PZC 25 Zeeland Veel te winnen bij speciaal vervoer Winkels in Korte Sint Janstraat mogen tot woning verbouwd 31 SCHOUWEN-DUIVELAND 41 Stekker uit cultuurhuis getrokken Autopuzzelrit Zuid-Beveland Baby Schotse Hooglanden Ballon Willemieke naar Onderzoek moet visserij perspectief brengen Vrijdag 4 juli 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Zusjes Williams naar finale Wimbledon Schouwen-Duiveland I heeft vervoerspas voor eigen inwoners. door Melita Lanting zierikzee - Het experiment met gratis openbaar vervoer voor 65-plussers op Schouwen-Duive land is onderdeel van het onder zoek naar de toekomst van het openbaar vervoer in Zeeland. Dat zei gedeputeerde George van Heukelom gisteren bij de officiële ingebruikname van de Schou- wen-Duivelandpas voor eigen in woners. De provincie onderzoekt de mogelijkheid om het reguliere openbaar vervoer en het doelgroe- penvervoer (vanuit de wmo en de awbz) te integreren. „We hebben het idee dat er bij het doelgroepen- vervoer een wereld te winnen is. Als ik alleen al zie dat een stad als Middelburg daaraan vijf miljoen per jaar kwijt is, denk ik: waarom rijdt daar niet een speciale bus in plaats van zeven taxi's", zegt Van Heukelom. Hij doelt op speciale bussen waar bij de ingang op gelijke hoogte is met het troittoir en waarin een uit- schuifplank zit zodat ook rolstoe len naar binnen kunnen. Waar Van Heukelom vooral nieuwsgie rig naar is, is of de senioren gemak kelijker de bus pakken als het openbaar vervoer gratis is. „Draagt dit bij aan ouderenparticipatie?", vraagt hij zich af Overigens plaatst Van Heukelom wel een kanttekening bij het woord gratis. „Dat moet wel be taald worden. In dit geval door de ondernemers, de gemeente en de De provincie onderzoekt volgens gedeputeerde George van Heuke lom de mogelijkheden om het re guliere vervoer en het vervoer voor doelgroepen te integreren. provincie." Van Heukelom is zo en thousiast over dit experiment dat hij binnenkort samen met de ge meente Schouwen-Duiveland naar de staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat wil om uit te leggen wat hier gebeurt. Vandaag en morgen krijgen alle in woners van Schouwen-Duiveland een pas thuisgestuurd. Alleen 65-plussers kunnen er ook gratis mee reizen. Dat vervoer gaat ver der dan alleen het eiland, vertelt wethouder Ad Verseput. „Mensen kunnen er ook mee naar Goes, naar het ziekenhuis en ook naar het station en van daaruit kunnen ze dan verder reizen." De overige inwoners kunnen gebruik maken van acties of arrangementen die de ondernemers verzinnen. Die ar rangementen wisselen steeds en zijn te vinden op internet. Tot nu toe zijn het vooral de toeristische ondernemers die aan de pas mee doen. De detailhandel en horeca la ten het nog een beetje afweten. Vorig jaar is al geëxperimenteerd met een pas voor toeristen en dat bleek een groot succes. De toeris ten kunnen arrangementen boe ken en op sommige buslijnen gra tis reizen. Ook dit jaar krijgen toe risten de pas uitgereikt. door Esme Soesman zierikzee - Ondanks een negatief advies van de Rijksdienst voor Ar cheologie, Cultuurlandschap en Monumenten is de gemeente Schouwen-Duiveland bereid - on der voorwaarden - medewerking te verlenen aan de bouw van wo ningen in een serie panden aan de Korte Sint lanstraat in Zierikzee. In de nummers 12 tot en met 20 was voorheen een winkel geves tigd. Maar, zo redeneert de ge meente, een meer eigentijds ge bruik van de panden (zoals wo nen) kan bijdragen aan het duur zaam behoud van deze monumen ten. De gemeente volgt daarmee het advies van de gemeentelijke Wel stand- en Monumentencommis sie, dat afwijkt van het standpunt van de Rijksdienst. Wel onder be paalde voorwaarden. Zo moet complexvorming worden vermeden, blijkt uit het advies. Het feit dat van verschillende pandjes sprake is moet worden be klemtoond door te variëren in het schilderwerk van de gevels en van kozijnen van ramen en deuren. Omdat in de nieuwe situatie spra ke is van een andere functie van de panden wordt wel akkoord ge gaan met onder meer de plaats van de entree. baarland - Motor- en autoclub De Bevelanden houdt morgen een autopuzzeltocht. De rit is geschikt voor de A- (gevorderden), B- (min der ervaren) en C-klasse (toeris ten). De trip voert over de binnenwe gen in de Zak van Zuid-Beveland en begint vanaf camping Schelde- oord aan de Landingsweg 1 in Baar land. Inschrijven kan van 13.30 tot 14.00 uur. Voor meer informatie: 0113 213201. zierikzee - De stekker is uit het cultuurhuis getrokken. De gemeen teraad van Schouwen-Duiveland heeft gisteravond niet ingestemd met een vervolgonderzoek naar de mogelijkheden om de culturele or ganisaties onder een dak te breng en. Deze beslissing volgde op een bizarre discussie in de raad die nog een staartje krijgt. De wethouder heeft namelijk toe stemming gekregen om in de eerst volgende commissievergadering met een nieuw voorstel te komen. Veel partijen vinden het diep in hun hart jammer als er geen cul tuurhuis komt. De raadsleden hebben gisteravond toch de stekker er uit getrokken, omdat ze in de vorige raadsverga dering over de toekomst van het cultuurhuis hebben beslist op ba sis van onvolledige informatie. De raad is voorgespiegeld voor 50.000 euro klaar te zijn. Nu blijkt dat dat bedrag slechts een eerste onder zoek dekt. Er zal meer geld be schikbaar moeten komen, waar de raad een week geleden nog mordi cus tegen was. Dat lijkt nu anders te liggen. De wethouder mag met een nieuw voorstel komen. zeeuwseDVZQZEHMI Tip? redactie@pzc.nl Dimitri van twee jaar is met zijn moeder in de plaatselijk super markt als ze een hoogzwangere dorpsgenote tegenkomen. De kleine man staat met grote ogen naar de enorme buik te kij ken. je ziet hem denken: hier moet iets bijzonders aan de hand zijn. Vragend kijk hij vervolgens zijn moeder aan. „Kijk Dimitri", legt moeder ge duldig uit aan haar zoontje. „Die mevrouw heeft zo'n dikke buik omdat er een baby in zit." Die verklaringmaakt het myste rie voor het jonge ventje alleen nog maar groter. Baby in de buik? Mevrouw ba by opgegeten?" S. SIRJANSLAND - Vorig jaar kwam er niets terug. In de jaren daarvoor werd als langste afstand 350 ki lometer gemeten. Willemieke Boonman (7) uit Sirjansland heeft op Koninginnedag een record ballon opgelaten. Haar ballon maakte een reis van 830 kilometer om te landen in het stadje Nairn in de Schotse Hooglanden. Voor Sirjansland Vooruit, de club die jaarlijks de ballonwedstrijd organiseert, een goede aanleiding om Willemieke gistermiddag op school in het zonnetje te zetten. Moeder Eline: „Haar dag kan niet meer stuk." foto Marijke Folkertsma 'r V -J&H.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61