Vlamingen stonden aan Zeeland Campagne voor stadscentrum Terneuzen Zadelpijn? nazomerfestival.nl VOORV€RKOOP GCSTRRT! profil: zeeland 26augt/mósept2008 Baby Eis: twee jaar voor overval op supermarkt Wij maken met de popometer een afdruk van de zitbeenderen en geven u dan zadeladvies van SQ-Lab Zadels Vele problemen lossen wij hiermee op! Tijdelijke omleiding fietsers op weg N252 Sas van Gent-Sluiskil 26 Vrijdag 4 juli 2008 PZCZ Woonstichting Clavis prijst appartementen en huizen aan. door Wout Bareman terneuzen - De woonstichting Clavis in Terneuzen begint direct na de zomervakantie een promo tiecampagne voor de verkoop en verhuur van enkele tientallen hui zen en appartementen in de Korte Kerkstraat en directe omgeving. Binnenkort gaat de eerste paal voor de nieuwbouw in het oude stadscentrum de grond in. Maar de belangstelling voor de wonin gen valt tegen. De campagne moet daarin verandering brengen. Clavis-directeur Robert de Ridder: „We wisten vooraf dat we met dit project risico's namen. Het heeft al les te maken met het imago van dit stukje binnenstad. De nieuw bouw in bijvoorbeeld de Arsenaal straat, elders in het centrum, lever de geen enkel probleem op; daar was al direct flinke belangstelling voor." De Ridder, die de afgelopen maan den van harte meewerkte aan de totstandkoming van de Binnen stadsvisie Terneuzen, weet zeker dat nieuwe impulsen het imago van het stadscentrum zullen verhe lp Clavis-directeur Robert de Rid- der verwacht toename van be langstelling voor wonen in bin nenstad, zodra het imago door bouwprojecten is opgekrikt. zeeuws||i!32222 Dimitri van twee jaar is met zijn moeder in de plaatselijk super markt als ze een hoogzwangere dorpsgenote tegenkomen. De kleine man staat met grote ogen naar de enorme buik te kij ken. je ziet hem denken: hier moet iets bijzonders aan de hand zijn. Vragend kijk hij vervolgens zijn teren. Daarbij kijkt hij in de eerste plaats naar de plannen voor de Kop van de Noordstraat en omge ving. „In september lanceert de projectontwikkelaar daarvoor een ambitieus plan, waarin wij partici peren. De appartementen in dat project zijn gericht op een ander marktsegment, zeg maar voor de middenklasse. Het is goed dat er nu eindelijk vaart achter dat plan zit. Het kan het hele centrum in één klap opwaarderen." Clavis heeft daar - met 172 wonin gen in de binnenstad - alle belang bij. Wat de invulling van de plan nen voor Nieuwstraat-zuid betreft, houdt De Ridder nog even een slag om de arm. Er wordt gedacht aan een zogenoemde dienstenbou levard, in combinatie met apparte menten. De inbreng van Clavis is mede af hankelijk van het eindresultaat van het project Korte Kerkstraat- Nieuwdiepstraat-Dijkstraat. „Ik ben het helemaal eens met de conclusie in de Binnenstadsvisie dat alle belanghebbenden, alle be trokken partijen er nu samen de schouders onder moeten zetten. Als komend najaar het plan van aanpak op tafel ligt, worden met al die partijen ook prestatiecontrac ten afgesloten. Dat is prima. Want het is goed dat iedereen meepraat, maar het is nog beter dat er sluiten de afspraken worden gemaakt over de daadwerkelijke aanpak", verklaart De Ridder. Wij zijn daar al volop mee bezig." Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl moeder aan. „Kijk Dimitri", legt moeder gedul dig uit aan haar zoontje. „Die me vrouw heeft zo'n dikke buik omdat er een baby in zit." Die verklaring maakt het mysterie voor het jonge ventje alleen nog maar groter. „Baby in de buik? Mevrouw baby opgegeten?" Buitencentrum 't Jagertje in Hulst bestaat een halve eeuw. door Harold de Puysseleijr hulst - Buitencentrum 't Jagertje in Hulst bestaat dinsdag 15 juli een halve eeuw. Oud-Bruggeling Her man Verwaetermeulen (77) was betrokken bij de aankoop van het buitencentrum als jeugdkamp, 't Jagertje is nu het onderkomen van de Hulster scouting. Ter gelegenheid van het jubileum haalt hij herinneringen op aan de periode waarin 't Jagertje ont stond: 'uit een uniek samenwer kingsverband tussen Zeeuws- Vlaams en Belgisch jeugdwerk'. De tijd waarin Verwaetermeulen als West-Vlaams studentenleider meehielp 't Jagertje mogelijk te ma ken, heeft voor hem sowieso een extra dimensie: hij leerde zijn echt genote Nel de Potter, voormalig gidsenleidster uit Sint lansteen, kennen. Daarnaast groeide uit de Vlaamse groep volgens hem de Vlaamse Kamphuiscentrale CJT, met ruim achtduizend bedden in ruim 120 jeugdcentra in Vlaande ren inmiddels de grootste so ciaal-toeristische dienst in België. middelburg - Toen op 22 januari een man met een capuchon over het hoofd en een sjaal voor zijn mond de supermarkt in Koewacht binnenstapte, dacht