Buitenland Europa wil af van pardons voor illegalen Schokkende dubbele moord op Franse studenten in Londen KRAS.NL m Dertig gewonden bij treinbotsing in België BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Vrijdag 4 juli 2008 7 Steun voor Frans voorstel voor beter immigratiebeleid. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De EU-landen willen geen generaal pardon meer voor il legale immigranten of afgewezen asielzoekers. De Europese minis ters van Justitie zullen zich volgen de week in Cannes buigen over een Frans voorstel om hierover af spraken te maken. Vrijwel alle lidstaten lijken ermee te kunnen instemmen. Alleen in uitzonderlijke gevallen en onder strikte voorwaarden zou een gene raal pardon nog moeten kunnen. De maatregel maakt deel uit van het Franse pakket voorstellen voor een beter Europees immigratiebe leid. De Franse president Nicolas Sarkozy heeft dit tot een van de speerpunten gemaakt van zijn EU-voorzitterschap, dat tot eind dit jaar duurt. In het pakket wordt een aantal al door de Europese Commissie gedane voorstellen ge combineerd. De EU-regeringslei- ders moeten er op hun topconfe rentie in oktober over beslissen. Diverse EU-landen hebben de laat ste jaren honderdduizenden illega le immigranten een generaal par don verleend. Spanje 'regulariseer- De meeste EU-lidstaten staan achter het Franse voorstel om alleen nog bij in uitzonderlijke gevallen een generaal pardon te verlenen aan illegalen. de' zo in 2005 nog bijna 700.000 il legalen. Een paar jaar eerder had Italië hetzelfde gedaan met 600.000 illegalen, en ook België, Duitsland en Nederland (de 26.000 uitgeprocedeerde asielzoe kers) hebben tienduizenden men sen via een generaal pardon defini tief toegelaten. Telkens werd daarbij gezegd dat het 'eens maar nooit meer' was, maar de Fransen hebben daar ken nelijk weinig vertrouwen in. Daar om willen zij nu dat de regerings leiders afspreken dat 'algemene re- gularisaties' niet meer voorkomen, tenzij in bijzondere situaties. Nage noeg alle landen zijn het daar over eens; alleen Spanje maakt nog be zwaren. Mocht een land toch willen over gaan tot een generaal pardon, dan zou daarover eerst overleg met de andere EU-lidstaten moeten plaats vinden. Wie eenmaal officieel tot één EU-land is toegelaten, mag zich daarna immers vrijelijk in de hele EU bewegen. Een generaal pardon van honderdduizenden il legalen kan zo dus ook andere lan den met een probleem opzadelen. In het Franse pakket worden ook voorstellen gedaan voor bevorde ring van de legale immigratie, zo als die van veelgevraagde werkne mers. Daarbij hoort ook het oudere voor stel om werkgevers die illegalen in dienst nemen te bestraffen. Ook worden nieuwe afspraken ge maakt voor betere grenscontroles en nauwere samenwerking bij de uitvoering van het asielbeleid. LUIK - Bij een botsing tussen een passagierstrein en een vrachttrein zijn gisteren in België dertig mensen ge wond geraakt. Zes van hen zijn in het ziekenhuis opge nomen. Het ongeluk gebeurde 's ochtends bij Luik. Alle gewonden zaten in de passagierstrein, die van Luik op weg was naar Namen. In de trein zaten vijftig mensen. Waardoor de treinen op elkaar reden is nog niet duide lijk. foto Michel Krakowski/EPA Jonge mannen zij'n in totaal 250 keer gestoken en daarna verbrand. LONDEN - Twee Franse studenten die zondag dood werden aangetrof fen in een afgebrand appartement in Londen blijken op gruwelijke wijze te zijn vermoord. De studen ten werden tientallen keren in het hoofd, de nek en de borst gesto ken, waarna brand werd gesticht. Dat blijkt uit details die de Lon- dense politie gisteren bekendmaak te. Londen is de afgelopen weken op geschrikt door een reeks steekpar tijen. Steeds waren jongeren het slachtoffer, met als resultaat veel getob over het verval van de jeugd. Maar de moord op de Fransen past niet goed in deze reeks, om dat de moord zo gruwelijk was en omdat de slachtoffers buitenlan ders zijn. De politie kreeg zondagavond de melding binnen dat er brand was uitgebroken in een klein apparte ment in het zuidoosten van Lon den. Toen de brand was geblust, werden de lichamen van twee jon gemannen gevonden. Het bleek te gaan om de Franse studenten bio mechanica Laurent Bonomo en Gabriel Ferez, beiden 23 jaar. De twee waren vastgebonden en had den een prop in hun mond. De autopsie, die woensdag werd af gerond, wees uit dat Ferez bijna vijftig keer was gestoken, terwijl het lichaam van Bonomo bijna tweehonderd steekwonden ver toonde. De politie tast volledig in het duis ter over het motief voor de moord en heeft geen idee wie de dader zou kunnen zijn. De twee goede vrienden hadden geen strafblad en waren geliefd bij hun medestu denten. Dit mag u beslist niet missen! KRAS.NL heeft wegens groot succes, extra kamers kunnen bemachtigen in NH Trier. Een heerlijke 4-daagse autovakantie boekt u nü al vanaf slechts 89, inclusief ontbijt! Gaat u mee genieten in deze prachtige streek? TRIER Trier is vermoedelijk de oudste stad van Duitsland, wat deze markante stad langs de Moezel zeer bezienswaardig maakt. Trier en omgeving is bekend om haar gastvrije bevolking, natuurschoon, rijke historie en cultuur. Wat dacht u bijvoorbeeld van de authentieke stadspoort Porta Nigra, de vele Romeinse bouwwerken, de gezellige Hauptmarkt, het Romeinse amfitheater en de Basilika? In Trier kunt u daarnaast gezellig winkelen, ronddwalen door de schilderachtige straatjes of neerstrijken in één van de uitstekende restaurants. Trier is tevens een ideaal uitgangspunt voor diverse uitstapjes. Wat dacht u bijvoorbeeld van een bezoek aan buurland Luxemburg waar u o.a. de prachtige steden Vianden en Echternach kunt bekijken? Kortom, u zult zich in deze mooie streek niet vervelen! NH TRIER Het comfortabele 3-sterren NH Trier ligt direct aan de Moezel, op slechts 5 minuten rijden van het historische Trier. Het treinstation ligt op slechts 10 autominuten van het hotel. Het hotel beschikt o.a. over een grote entree met receptie, lift, lounge, restaurant en een bar. Bovendien kunt u in het hotel gebruik maken van het overdekte zwembad, sauna en solarium 2 p.p.) Bij het hotel kunt u uw auto gratis parkeren en is er een gratis fietsenstalling. Uw kamer is o.a. voorzien van een bad of douche, toilet, haardroger, telefoon, tv en kluisje. INCLUSIEF: verblijf in NH Trier, in een 2-per- soonskamer, met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma. en vr. van 11/7 f/rn 27/10 4 dagen 5 dagen 8 dagen Juli v.a. €89 v.a. 109 v.a. €155 Augustus v.a. €89 v.a. €109 v.a. €155 September v.a. €89 v.a. 109 v.a. €155 Oktober v.a. €89 v.a. 99 v.a. €155 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/17629 waarom zou je verder zoeken 15 cpm /iTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7