Zeeuwen van Sailing Partner wederom naar het WK zeilen Wind is weer de spelbreker 207SW 44 Vrijdag 4 juli 2008 PZC YERSEKE - Net als in de afgelopen dagen begon de wedstrijd van Yer- seke naar de val bij Zierikzee on der goede omstandigheden. Wel was er meer dan in de voorgaande wedstrijden sprake van echte wa tersport: het regende bij buien. De zeilers voeren een mooie baan totdat om ongeveer 15.00 uur de wind vrij onverwacht sterk afnam. Daarna werd het zoals de zeilers dat noemen 'halen en brengen'. Voor de overtrekkende buien was er wind die weer wegviel als de bui voorbij was. Omdat één van de snelle boten al bijna bij de fi nish was, kon de wedstrijdleiding da baan niet meer afkorten in die klasse. Een aantal schippers gaf ver volgens op, om zich op de zeewed strijden van vandaag te kunnen voorbereiden. Ze waren ook het gedobber beu. Uiteindelijke haal den dertien boten reglementair de finish. Gisteravond was er een vei ligheidskeuring van de boten voor de zeewedstrijden. Veel schippers voeren al naar de Roompotsluis om daar vroeg te kunnen starten voor de Veronica Race. De race ging oorspronkelijk van Colijns- plaat naar het toenmalige zend- schip Veronica voor Scheveningen en terug. Tegenwoordig is varen de schepen voor de Zeeuwse kust van en naar de Roompotsluis. Walther de Block en Twan Hanse houden de eer hoog in Kiel. door René van Stee GOES - Net zoals de vorige editie in het Zuid-Franse La Trinité sur Mer doet ook dit jaar het Zeeuwse zeilteam Sailing Partner mee aan het WK in de J8o-eenheidsklasse. De titelstrijd wordt vanaf dinsdag gehouden in Kiel, bekend van het jaarlijkse zeilevenement Kieler Wo- che. Er komen meer dan zestig boten aan de start, waaronder drie uit de Benelux. In de Zeeuwse boot zit ten stuurman/schipper Walther de Block (Hulst), genuatrimmer en tacticus Jan Piet Stuursma (Haarlem), genacker trimmer Twan Hanse (Brouwershaven) en voordekker Caroline van Beelen (Amsterdam). Alleen teamleider Walther de Block is overgebleven van de equipe van vorig jaar. „Maar dat is niet zo heel bijzonder. Het zeilen kost veel tijd. Niet iedereen heeft die tot zijn of haar beschikking. Daarom vinden er regelmatig ver anderingen in de samenstelling van de bemanning plaats", legt hij uit. De J80 valt in de categorie sport boot, heeft een lengte van acht me ter, haalt snelheden van boven de 15 knopen en is bovendien heel be taalbaar. Inclusief trailer kost een schip zo'n 50.000 euro. Mede daar om groeit de populariteit van de J8o-klasse Vorig jaar eindigde de Zeeuwse J80, Jack genaamd, in het laatste kwart van het deelnemersveld. Walther de Block mikt nu op een middenmootpositie. „Dat zou in ieder geval prachtig Mede doordat het om een betaal- baar zeilschip gaat, geniet de J80-klasse een groeiende popula riteit. Dinsdag begint in Kiel het WK in de J80-klasse. zijn, want het niveau ligt hoog", zegt hij. De Block ziet ook uit naar het varen op de Oostzee bij Kiel, alom beschouwd als het Mekka van de zeilsport. „Want het is een prachtig gelegen en mooi beschut water." Het WK J80 duurt tot en met zondag 13 juli. Walther de Block met naast hem Jan Pieter Stuursma (vanaf rechts) en Caroline van Beelen (op de voorgrond) in de J80 in actie op het Grevelingenmeer. foto J80 Klassevereniging Benelux PEUGEOT PREFEREERT TOTAL De Peugeot 207 SW vanaf 15.650,-. In genoemde consumentenadviosprijs is dó bonus-malusregetlng op basis van het energielabel verwerkt. Advlesleaseprljs vanaf 359,- «xcl, btw en Incl. vervangend vervoer, bij een contract van 48 mnd/20.000 km p.|. op basil van full operational lease. Gem verbr. (afh van type motor) l/l#0 km; 5,0-7.0; km/1: 20.4-14,3; CO.:l3l-l67 gr/km. De actie is geldig op een nieuwe 207 SW uit voorraad van I juli tot en met 30 augustus 2008. met registratie van kenteken vóór IS september. Wl|zigingen voorbehouden. Voor meer mformatio kijk op www.peugeot.nl of bel de gratis infolijn 0800-PEUGEOT (0800-7384368). U bent van harte welkom bij Peugeot Experience aan de A2 bi) Breukelen. Bij de Peugeot 207 SW krijgt u nu de luxe Peugeot Dutch Lion fiets, de praktischeThule fietsendrager en een vaste trekhaak cadeau. Zo heeft u in feite altijd een zitplaats extra. Het complete gratis pakket heeft een waarde van-maar liefst f.300,-. De Peugeot Dutch Lion "is een stevige stadsfiets, uitgerust met de meest moderne onderdelen. Ontdek het actiepakket nu bij de dealer en ervaar daar de comfortabele Peugeot 207 SW tijdens een proefrit. Peugeot 207 SW. Rijden op de eerste plaats. JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. GOES, PTA Goes B.V., Pearyweg I I(01 13) 22 06 20 TERNEUZEN, Autobedrijf Wisse B.V., Informaticastraat 1,(01 15) 69 43 00 VLISSINGEN, PTA Goes B.V., Pres. Rooseveltlaan 768, (0118) 42 04 20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46