Festival kleine koren maakt rentree in Goes Rennen zodat ander kan spelen DE PZC ZOEKT Yara en Dow laten groene kant zien 'Tholen in strijd met de wet' Premie van €100,- verdienen s pzc Vrijdag 4 juli 2008 29 Klasgenoten van leukemiepatiëntje halen geld op voor ziekenhuis. door Dewi Gigengack kloetinge - Ze zijn er met z'n allen maar wat trots op. Dankzij groep 6 van de Kloetingseschool krijgt het Oosterscheldeziekenhuis in Goes vandaag een spellenpak- ket met knutselspullen, bordspelle tjes, computergames en een tafel voetbalspel. De klas hield vorige week een sponsorloop en haalde daarmee 1020 euro op. Rafaël, één van de kinderen uit de klas van de juffen Annemieke van der Meer en Shiela de Regt, heeft leukemie. Hij ligt vaak in het zie kenhuis in Goes en Rotterdam, en vindt dat er in Goes niet veel leuks te doen is voor kinderen. De spelle tjes zijn oud en hangen soms met plakband aan elkaar. Juf Shiela kwam op het idee om een sponsor loop te organiseren. „Ik moest voor mijn afstuderen aan de pabo nog een activiteit met de klas doen", vertelt Shiela. „Ik dacht eerst aan het Sophia kinder ziekenhuis in Rotterdam. Maar Rafaël vertelde dat het ziekenhuis in Goes de spullen veel harder no- Het Oosterscheldeziekenhuis in Goes krijgt vandaag een spellen- pakket. Klasgenootjes van een leukemiepatiëntje hebben het geld hiervoor bijeen gelopen. dig heeft." Dus ging de hele klas langs de deuren om geld in te za melen. In een kwartier tijd moes ten de kinderen vervolgens zoveel mogelijk rondjes om de vijver bij het Marktveld lopen. Tim en Nathan liepen de meeste rondjes: negentien. Rafaël hield de tijd en het aantal rondjes bij. Sanne vindt dat de klas het goed heeft gedaan. „We hebben heel veel rondjes gelopen. Daarna kre gen we kinderchampagne. De rest van de dag liepen we allemaal rond met pijn in onze benen." Rafaël vindt het leuk dat zijn klas genootjes zoveel aan hem denken als hij in het ziekenhuis is. Sterker nog, ze doen wel vaker iets voor hem. Denise: „Toen hij net had ge hoord dat-ie ziek was, hebben we een vriendenboekje en slingers voor hem gemaakt." „Pas nog hebben we hem een film pje opgestuurd", vertelt Fleur. „We deden allemaal toneelstukjes waar in we zonder te praten iets uit beeldden, en hij moest raden wat dat was. Bijvoorbeeld een bank overval en een achtbaan." Rafaël bekeek het filmpje in het Sophia-ziekenhuis. Hij is vaak weg, maar vandaag is hij er wel en lacht en rent hij net zo hard als de andere kinderen. Toch is er één ding dat Rafaël wel mag, en de an dere kinderen niet, vertelt zijn vriend Leroy. „Hij is de enige die in de klas een pet op mag. Hij heeft er al aardig wat versleten!" door Rob Paardekam tholen - Er deugt niet veel van de manier waarop de verantwoorde lijkheden zijn verdeeld bij de tot standkoming van het nieuwe ge meentehuis in Tholen. Er is zelfs gehandeld in strijd met de gemeen tewet. Die harde conclusie trekken de oppositiepartijen in de gemeen teraad, nadat ze onderzoek heb ben laten doen naar het financiële debacle rondom de bouw van het gemeentehuis. Onlangs kwam aan het licht dat door een verkeerde btw-bereke- ning 1,3 miljoen euro meer aan het gemeentehuis is uitgegeven dan was begroot. De hele raad toonde zich geschokt. De oppositie (ABT, CU en RFT) huurde oppositiefrac ties op eigen kosten een extern bu reau in om het één en ander uit te zoeken. Dat bureau (Partners+Pröpper uit Vught) trekt een paar harde con clusies over het hele proces. In de stuurgroep hadden volgens de on derzoekers helemaal geen raadsle den mogen zitten. De gemeente wet verbiedt dat. De raad is bij de totstandkoming van het gemeente huis veel te veel bij de uitvoering betrokken geraakt, terwijl die een controlerende taak heeft. Eén dag wereldmuziek, koren en ensembles in kerken en stadhuis. door Frank Balkenende goes - Het festival voor kleine ko ren en ensembles keert terug in Goes. De vorm is echter nieuw en de deelnemende