Binnenland Plan voor brede kust met huizen KRAS.N ISLA MARGARITA BONAIRE DOMINICAANSE REPUBLIEK Advocaten: Tbs'ers worden nauwelijks behandeld BOEK ONLINE of bel 0900-9697 itifi, ft Vertrekdata: woensdag en zondag van 13/7 t/m 22/3 Het 4-sterren Chogogo resort ligt aan de Jan Thiel Baai, vlakbij het strand en dat gratis toegankelijk is voor gasten. Het resort beschikt o.a. over internetfaciliteiten, knusse bar en restaurant, prachtige Caribische tuin met zwembad en apart kinderbad, zonneterras met ligstoelen en gratis handdoekenservice. Uw nette en comfortabele appartement/bungalow is o.a. voorzien van airconditioning, telefoon, tv, portable cd-/cassettespeler. kluisje, kitchenette met 2 kookplaten, koelkast en een koffiezetapparaat. Badkamer met douche en toilet. Terras met zitje. Tevens zijn de nieuwe appartementen Superior en studio's Superior bij Chogogo beschikbaar. U verblijft o.b.v. logies. Prijzen zijn per persoon en o.b.v. een 5-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25336 Vertrekdata: zaterdag en zondag van 12/7 t/m 26/10 Het 4-sterren Barcelo Premium Puerto Plata hotel is gelegen aan het parelwitte strand van Playa Dorada. Zowel het centrum van Puerto Plata als het schilderachtige Sosua zijn gemakkelijk met de auto te bereiken. Het hotel beschikt o.a. over maar liefst 6 restaurants, diverse bars, een snackbar, 2 zwembaden omgeven door een zonneterras met ligbedden, parasols en handdoekenservice. Tevens biedt het complex een beautysalon, winkeltjes, een kinderclub en is er dagelijks entertainment. Qua sportfaciliteiten biedt het hotel (tafeltennis en diverse (water)sporten, zoals kajakken, windsurfen, snorkelen, aerobics, volleybal en paardrijden. U verblijft o.b.v. all inclusive. Prijzen zijn per persoon en o.b.v. een 3-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/23605 en /22289 Landstrook van drie kilometer van Hoek van Holland tot Den Helder. door Rudi Buis den haag - Een nieuwe kustverde diging voor Noord- en Zuid-Hol land, waarbij de kustlijn drie kilo meter breder wordt gemaakt Dat plan hebben baggerbedrijf Van Oord en ingenieursbureau Royal Haskoning gepresenteerd aan het kabinet. In het voorjaar deed pre mier Jan Peter Balkenende al een oproep om na te denken over kust verdediging en landaanwinning. De bedrijven hebben plannen ont wikkeld voor een bredere kustlijn en verdedigingslinie, bestaande uit een extra duinenrij drie kilometer uit de kust, wat circa 250 vierkante kilometer nieuw land oplevert. Er is 3,8 miljard kuub zand uit de Noordzee nodig om het 'nieuwe land' vier meter boven zeeniveau te laten uitkomen, zodat het be stand is tegen de zeespiegelstij ging, die volgens deskundigen nog deze eeuw tussen de 60 en 80 cen timeter zal bedragen. De twee (water)bouwkundige be drijven stellen in een conceptver sie dat de verdedigingslinie en lan daanwinning zonder extra belas tinggeld kan worden aangelegd: als ongeveer een derde van het gewon nen land wordt verkocht voor de bouw van woningen en kantoren, kan de rest natuurgebied worden en is de aanleg bekostigd. De be drijven, die eerder de palmeilan- den voor de kust van Dubai aanleg den, schatten de totale kosten op circa 20 miljard euro. Het project, van Hoek van Holland tot Den Helder, zou binnen 25 jaar afge rond kunnen worden. De plannen omvatten ook een idee voor een vliegveld in zee, een tweede Schiphol. Dat zou 30 mil jard euro kosten, maar op termijn meer geld opleveren. „We denken dan aan draaiende start- en lan dingsbanen", zegt woordvoerder Bert Groothuizen van Van Oord. Eerder lanceerde CDA-Kamerlid loop Atsma het idee om in de Noordzee een polder aan te leggen voor de kust van Noord-Holland. Ook bestaan er plannen om een ei land in de vorm van een tulp voor de kust aan te leggen, en om dij ken en duinen fors te verbreden om daar huizen op te bouwen. CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel repte op een congres onlangs over een nieuw Deltaplan, om Ne derland in de toekomst droge voe ten te laten houden. MortvSea interna»*»* Airport 'r - - 'T - - - -- - De nieuwe kustlijn die drie kilometer breder is. De plannen omvatten ook nog een idee voor een vliegveld in zee. foto Google Earth/GPD den haag - Tbs-advocaten advise ren hun cliënten in strafzaken niet mee te werken aan psychiatrisch onderzoek. Door alle problemen binnen de tbs achten zij de kans nihil dat de verdachten in een tbs-kliniek de behandeling krijgen die zij nodig hebben. Zonder be handeling kan opsluiting uit draaien op levenslang. Tbs-klinieken komen volgens de advocaten nauwelijks toe aan hun kerntaak: behandelen totdat de ge vangene geen gevaar meer vormt voor de maatschappij. Binnen de klinieken groeit de spanning door personeelstekorten en doordat tbs'ers steeds meer bin nen worden gehouden onder druk van de publieke opinie, ook al is een proefverlof in het kader van hun behandeling eigenlijk nodig. Job Knoester staat zestig tbs'ers bij. Hij vraagt hen om hun werk schema's aan hem te laten zien om inzicht te krijgen in de gebo den behandeling. „Wie meer dan één uur therapie per