Strand Walcheren: Dishoek Westduin Zaterdag 5 juli 2008 Betekenis van de vlaggen op strand Baden en zwemmen verboden Drijfvoorwerpen verboden Kind gevonden Baden en zwemmen toegestaan door Kim van Zweeden Aan de zuid-kust van Wal cheren ligt het strand van Dishoek. Bij duinover gang Westduin is het gemakkelijk parkeren. Achter het hotel ligt een groot parkeerterrein. Per uur be dragen de kosten 70 cent, voor een hele dag 4 euro. Vanaf hier is het slechts vijf minuten lopen naar het strand. Via het stenen pad, dat onder een flinke laag zand ligt, is het strand te bereiken. Maar ook aan de mensen die wat slechter ter been zijn is gedacht. Bij de verderop gelegen duinover gang Galgenwei ligt een brede weg waar met gehuurde strandrol- stoelen van de VW de overgang kan worden getrotseerd. De hoge duinen die het eiland beschermen mogen niet worden betreden. Wel loopt er een pad bovenlangs waarover gewandeld kan worden. Eenmaal aangekomen op het strand is verveling niet nodig. Bijna het hele jaar is vliegeren, sur fen, paardrijden en kamperen toe gestaan. Er mag zelfs open vuur worden gemaakt en met motorbo ten worden gevaren. Verder orga niseren de strandpaviljoens regel matig barbecues en sportactivitei ten. Elke twee weken wordt de waterkwaliteit bij het strand ge controleerd en geven de vlaggen de zwemveiligheid van het water aan. Je kunt dus altijd goed geïn formeerd een duik nemen. Mocht er toch iets misgaan, dan is er in de hoogseizoenweken bij goed weer strandwachtpost Duinstrand geopend. Openbare toiletten zijn er niet te vinden, de meeste bezoe kers doen hun behoefte bij het na burige strandpaviljoen, waar het ondanks de drukte wel schoon is. Hier kun je ook terecht voor een hapje en een drankje (vanaf 1,85) euro. Ook aan de kinderen is ge dacht, onder aan de duinen tussen de duinovergangen, staan speeltoe stellen. Op het strand zelf zijn de 'verdwaalpalen' met dierenfiguur en legionella-vrije douche, niet te missen. De kustlijn is verder erg schoon en er staan veel afvalbak ken. Degenen die niet meer weg te slaan zijn, kunnen stoelen, para sols en slaaphuisjes te huren. Baden en zwemmen gevaarlijk Kinderen spelen op het piratenschip van 'de Piraat'. Het strand van Dishoek met op de achtergrond de slaaphuisjes. foto Lex de Meester Dishoek (Westduin) parkeergelegenheid toiletten toegankelijkheid strand veiligheid strandtent schoon strand sportfaciliteiten huurmogelijkheden kindervoorzieningen onvoldoende matig voldoende uitstekend Strandtest De zomerkrantredactie heeft op één dag vier stranden in Zeeland met elkaar vergeleken. Op basis daarvan zijn de zonnen uitgedeeld. PZC Felix Binicewicz bron- Zomerkrantredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105