groepen worden voortaan geselecteerd op kwaliteit. Ook nieuw is het onderdeel we reldmuziek. Het laatste festival dateert van 2004, toen na twaalf edities de stekker eruit werd getrokken. Vol gens Jan Hut, directeur van de Goese vestiging van de Zeeuwse Muziekschool en lid van de werk groep die het festival nieuwe stijl voorbereidt, liep de kwaliteit te sterk terug. „We hanteerden des tijds een open inschrijving. Rijp en groen kon dus meedoen. Het leidde ertoe dat elk jaar dezelfde koren en ensembles meededen, waardoor het programma zich nau welijks vernieuwde. Bovendien liep de kwaliteit terug, mede om dat er amateurgezelschappen mee deden." De Stichting Goese Cultuurprojec ten heeft in opdracht van de Cultu rele Raad de handschoen weer op gepakt. Het is echter niet de bedoe ling een concurrent te worden van 1^ Het festival voor koren en ensem- bles beleeft een tweede leven in Goes. Kwalitatief ligt de lat ho ger dan voorheen. Nieuw is het onderdeel wereldmuziek. het Middelburgse festival Vol-ko- ren, dat met succes de leemte vul de die Goes na 2004 achterliet. „We stoppen met de open inschrij ving. Voortaan selecteert een com missie de koren", verklaart Jan Hut. Het is de bedoeling alleen professionele en semi-professione- le koren en ensembles te program meren. „De lat wordt hoger gelegd en deelnemende groepen krijgen voortaan een optreden van een half uur in plaats van een kwar tier", aldus Hut. Het festival speelt zich op zaterdag 4 oktober van 10 tot 17 uur af op drie plaatsen: de Grote Kerk, de te genoverliggende katholieke kerk en het oude Stadhuis aan de Grote Markt. De toegang blijft gratis, dankzij subsidies en sponsoring. Bedrijven brengen milieuvriendelijke producten op de markt. door Conny van Gremberghe terneuzen - Yara Sluiskil en Dow Benelux, bedrijven die jarenlang niet konden bogen op een milieu vriendelijk imago, blijken zich te ontpoppen als oplossers van mi lieuproblemen. Yara kondigde vori ge week een investering van 400 miljoen euro aan. Met dat geld worden twee oude ureumoplos- singsfabrieken vervangen door een nieuwe. Met die nieuwe fabriek brengt Yara de uitstoot van stik stoffen met tienduizenden tonnen op jaarbasis omlaag. Het bedrijf re duceert ook het vervoer van am moniak via water en weg. De nieuwe fabriek is ook nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar Airi, de Yara-merknaam van Adblue, een product dat toegepast wordt in zware industriële motoren en in die van vrachtwagens. Met de ureumoplossing in Adblue kan de uitstoot van schadelijke stikstoffen door dieselmotoren fors worden te ruggebracht. Bovendien heeft de motor minder brandstof nodig. Yara is de grootste Adblue-produ- cent in Europa en wil met de nieu we installaties in Sluiskil de pro ductie verder opvoeren. Ook Dow doktert ijverig aan mi lieuvriendelijke producttoepassin gen. Een door Dow ontwikkelde roetfilter voor dieselmotoren gaat volgend jaar in productie bij Audi en Peugeot. Het is een met chemi sche stoffen bewerkte filter met een structuur die meer roet en fijn- stof opvangt en minder snel vol is dan de huidige roetfilters. WEEKEND UZmÊÊÊÊÊÊ Zaterdag 5 en zondag 6 juli 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienst-artsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. Als je je nu aanmeldt als bezorger van de PZC bij jou in de buurt dan krijg je een startpremie van 100,- (na 3 maanden)! Wat moetje doen? - je bezorgt de krant dagelijks voor 07.00 uur - je bent minimaal 15 jaar oud - je bent het afgelopen half jaar geen PZC bezorger geweest Wat staat er tegenover? - een goede beloning - een gratis krant - extra premies voor trouwe bezorgers - een gratis regenpak Inlichtingen en aanmelden: - Bel GRATIS: 0800 - 023 2333 (kies 1) - Mail naar: bezorgers@pzc.nl -Website: www.bezorgers.nl/pzc Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te legitimeren. ees vind leef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65