week krijgt is een geluksvogel", concludeert hij. Het gebrek aan behandelaars is vol gens hem een 'bom onder het he le stelsel'. Strafpleiter Cees Korvinus om schrijft de tbs-instellingen als 'een hogedrukketel' waar 'de zorg ern stig tekortschiet'. Vertrekdata: dinsdag van 22/7 t/m 21/10 Het moderne 4-sterren hotel Isla Caribe ligt direct aan het strand in het dorpje El Tirano Het hotel beschikt o.a. over een bar met zitjes, openluchtbioscoop, internetcafé, minimarkt, buffetrestaurant met zicht op zee, 2 a la carte restaurants en diverse bars. Verder is er een buitenzwembad met apart kinderbad, jacuzzi, zonneterras met ligbedden, parasols en handdoekenservice, massagesalon, entertainmentprogramma, miniclub en diverse watersportfaciliteiten. Naast het hotel bevindt zich het zusterhotel Pueblo Caribe, waar u tevens van alle faciliteiten gebruik mag maken. U verblijft o.b.v. all inclusive. Prijzen zijn per persoon en o.b.v. een 3-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/73170 Alsnog fiat voor proef met kilometerheffing den haag - Op de valreep heeft mi nister Camiel Eurlings van Verkeer gisteren alsnog toestemming gekre gen van de Tweede Kamer voor ex perimenten met de kilometerhef fing. Een Kamermeerderheid ac cepteerde zijn uitleg dat de auto mobilist niet duurder uit zal zijn als de kilometerheffing een feit is. Het CDA en de PvdA lagen woens dag nog dwars door onenigheid over de komst van een nieuwe pro vinciale belasting. Volgens Eur lings is het niet zo dat de automo bilist straks dubbel zal betalen. Politie vaker betrokken bij schietincidenten den haag - De politie was vorig jaar een stuk vaker bij schietinci denten betrokken dan in 2006. Dat blijkt uit het jaarverslag over 2007 dat de Rijksrecherche giste ren heeft uitgebracht. Afgelopen jaar onderzocht de Rijksrecherche 21 schietincidenten waar politiemensen een rol in speelden. In 2006 waren dat er veertien. Het aantal onderzoeken naar politie-optredens waarbij ge wonden vielen is vorig jaar met twaalf nagenoeg gelijk gebleven in vergelijking met 2006. Kabinet wil loonstrook overzichtelijker maken den haag - Het kabinet onder zoekt of het mogelijk is de heffin gen voor premies en belastingen administratief te versimpelen. Het loonstrookje wordt dan overzichte lijker voor de werknemer. Gedacht wordt aan een systeem waarbij de werkgever alle inhou dingen die door de werknemer zijn verschuldigd in een keer kan afdragen, evenals alle door de werkgever zelf verschuldigde pre mies. Dat scheelt zowel werkgevers als de Belastingdienst werk. Vertrekdata: zaterdag van 12/7 t/m 25/10 Het 3-sterren-plus Divi Flamingo Beach Resort Casino ligt aan een eigen klein zandstrand aan het einde van de boulevard. Bovendien ligt het op loopafstand van Kralendijk, de hoofdstad van Bonaire, met zijn leuke restaurants en bars. Het resort beschikt o.a. over een restaurant, beach bar. 2 zwembaden met terras, ligbedden en handdoekenservcie, internetfaciliteiten in de lobby, fitnessruimte, beautysalon met spa faciliteiten en een casino. Tevens is er een Padi 5-sterren duikschool, met elke dag bootduiken zowel "s morgens als 's middags. Er is een duikshop met allerhande duikartikelen van T-shirt tot automaten, als ook diverse kleine artikelen. U verblijft o.b.v. logies. Prijzen zijn per persoon en o.b.v. een 4-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22276 waarom zou je verder zoeken Dieselprijs bereikt vandaag nieuw record eindhoven - De prijs van diesel be reikt vandaag een nieuw recordni veau. Volgens het consumentenverbond United Consumers bedraagt de ge middelde adviesprijs van de vijf grote oliemaatschappijen 1,497 eu ro per liter. Dat betekent een stij ging van 2 eurocent. De prijzen van benzine en diesel staan onder druk door de olieprijs die rond de 145 dollar beweegt. Gisteren steeg de olieprijs naar een nieuw record van 145,85 dollar per vat. Verhagen: Terroristen vervolgen bij Strafhof den haag - Minister Maxime Ver hagen van Buitenlandse Zaken wil terroristen zoals Osama bin Laden vervolgen voor het Internationaal Strafhof in Den Haag. Daarvoor zou een internationaal geaccepteer de definitie van terrorisme moe ten worden gemaakt. Verhagen zei dit gisteren bij de vie ring van tien jaar Statuut van Ro me, dat de grondslag legde voor de oprichting van het Internationaal Strafhof Hij zei zich zorgen te ma ken over de manier waarop terro risten worden berecht. Digitale klantdossiers bijstand bijna compleet den haag - Via internet kan bijna iedereen in de bijstand zijn dos sier bij de gemeente raadplegen. Dat zei staatssecretaris Ahmed Aboutaleb van Sociale Zaken giste ren. Naast het uitkeringsinstituut UWV en het Centrum voor Werk en Inkomen gebruiken bijna alle gemeenten digitale klantdossiers. Hierdoor kunnen mensen met een bijstands- of WW-uitkering met behulp van hun inlogcode voor overheidsdiensten, DigiD, on line gegevens bekijken en aanpas sen. 4-sterren all inclusive Personen Gelegen aan een eigen klein zandstrand aan het eind van de boulevard!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6