een oudere vrouw dat hij verkouden was. Het was echter een overval. Gisteren hoorde de man, een 31-jarige Hul stenaar, voor die overval en enkele winkeldiefstallen een gevangenis straf van twee jaar (waarvan zes maanden voorwaardelijk) tegen zich eisen. Van de overval herinnerde de man zich nauwelijks iets. De eigenares se van de supermarkt wel. Hij had met een mes gedreigd en haar ge dwongen de kassa te openen. Met vijfhonderd euro had hij de win kel verlaten en was met een gesto len auto weggejakkerd. Nog steeds kampt de eigenaresse met psychi sche problemen. „De mensen in Koewacht weten nu dat het hen ook kan overkomen en daar bent u verantwoordelijk voor", stelde of ficier van justitie, W. Smeenk, vast. 4 Uitspraak 16 juli De godsdienstleraar in ruste heeft amusante anekdotes over de wor dingsgeschiedenis van het Hulster buitencentrum. „Rond 1956 wilde vooral het West-Vlaamse jeugd werk graag naar Nederland. Dat wilde de jeugdgroepen in staat stel len 'beneden het water', naar Zeeuws-Vlaanderen, op kamp te komen om contacten te leggen. Onder andere om mooi Neder lands te leren spreken naast het West-Vlaamse dialect." Als onervaren Belgische groepslei der van studentenbeweging KSA werd hij in uniform naar het Zeeuwse provinciebestuur in Mid delburg gestuurd om daar de mo gelijkheden van jeugdkampen in Zeeuws-Vlaanderen te onderzoe ken. „Dat bezoek werd met de no dige argwaan bekeken door de pro vincie-ambtenaar die in deftig zwart voor mij verscheen", aldus Verwaetermeulen. „De ambtenaar was bang dat ik door het Belgische ministerie van Buitenlandse Za ken was gestuurd om de annexatie van Zeeuws-Vlaanderen voor te be reiden", zegt hij met een brede lach. Pas later ontdekte Verwaeter meulen dat die vrees voortkwam uit een brief van de toenmalige Binnenlandse Veiligheids Dienst gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0.45 p/g) sas van gent - De provincie werkt van maandag 7 tot donder dag 17 juli aan het fietspad langs de weg N252 Sas van Gent-Sluiskil (Westkade). Het gaat om het stuk tussen de bebouwde kom van Sas van Gent en de Mercuriusstraat-Ei- landstraat. Tijdens de uitvoering van het gedeelte tussen de Twee- kwartsweg en de Mercuriusstraat, worden de (brom)fietsers omge- aan de provincies. Daarin stond dat 'elke méér dan gewone aan dacht van Belgische zijde voor de voor annexatie in aanmerking ko mende gebieden, onmiddellijk aan de Binnenlandse Veiligheid moest worden gemeld'. Dankzij oud-wet houder Stolte en verkennersleider Jo de Maat werden de contacten gelegd en een eerste proefkamp in 1957 in het Janseniuslyceum werd een geweldig succes. Met Piet Brand vormden de stu denten de eerste graafploeg die de Keldermanspoort moesten bloot leggen. Een historisch wallenspel met de verkenners haalde de pers in Zeeland en Brabant. Voortbor durend op dat succes wilde de West-Vlaamse studentenbeweging uitwisseling mogelijk maken voor alle kamperende groepen. „De Hulster Verkennerij, geholpen door de Gidsen van Sint lansteen, en de Bavobond uit Brugge, pro beerden met alle middelen om de bivak- en kampeermogelijkheden in en rond Hulst uit te bouwen, onder meer met oud-legermate- riaal van de Nationale Dienst voor de Jeugd in Brussel. Het initiatief werd door de Belgische overheid erkend als 'opvoedend jeugdwerk' na bezoek van hoge ambtenaren." 'Zeeuws provinciebestuur was bang voor een annexatie door België' Een akkoord tussen de Hulster ver kennerij en de Vlaamse werkgroep legde vervolgens de basis voor de financiering van de aankoop van speeltuin De Nachtegaal op het ter rein aan de Zoutestraat waar 't Ja gertje gestalte kreeg; tien jaar lang zouden de Belgische jeugdkampen huur betalen en aankopen doen bij de Hulsterse ontleners: de plaat selijke bakker, slager en kruidenier. Het eerste zomerkamp op 't Jager tje begon op 15 juli 1958 met een groep uit Poperinge. Liefst 1642 the mulll-uUUty company leid via de Sint Albertstraat, Drie- kwartsweg, Martinastraat en de Langeweg. Om het werk aan het fietspad uit te voeren, wordt één weghelft afgesloten en wordt het verkeer met behulp van verkeers lichten over de andere weghelft ge leid. De werkzaamheden aan het fietspad bestaan uit het uitvoeren van reparaties en het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag. ist de fietsspecialist bredestraat 5 en 12-14 oostburg tel. (0117) 452338 www.profilecornelis.nl e-mail: corn@zeelandnet.nl Herman Verwaetermeulen was betrokken bij de aankoop van het huidige onderkomen van de Hulster scouting. foto Camile Schelstraete theater op locatie festivalhart Abdij Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70