vakantie KORTING KORTING Kamer wil uitleg over Kamer begrijpt weinig affaire met Wilders van AWZB-plan Op alle spa baden Op ^undert Bajes schort sober regime op Grootouders verdacht bij dood vondeling ACTIE VERLENGD t/m a.s. ZATERDAG! Tijdens ons OUTDOOR EVENT kunt u kennismaken met tal van wellness producten en ongekende acties: Zwembaden: Opbouwzwembaden: Buiten en binnensauna's: Spa baden: Op alle sauna's alle buitenkeukens O Jan-van fH i™ PZC Vrijdag 4 juli 2008 5 AMSTERDAM - De directie van de Bijlmerbajes is gezwicht voor de druk van het personeel. Een om streden dagprogramma dat per 1 juni was ingegaan, wordt per di rect gestopt. Dat is de uitkomst van een gesprek gisteren tussen de directie en de bewaarders. Het nieuwe dagprogramma was omstreden, wegens het sterk verso berde karakter. De lunch- en re- creatietijd van de gedetineerden werd verkort en zij mochten nog maar twee keer in de week douchen. De gevangenen waren dusdanig kwaad over het program ma dat zij enkele keren in opstand kwamen. Een bewapend bijstands team moest de gevangenen daarbij terug in hun cel dwingen. Ook de gevangenisbewaarders in de Bijlmerbajes luidden de nood klok over de nieuwe dagindeling. Volgens de cipiers waren de gedeti neerden zo opgefokt, dat de veilig heid van het personeel in het ge ding kwam. Zo kwamen de be waarders niet meer toe aan celin specties en werden ze verbaal door gevangenen bedreigd. Minister Verhagen moet zich uitspreken over vervolging in Jordanië. DEN HAAG - Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken moet schrifte lijk uitleggen wat hij gedaan heeft in de kwestie over de mogelijke strafvervolging van PW-leider Geert Wilders in Jordanië. Boven dien moet Verhagen internatio naal aandacht vragen voor parle mentariërs die in het buitenland vervolgd kunnen worden. De vaste commissie voor Buiten landse Zaken van de Tweede Ka mer heeft dat gisteren besloten. Volgens voorzitter Henk Jan Or- mel wil de Kamer in algemene zin aandacht voor de positie van parle mentariërs die gebruik maken van moderne communicatiemiddelen, zoals internet, en die daardoor het risico lopen vervolgd te worden. Ook wil de commissie weten waar om de minister de Jordaanse am bassadeur niet heeft ontboden. Wilders, die mogelijk wordt ver volgd voor uitingen in zijn film Fit- na, vindt dat Nederland in het ui terste geval de betrekkingen met Jordanië moet verbreken. In zijn ogen verzaakt Verhagen zijn plicht om de belangen van Nederland met kracht te verdedigen. Minister Verhagen wil de ambassa deur niet op het matje roepen om dat Nederland niet in de rechts gang van een ander land kan tre den. Wilders noemt dat 'even dom als naiëfHet is volgens hem duidelijk dat Jordanië geen onaf hankelijke rechterlijke macht heeft. De Tweede Kamer wil dat minis- ter Verhagen internationaal aan dacht vraagt voor parlementa riërs die in het buitenland kun nen worden vervolgd. Meerderheid zet grote vraagtekens bij uitvoering bezuiniging. door Simonne van Cennip DEN HAAG - Een regen aan moties maakte gisteren duidelijk dat de Tweede Kamer nog veel vragen heeft bij de plannen voor de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekos ten (AWBZ) van staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezond heid. Zelfs de coalitiepartijen zet ten vraagtekens bij uitvoering van de voorgestelde bezuiniging van 8oo miljoen euro. Volgens de Kamer is het vooral on duidelijk waar mensen terecht kunnen die wel zorg nodig heb ben, maar niet langer een beroep kunnen doen op de AWBZ. Ook is het volgens een grote meerder heid nog te vaag wie straks recht heeft op zorg uit de zorgverzeke ring. Bussemakers eigen partij, de PvdA, zei te vrezen dat veel cliën ten tussen wal en schip vallen. De Kamer drong aan op een beter uit gewerkt plan. Nu ontbreekt in zicht in de gevolgen van de bezui niging, aldus een meerderheid. Bussemaker beloofde in septem ber met een verfijning van de plan nen te komen. Zij wil 8oo miljoen euro bezuinigen op de AWBZ, on der meer door te snijden in de on dersteunende hulp voor de 'lichte re gevallen'. Het gaat dan om steun als huiswerkbegeleiding voor jongeren met een psychiatri sche stoornis of boodschappen diensten voor ouderen. Een deel van de zorg moet overgeheveld worden naar de zorgverzekeraars of andere regelingen. Zo moet de opvang voor dak- en thuislozen voortaan door gemeenten uit de WMO worden betaald. De Kamer verweet Bussemaker dat zij hier over met de gemeenten nog geen afspraken heeft gemaakt. Ze hebben nu een Segway, de elek tronische step, die in de hoek van de bodekamer staat. Maar die kun nen ze niet gebruiken, de mannen en vrouwen in zwart jacquet, om dat ze constant trappen, roltrap pen en veiligheidspoorten op hun weg vinden. Dus is het lopen, ren nen, vliegen en weer doorgaan. Bijna tweehonderd moties, in 150-voud, voor ieder Kamerlid één. Vanaf acht uur 's ochtends tot laat in de avond, van vergaderzaal naar griffie en kopieerafdeling. Waar sommigen al 22 jaar werken, maar het nog nooit zo druk hebben ge had als deze donderdag. Alles wat er uit de kopieermachines rolt, brengen de bodes rond, naast kof fie, thee en memo's. Vandaag zijn dat vooral moties, bijna tweehon derd, in zo'n 150-voud, voor ieder Kamerlid één en voor de pers. Als ze alle kopieën hebben rondge deeld, zijn de Kamerleden alweer vijf moties verder. 's Avonds thuis zijn ze allemaal 'compleet gesloopt' terwijl het voor de meesten geen begin is van negen weken vakantie, zoals voor de Kamerleden, 's Nachts gonst die hele dag nog door je kop. OOSTERHOUT - De grootouders van de overleden vondeling 'Willem' die in maart in een bos langs het Brabantse Wilhelminakanaal werd aangetroffen, zijn in hun woon plaats Oosterhout aangehouden. De ouders van de moeder van de vondeling worden volgens het Openbaar Ministerie in Breda ver dacht van betrokkenheid bij de dood van de baby. Details over de verdenking ontbreken. polyester en bouwkundige zwembaden houten en stalen opbouwzwembaden. Gemakkelijk te plaatsen, lange levensduur, relatief voordelig in aanschaf. alles kunnen wij voor u op maat maken, eventueel van schuur tot sauna. 15 tot 20 spa baden opgesteld staan. Diversen merken leverbaar zoals Artesian, Vita, Dynasty, A Tecch. BBQ's en buitenkeukens: diverse modellen en diverse merken opgesteld staan. Beefeater, Grandhall, Boretti en PIMS buitenkeukens. Buitendouches: ruim assortiment JEE-O modellen staan. K div. TOPKWALITEIT opbouwbaden. Stalen opbouw-baden vanaf €1700. Hoüten zwembaden vanaf €4700 -•••- MEGA OUTDOORACTIEj t Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.00-17.00 uur www.janvansundert.nl *Actie geldig t/m 5 juli 2008*Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. *Vraag naar de actievoorwaarden. 4500m2 showroom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5