Sister Act zonder afspraken Goedemorgen! Coulthard gaat met pensioen 42 Swiss Sense' Domenech blijft IïmÉ Laurens ten Dam late debutant in Tour de France Vrijdag 4 juli 2008 Tip? sport@pzc.nl Atlete Yvonne Wisse is fit genoeg om aan NK mee te doen. De grootste boxspring-collectie van Nederland Schotse Fi-coureur (37) stopt aan het einde van het seizoen. SILVERSTONE - Nog tien races en dan is een tijdperk voorbij. Formu le r-coureur David Coulthard maakte gisteren bekend dat hij aan het eind van het seizoen stopt met racen. De 37-jarige Schot van Red Bull Racing vindt het na vijftien seizoenen in de koningsklasse van de autosport mooi geweest. „Het gevoel om te stoppen werd de laatste tijd steeds sterker. Ik denk dat het eind van dit seizoen daarvoor het juiste moment is", verklaarde de coureur aan de voor avond van de Grand Prix van Enge land zijn besluit. „Het was geen moeilijke beslissing. Ik word dit jaar 38 en ik wil voorkomen dat ik op een zeker moment wakker word en geen zin meer heb om te racen." Zijn afscheid als Grand Prix-cou- reut betekent overigens niet dat Coulthard niet meer in de Formu le t-paddock te zien zal zijn. Vanaf volgend seizoen is hij als adviseur en testcoureur aan Red Buil ver bonden. Coulthard maakte in 1994 tijdens de Grand Prix van Spanje voor Williams zijn Formule t-debuut. Hij volgde de kort daarvoor veron gelukte Senna op. Sindsdien won Coulthard dertien Grands Prix', stond hij 62 keer op het podium en scoorde hij in 236 races maar liefst 533 WK-punten. De Schot was het meest succesvol in dienst van McLaren. Na zijn de buut bij de Britse renstal in 1996 groeide Coulthard uit tot een vaste podiumkandidaat. In 2000 streed hij met Mika Hakkinen en Mi chael Schumacher lange tijd om de wereldtitel, maar eindigde uit eindelijk op een teleurstellende derde plaats. Na zijn afscheid bij Mclaren, eind 2004, vertrok hij naar Red Bull Racing, waar hij eind dit seizoen zijn carrière beëin digt. Het was gisteren nog niet bekend wie Coulthards opvolger zal wor den. Sebastian Vettel wordt wel na drukkelijk met de Oostenrijkse renstal in verband gebracht. Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a. telefoon (0118) 60 65 94 parijs - Raymond Domenech mag aanblijven als bondscoach van het Franse voetbalelftal. Dat heeft de Franse voetbalbond (FFF) gisteren besloten. Domenech stond onder grote druk omdat de vice-wereldkampi- oen vorige maand al in de groeps- fase van het EK sneuvelde. Achttien bestuursleden van de FFF stemden voor het aanblijven van Domenech, één onthield zich van stemmen. De 56-jarige bondscoach kan zich nu gaan richten op het WK in Zuid-Afrika in 2010. Serena Williams treft zus Venus Williams in finale Wimbledon. londen - Haar ogen spuwden vuur. Venus Williams was nog in afwachting van wie haar tegen standster zou worden in de finale op Wimbledon toen al gesugge reerd werd dat een eindstrijd te gen haar zusje Serena geen echte wedstrijd zou zijn. „Wie er dan wint", had verliezend halvefinaliste Elena Dementieva gesuggereerd, „dat wordt een fami liebeslissing." Onduidelijk was of Dementieva, die er in twee sets (6-17-6) aan moest geloven, de in tegriteit van de 'Williams Sisters' in twijfel had getrokken. Maar zelfs een halve hint deed haar te genstandster Venus van leer trek ken. „Ik vind het een brutale vraag. Ik ben een extreme profes sional in alles wat ik op en buiten de baan doe. Ik geef alles voor mijn sport en ik heb heel veel res pect voor mezelf en mijn familie. Dus elke suggestie getuigt van wei nig respect voor wie ik ben, waar ik voor sta en mijn familie", gaf de oudste van de twee zusjes een sta tement. Eerdere confrontaties tussen bei den gaven nooit de magie die ver wacht mocht worden als twee van zulke talenten elkaar treffen. Dat leidde tot sceptische reacties: de den ze wel hun best, was de win naar niet vooraf bepaald? Vijftien keer stonden ze inmiddels tegen over elkaar. Serena leidt met 8-7 en heeft vijf van de zes keer dat beiden elkaar in de finale van een grandslam troffen gewonnen. 1\vee keer - in 2002 en 2003 - ge beurde dat op Wimbledon. De oudste Williams had in haar halve finale Dementieva, die na het wegvallen van de top vier de hoogst geklasseerde speelster was bij de laatste vier, in de eerste set overdonderd: 6-1. Hoewel de twee- ra^ De vrouwenfinale op Wimbledon gaat tussen de gezusters Venus en Serena Williams. Afspraken over wie mag winnen worden niet gemaakt, zegt Venus. de uitliep op een tiebreak, leek er nooit sprake van een serieuze co meback van de Russische, die zich in de eerste Wimbledon-week be geleid wist door John van Lottum. Serena Williams maakte later op de dag een einde aan de spectacu laire opmars van Zheng fie, die de eerste Chinese was die de laatste vier op een grandslamtoernooi be reikte. Williams had grote proble men met de surprise van Wimble don, die met een wildcard in het toernooi was beland. Maar de 26-jarige Amerikaanse, 11 kilo zwaarder en ook 11 centimeter gro ter, had simpelweg te veel spier kracht voor de nummer 133 van de wereld, die eervol het centercourt mocht verlaten: 6-2 7-6 (5). De zussen Serena (links) en Venus Williams (rechts) treffen elkaar morgen in de finale van het tennistoernooi van Wimbledon, foto's Anja Niedringhaus/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43