49 euro (zonder batterijen) Wat kun je er nog meer mee: Ook geschikt om belagers van je af te houden. Dat stroomstootje doet echt wel zeer. Waardering: De leren Beschrijf'm eens: Een vierkante, leren lap met gaat jes aan een stevig stuk gedraaide ijzerdraad. Hoe werkt het: Hetzelfde als die van plastic. Alleen geeft deze een vollere, meer nadrukkelijke mep. Voordeel: Als je er een vlieg goed mee raakt, is hij er gegaran deerd geweest. Ook geschikt om je frustraties mee bot te vieren. 0. De opgerolde krant Beschrijf'm eens: Een pakket pa pier vol interessante artikelen, nieuws, informatie en vermaak, rij kelijk geillustreerd met foto's en te keningen. Valt dagelijks voor zeven uur op uw deurmat. Hoe werkt het: Neem de krant (of tijdschrift, die zijn ook geschikt), rol 'm op tot je een stevig slagvoor- werp hebt en sla de vlieg dood. Voordeel: Er ligt er altijd wel een voor het grijpen. Nadeel: Vliegen die tot pulp geslagen zijn, maken vieze vlekken. Dit gaat ten koste van de leesbaarheid van de krant. Ook kan een versgedrukt exem plaar inktvlekken achterlaten op een witte muur. Te koop bij: Iedere dag in de bus of in de losse verkoop. Kost: Hangt af van het abonne ment. Wat kun je er nog meer mee: Ook interessant als nieuwsbrenger en informatief medium. En je kunt dig. En je kunt de dode vlieg er er vis in verpakken. Al kun je dat niet zo goed mee vervoeren, j J beter niet doen als je er net een Te koop bij: Nog niet in Ne- V vlieg mee doodgeslagen hebt. derland gezien. Dit exemplaar komt uit Nieuw-Zeeland. Een han dige moeder maakt 'm zo na. Kost: Slechts een paar dollar (als je de kosten van het vliegticket niet meetelt). Wat kun je er nog meer mee: Gas ten die een koekje te veel pakken, geef je er een be schaafde pets mee op hun vingers. Waarde ring: Kost: 1,49 euro (4 rolletjes) Wat kun je er nog meer mee: Is niet heel multifunc tioneel. Suggesties? Waardering: Het pistooltje Beschrijf'm eens: Een plas tic pistooltje met aan het eind van de loop een platte, plastic schijf. Hoe werkt het: Lokaliseer de vlieg, richt met het pis tooltje en schiet. Het schijfje plet de vlieg in het voorbij gaan. Dankzij een touwtje is het schijfje eenvoudig terug te halen en in stelling te brengen voor het volgende slachtoffer. Voor een demon stratie zie: youtu- be.com/watch?v=GQxFw7L3EHo Voordeel: Vooral geschikt voor gro te hoogtes. Vliegen zijn ook op het plafond niet meer veilig. Je hoeft je bed niet uit om die mug te doden. Nadeel: Werkt minder goed op een zachte ondergrond. En wel Waardering: (als vliegenmep per dan, hè) De plakkerige Beschrijf'm eens: een klein rolle tje van karton met een dekseltje waarin een punaise gedrukt zit. In het rolletje zit een lange strook glad papier, gedrenkt in een plakkerig, stinkend goedje. Hoe werkt het: Verwarm het rolle tje door het even in je handen te houden. Trek de strook met plak- lint uit het rolletje en bevestig het geheel aan het plafond. Verder doe je niets. De vliegen vangen zichzelf Is de plakstrip vol, dan weg ermee. Voordeel: Alleen maar even ophan gen en klaar is Kees. Ie hebt er geen omkijken meer naar. En je vangt er zelfs de kleinste fruitvliegjes mee. Nadeel: Het ziet er nogal onsmake lijk uit. Hang de strip hoog genoeg. Hij vangt namelijk ook haren. Te koop bij: Kruidvat goed mikken. Op meer dan een hal ve meter afstand wordt de trefkans steeds kleiner. Te koop bij: www.amazingflygun.com Kost: 5,85 euro (inclusief verzend kosten) Wat kun je er nog meer mee: Leuk vermaak voor een regenachti ge middag. Stapel plastic bekertjes op elkaar en schiet ze om. Maak er een competitie van. Waardering: (extra zonnetje voor originaliteit) foto ANP In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht, die de geur van nostalgie ademen. Deze week: In de Vlaamsche Pot. ledereen die genoeg heeft van de ranzige grappen van kale nicht Geer en poedelnicht Gordon kan tegenwoordig voor een grijpstuiver de serie In de Vlaamsche Pot op dvd aanschaffen. Een comedy waar we begin jaren negentig nog voor thuisbleven. En dat is voor een Nederlandse tv-serie vrij bijzonder. Twee nichten (Serge Henri Valcke en Edwin de Vries), een lekker ding (Susan Visser) en een gesjeesde student (Frans van Deur- sen) gesitueerd in een restaurant/eetcafé ergens in Amsterdam. Is dat leuk? Ja, dat is vrij leuk. Oké, oké, nog niet zo leuk als Fawlty Towers dat zich ook in een horecagelegenheid afspeelde, maar voor Nederlandse begrippen was In de Vlaamsche Pot pri ma vermaak. Het was in een tijd dat homoseksualiteit weliswaar een bekend fenomeen was, maar daar pikante grappen over ma ken, bleek in 1990 nog best gewaagd. Veronica - toen nog ge woon mét omroepster- vond het wel passen bij hun 'jong, snel en wild'-imago en nam de gok. Al waren de nichtengrappen best braaf. Het bleef bij schalkse grapjes en af en toe een kneep je in de bil. De serie bleef tot 1994 op de buis. Iedere aflevering verliep volgens min of meer hetzelfde stra mien: kok Luciën en zijn vriend, bedrijfsleider Karei, ruziën over iets nichterigs (interieur, tafelschikking, menukeuze) en maken het vervolgens in bed weer goed. Op de achtergrond probeert student/ober Frits ('Momenteel studeer ik een taal, geloof ik') wanhopig het knappe keukenhulpje Dirkje óók in bed te krijgen. En net zoals in Popeye Brutus Olijfje nooit krijgt, lukt het Frits ondanks al zijn gladde praatjes niet om met Dirkje lichaamssap pen uit te wisselen. Het was dit vertrouwde anker waar In de Vlaamsche Pot op dreef. Toen na een paar seizoenen Karei (Edwin de Vries) en Dirkje (Susan Visser) de serie de rug toe keerden, verloor In de Vlaamsche Pot haar smaakmakers en viel het nauwelijks nog te pruimen. Wie de eerste twee seizoenen van In de Vlaamsche Pot voor een tientje op de kop kan tikken, moet dat zeker doen. Al is de aan kleding die achttien jaar terug kennelijk heel hip was, wel even schrikken. Pistachegroene en roze decors, de kapsels van Vanilla Ice en een giletje met pianoprint. Nee, smaak hadden ze In de Vlaamsche Pot niet. Wat een geluk dat we er nooit hebben gege ten. Ivar Hoekstra Een dagje naar het strand. Niet om te badderen, maar om te genieten van kunstige zandsculpturen. Komende maand is de gemeente Noordwijk voor het eerst gastvrouw van het European Sand Sculp tures Festival. Op 13 juli beginnen professionele zandkunstenaars op de koningin Wilhelmina Boule vard in Noordwijk aan de meer dan levensgrote zandfiguren, geïnspireerd op het thema Disney. 18 juli is het werk klaar. De sculpturen zijn tot en met 10 augustus te bewonderen. Neem voor de ze kerheid wel je zwemkleding en een handdoekje mee. Voor als de zon schijnt. Nog geen genoeg van de zee, maar regent het bui ten pijpenstelen, dan is het Sealife dvd bordspel een uitkomst. Dit is niet zomaar een bordspel. Op de twee bijgeleverde dvd's duik je onder water en zie je de mooiste vissen en koralen. Hoe dieper je gaat, hoe meer je ziet. Beantwoord de vragen op de dvd en verdien 'spotting' kaarten. Wie het eerst alle dieren verzamelt, wint. Het spel is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar en kost 39,95 euro. Ghostbusters is al bijna een kwart eeuw oud, maar blijft gewoon leuk. Ga er dus maar lekker voor zitten. Maandagavond, RTL 7, 20.30 uur. Na het EK voetbal en Wimbledon, is nu dagelijks de Tour de France op televisie en straks natuurlijk de Olympische Spelen in Peking. Sportliefhebbers kunnen al een beetje op temperatuur komen met de Olympische verzen van Ivo de Wijs en Theo Da- nes. Zij hebben bijna alle Olympische sporten in speelse rijmen neergezet. De dichters rijmen ook gretig op trainers, toeschouwers en verboden mid delen. Soms spits, ook wel eens melig. Zo schrijft Danes in Geëmmer van een zwemmer: 'Ik win nooit eens een plak. Ik krijg nooit eens gebak. Bah! Wan neer ik de uitslag verneem. Is het altijd weer zwem merseczeem.' Olympische verzen wordt uitgegeven door Nijgh Van Ditmar en kost 14,90 euro. Kun je nu al geen sport meer zien, deel dan je irri tatie met andere sporthaters op www.mijnirrita- tie.org. Andere irritaties mogen ook. Zit je op een mooie zomeravond lekker buiten, kun je door de woekerende klimop amper je koele glas bier op tafel nog terugvinden. Het enige wat je ziet, zijn die treurigmakende, vieze 'plakwortels' aan de gevel van je huis. Dat is misschien een iets te bar scenario, maar M. van der Heide heeft wel de gelijk last van amper te beteugelen klimopgroei. Erfenis van de vorige bewoners, waarmee Van der Heide nog niet heeft afgerekend. „Klimop kun je het beste snoeien in maart of april", adviseert tuinexpert Romke van de Kaa. „in juni of juli kan ook, al is dat wat onorthodox. In herfst en winter moet de klimop echter absoluut met rust worden gelaten." Daar kan Van der Heide vast mee aan de slag. Maar wat te doen aan al die 'plakworteltjes' aan de gevel van het huis? Is er wellicht een milieuvriendelijk middel om die te verwijde ren? „Jazeker", weet Romke van de Kaa. „Hogedrukspuiten en staalborstels. Maar wie een beetje geduld heeft, hoeft he lemaal niets te doen. Hechtwortels verteren en verdwijnen vanzelf." Zodat Van der Heide mettertijd weer een koel glas bier kan drinken. Mét uitzicht op zijn smetteloze huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 137